Luulemissa, luuledisko ja võistulugemine

Tallinnas toimuv kirjanduspidu “HeadRead 2012” toob pealinna kokku Eesti ja lähiriikide kirjanikud oma uue loominguga.

Neljandat aastat korraldataval festivalil keskset märksõna, mis tänavust ettevõtmist võiks kokku võtta, korraldaja Jürgen Rooste sõnul ei ole.
“Aga tunnen, et kaks asja on kõige olulisemad. Meie hüüdlause on olnud “Pidu sõnas eneses!” ja mingis mõttes see ongi tõeline kirjanduspidu, ehedamast ehe. Meie püüe ja mõte on olnud saada Tallinna kirjandusfestival Euroopa festivalide kaardile ja tundub, et see unistus hakkab tasapisi tõeks saama. Meid juba märgatakse ja suurema kaliibriga tegijad tahavad siia tulla. Muidugi, eks Tallinn ole kirjanike jaoks ka veidi eksootilise mekiga,” mõtiskles ta.
Teiseks ongi Rooste sõnul oluline linn ise. “Eestis on Tallinnal halb raha ja äri maik. Tallinlastena aga tahame oma linna näha teistmoodi, loova ja lahvatavana. Kõige rohkem Eesti kirjanikke elab ju ka siin.”

Külalisi kaugelt ja lähedalt. Nagu varasematelgi aastatel on festivali eesmärk pakkuda nautimiseks Eesti ja välismaiste autorite – prosaistide ja luuletajate – loomingut ja esinemisi, mis annavad vaatajale-kuulajale hea võimaluse tutvuda läbilõikega Eesti ja maailma kirjanduse viimase aja huvitavamatest suundumustest.
Välisesinejaid saabub festivalile 14. Nende seas on näiteks Hollandi kirjanik Arthur Japin. Veel astuvad üles Prantsuse romaanikirjanik Paule Constant, kelle sulest on ilmunud kümmekond romaani, Inglise kirjanik ja ajaloolane Jason Goodwin, kes tuleb siia juba kolmandat korda, Norra multiinstrumentalist Ketil Bj¸rnstad ning paljud teised. Eesti autoritest saab kuulda näiteks Chalice’i, kes esineb luulekavaga.
Programm on kokkuvõttes pikk ja rikkalik, mistõttu konkreetseid pärle Rooste välja tuua ei tihka.
“Muidugi meeldivad mulle hilisõhtused kabareetunnid, 1. ja 2. juuni luulemaraton keskraamatukogu õuel ning Niguliste luuleteenistus, aga kõige põnevamad on minu jaoks need muu ilma kirjanikud, kellest ma vaid mõnd üksikut lugenud olen. Nii et soovitan just sedasama mis endale: peame teadma, mis maailmas ja maailmakirjanduses toimub, see on meie julgeoleku garant rohkem kui miski muu. Tuleb tulla ja kuulata, siis saab teada, mida peaks lugema. Meid, eestlasi, on täpselt nii vähe, et me ei saa endale lollust ja ignorantsi lubada,” rõhutas Rooste.

Jalutuskäigud kirjanduslikel radadel. Selleks ongi kavas huvitavad loengud, jutuajamised ja kirjanduslikel teemadel rääkivad filmid, mille autorid või kirjandusinimesed sisse juhatavad. Samuti toimuvad lastehommikud ja võistulugemine ning juba traditsiooniks kujunenud kirjanduslikud ringkäigud.
Sedapuhku korraldatakse need Nõmmel, botaanikaaias ja Tallinna vanalinnas – viimases keskendutakse Indrek Hargla apteeker Melchiori romaanidest tuntud paikadele. Ühtlasi toimub vanalinnas eraldi ingliskeelne jalutuskäik.

“HeadRead 2012”
30.05–03.06 Tallinna erinevais paigus
www.headread.ee

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara