NÄITUS
Adamson-Ericu muuseum
“Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, kuni 04.11
Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”
Lühike jalg 3, Tallinn
Draakoni Galerii
“Varjatud ruum”, Sirja-Liisa Eelma, kuni 08.09
Pikk 18, Tallinn
Eesti Maanteemuuseum
“Näitus alkomeetritest”
“Laadawärk”
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12
“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Ääremärkused” Miniraamatud, kuni 23.09
“Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitekuur Nõukogude Liidus 1960-1980”, kuni 02.09
“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11
Püsiekspositsioon: “Ajamustrid 3”
Lai 17, Tallinn
Haus Galerii
“Ma elan Polaarjoonel” Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09
Uus 17, Tallinn
Hobusepea galerii
Paul Kuimet, 29.08–10.09
“Tallinna joonistustriennaal”, kuni 27.08
Hobusepea 2, Tallinn
Kumu
“Pimeduskiirus ja teised lood”, kuni 30.09
“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09
“Romantiku pilguga. Hollandi ja Belgia 19. sajandi maalikunst Rademakersi kogust”, kuni 26.08
“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10
Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Niguliste muuseum
Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku
hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn
Nuku muuseum
“Teatri Taptoe nukkude näitus”, kuni 05.09
Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn
Pärnu Kunstnike Maja
“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava. Line in Space”, kuni 25.08
Nikolai 27, Pärnu
Pärnu Linnagalerii Raekojas
“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava kaasaegne kunst”, kuni 01.09
Uus 4, Pärnu
Tallinna Kunstihoone
“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09
Vabaduse väljak 6, Tallinn
Tallinna Lastemuuseum
“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09
Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn
Tallinna Linnagalerii
Eva Sepping, kuni 02.09
Harju 13, Tallinn
Tampere Maja
Mari Hokkanen, fotod, kuni 26.08
Jaani 4, Tartu
Tartu Kunstimuuseum
“Kunstikabineti näitus Skulptuuri-inimesed”, kuni 09.09
“Luxe, Calme et Volupté. Suplejate motiiv eesti kunstis 1920-1945”, kuni 26.08
Raekoja plats 18, Tartu
Tartu Kunstimaja
Raivo Kelomees, kuni 26.08
Maris Tuuling, kuni 26.08
Saskia Kasemaa, kuni 26.08
Vanemuise 26, Tartu
Tartu Mänguasjamuuseum
“Tuntud inimeste mänguasjad”, kuni 23.09
“Ää-ää-ää” Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest
“Meeri Säre meenutades”
“Eesti filminukud”
“Eesti mänguasjategijad”
“Ärtu äss ja ja pada emand”
“Ajalugu mängides”
Lutsu 8, Tartu
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09
Ülikooli 18, Tartu
Uue Kunsti Muuseum
XIX Rahvusvaheline aktinäitus “MEES ja NAINE”, kuni 02.09
Esplanaadi 10, Pärnu
Võru Linnagalerii
“Leonhard Lapin´i juubelinäitus”, kuni 30.08
Aivar Rumvolt ´i isiknäitus, kuni 30.08
Liiva 13, Võru
TEATER
Eesti Draamateater
24.08 kl 19 “Islandi kell”
25.08 kl 19 “Islandi kell”
28.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas
29.08 kl 19 “Islandi kell”
29.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas
30.08 kl 19 “Islandi kell”
30.08 kl 19 “Saatuse heidikute kuu” Laitse Graniitvillas
Pärnu mnt 5, Tallinn
Emajõe Suveteater
24.08 kl 20 “Viimane Dracula” Athena keskuses
25.08 kl 20 “Viimane Dracula” Athena keskuses
Jaama 14, Tartu
Kanuti Gildi SAAL
24.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Twisted Dance Company /
Tallinn/ “Nox”
25.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Pieter Ampe, Guilherme Garrido, Hermann Heisig & Nuno Lucas /Brüssel-Kent-Berliin-Lissabon-Pariis/ “a coming community”
27.08 kl 19 Augusti TantsuFestival 2012: Kris Verdonck / A Two Dogs Company & Alix Eynaudi /Brüssel/ “Exit”
27.08 kl 21 Augusti TantsuFestival 2012: Kris Verdonck / A Two Dogs Company & Alix Eynaudi /Brüssel/ “Exit”
30.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012 Doris Uhlich /Viin/ “Rising Swan”
Pikk 20, Tallinn
Kell Kümme
24.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas
25.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas
26.08 kl 19 “Mesallianss” Ohtu mõisas
Komöödiateater
24.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Haapsalu Piiskopilinnuses
25.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Pärnu Kalevi Staadionil
26.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Rapla Laululaval
27.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Viljandi Kaevumäel
28.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Paide Vallimäel
29.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Keila Laululaval
30.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Rakvere Laululaval
Monoteater
26.08 kl 19 “Vanaisa” Haapsalu Kultuurikeskuses
27.08 kl 19 “Vanaisa” Vene Kultuurikeskuses
28.08 kl 19 “Vanaisa” Võru kultuurimajas Kannel
Piip ja Tuut Mängumaja
26.08 kl 11 “Piip ja Tuut marsil - kosmoseetendus”
Toom-Kooli 13, Tallinn
Rakvere Teater
28.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
29.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
30.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
Kreutzwaldi 2a, Rakvere
Tallinna Linnateater
24.08 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”
24.08 kl 19 “Üsna maailma lõpus”
25.08 kl 18 “Tõde ja õigus. Teine osa”
25.08 kl 19 “Üsna maailma lõpus”
27.08 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”
28.08 kl 19 “Aeg ja perekond Conway”
Lai 23, Tallinn
Teater NO99
28.08 kl 19 “Iphigéneia Aulises”
29.08 kl 19 “Iphigéneia Aulises”
Sakala 3, Tallinn
Theatrum
29.08 kl 20 “Elu sees” ja Weekend Guitar Trio kontsert Püha Katariina
kirikus
Vene 14, Tallinn
Ugala Teater
24.08 kl 14 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias
24.08 kl 19.30 “Ööhaigur” Olustvere mõisa reheküünis
25.08 kl 14 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias
25.08 kl 19.30 “Ööhaigur” Olustvere mõisa reheküünis
26.08 kl 14 “Tuul pajuokstes” Männimäe Külalistemaja aias
26.08 kl 19.30 “Ööhaigur” Olustvere mõisa reheküünis
Vaksali 7, Viljandi
Vana Baskini Teater
24.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
26.08 kl 15 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
26.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
27.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
28.08 kl 15 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
29.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
30.08 kl 19 “Vahva rätsep” Viimsi Rannarahva muuseumi õuel
Tartu mnt.55/59, Tallinn
VAT Teater
24.08 kl 19 “Rekvisiitori tähetund” Hiiumaal, Sõru Paadikuuris
Tõnismägi 2, Tallinn
Viljandi Nukuteater
25.08 kl 14 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis
25.08 kl 16 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis
26.08 kl 14 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis
26.08 kl 16 “Vaenelaps ja kurat” Viljandi Muuseumis
Lossi 31, Viljandi
Von Krahli Teater
27.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)
28.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)
28.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Roger Bernat /barcelona/ “The Rite Of Spring”
29.08 kl 20 “Gilgameš ehk igaviku nupp” Kultuurikatlas (Põhja pst 27A)
29.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Roger Bernat /barcelona/ “The Rite Of Spring”
Rataskaevu 10, Tallinn
KONTSERT
Clazz
24.08 kl 22 Rebecca Kontus & Marjamaa Brothers
26.08 kl 22 Blue Notes: Tuuli Rand Trio
29.08 kl 22 Watch Out feat. Sergei Solovjov
Vana turg 2, Tallinn
Estonia kontserdisaal
25.08 kl 19.30 Asia-Pacific United Orchestra
Estonia pst 4, Tallinn
Hansa Hoov
24.08 kl 21 Rockmantika - Smilers
Aleksandri 46, Tartu
Hopneri maja saal
29.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Madis Kari (klarnet), Magdalena Filipczak (viiul, Poola) Dr. Henry-David Varema (tšello), Irina Zahharenkova (klaver)
Raekoja plats 18, Tallinn
Kallaste Turismitalu
30.08 kl 19 Kõrsikud - “Mööda koduvälju” Bonzo, Pehk, Päss
Padise
Katariina kirik
25.08 kl 19 Kahe Rännumehe Kohtumine ehk Jaan Tätte ja Tom Valsbergi lauluõhtu Katariina Kirikus
Vene tn 12/14, Tallinn
Kloostri Ait
24.08 kl 20 Tõnu Naissoo (klaver)
25.08 kl 20 Kirke Karja (klaver), Ara Yaralyan (kontrabass)
Vene 14, Tallinn
Kohvik Arturi Juures
24.08 kl 21.30 Terminaator
Järve 3, Suure-Jaani
Kostivere Kultuurimõis
26.08 kl 19 “Mu süda, ärka ...” Solist Hanna-Liina Võsa, Lembit Saarsalu-saksofon, Jaak Lutsoja-akordion, Merle Kollom-klahvpill
Mõisa tee 2 , Kostivere, Jõelähtme vald, Harjumaa
Kukruse mõis
29.08 kl 19 “Suur merereis flöödi ja kitarriga” Oksana Sinkova (flöödid),
Jelena Ossipova (kitarr)
Mõisa, Kukruse küla 20, Kohtla vald, Ida-Virumaa
Laitse Graniitvilla
26.08 kl 19 Tanel Padar & Tarvo Valm
Laitse, Kernu vald, Harjumaa
Mustpeade Maja
26.08 kl 17 Eller 125: Heino Elleri kogu kvartetilooming
30.08 kl 19 EIL 10. hooaja kontserdid! Lembit Orgse
Pikk tn 26, Tallinn
Põltsamaa lossihoov
25.08 kl 20 “In memory of Jimi Hendrix 70” Cry Baby ja The Real Deal
Lossi 1, Põltsamaa
Rock Cafe
24.08 kl 21 Billy’s Band (RUS)
Tartu mnt 80D, Tallinn
Tabasalu
24.08 kl 19 “Tabasalu Jazz Fest” Peedu Kass Momentum
24.08 kl 20 “Tabasalu Jazz Fest” Sofia Rubina kvartett feat. Jason Hunter ( USA )
24.08 kl 21 “Tabasalu Jazz Fest” Ultima Thule & Politsei- ja Piirivalveameti Big Band
Tabasalu
Tartu Uus Teater
24.08 kl 20 Kõrsikud - “Mööda koduvälju” Bonzo, Pehk, Päss
Lai 37, Tartu
Tallinna Jaani kirik
24.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” L. Rossi / D. Terranova ooper “Orfeus. Kujutlused kaugusest” (kontsertettekanne) Festivali Kammerorkester
30.08 kl 19 Maria Listra ja Jassi Zahharov
Vabaduse väljak 1, Tallinn
Tallinna Raekoda
25.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Sigrid Kuulmann (viiul), Oksana Sinkova (flööt), Marko Martin (klaver)
27.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Sigrid Kuulmann (viiul), Johanna Vahermägi (vioola), Andreas Lend (tšello), Marko Martin (klaver)
28.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Oksana Sinkova (flööt), Andreas Lend (tšello), Anna Maria McElwain (klavessiin, Soome/USA),
Dr. Michael Tsalka (klaver, Iisrael/Rootsi)
30.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Geraldine Casanova (sopran, Prantsusmaa), Helen Lokuta (mezzosopran, RO Estonia), Rene Soom (bariton, RO Estonia), Ralf Taal (klaver)
Raekoja plats 1, Tallinn
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
30.08 kl 17 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” Marike Kruup (viiul), Marten Altrov (klarnet), Neeme Ots (trompet), Age Juurikas (klaver)
Rüütli 9, Tallinn
Toila rand
25.08 kl 16 Meri, muusika ja muinastuled
Toila rand
Vihula mõis
23.08 kl 19 Vanadest vene romanssidest Võssotskini
Vihula, Lääne-Virumaa
Viru Keskuse katuseterrass
25.08 kl 16 C-Jam / Sügisjazz 2012
Viru väljak 4/6, Tallinn
Võru kultuurimaja Kannel
24.08 kl 19 Mari Kalkun ja sõbrad
Liiva 13, Võru
KINO
Cinamon Tartu
NB! Kolmapäev 29. august kino Cinamon 4. sünnipäev! Erikava!
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
kl 16.00, 22.15 (v.a. K,N); N kl 14.00
“Hull isa”
kl 12.15, 14.45, 17.15 (v.a. K), 19.30
“Naabrivalve”
kl 17.30 (v.a. K), 19.45 (v.a. K); K kl 16.30, 18.30
“Palgasõdurid 2”
kl 13.00, 15.15, 18.00, 20.10, 22.00 (v.a. K); K kl 22.15
“Kuutõusu kuningriik”
kl 16.30 (v.a. K)
“Täielik mäluvahetus”
kl 16.45
“Vaprake”
eesti keeles: kl 11.30, 12.00, 14.00 (v.a. N)
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 20.45
“Keelatud tants 4”
kl 12.30
“Ted”
kl 14.30, 19.15 (v.a. K), 21.30
“Jääaeg 4”
eesti keeles: kl 13.45, 18.30 (v.a. K); K kl 17.15
“Bourne’i pärand”
N kl 22.15
Sünnipäeva eri:
“Nüüd läheb sõjaks”
K kl 19.15
“Artist”
K kl 17.30
“Vanne”
K kl 19.45
“Vastikud ülemused”
K kl 21.45
“21 Jump Street”
K kl 22.00
Turu 2, Tartu
Coca-Cola Plaza
“1+1”
kl 14.20, 18.20 (v.a. K), 19.05, 21.35; L–P kl 13.30
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: kl 12.00, 16.50; vene keeles: kl 16.30
“Ted”
kl 11.30, 15.50, 20.10, 22.30
“Punased tuled”
17.30
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 16.15 (v.a. L–P), 21.20 (v.a. N)
“Vaprake” 3D
eesti keeles: kl 11.40, 13.55, 17.00, 19.00 (v.a. N); vene keeles: kl 11.20, 14.25; L–P kl 17.25
“Keelatud tants 4” 3D
kl 21.50
“Täielik mäluvahetus”
kl 11.50, 19.15 (v.a. N), 22.00
“Kuutõusu Kuningriik”
kl 13.50, 18.10
“Palgasõdurid 2”
kl 12.20, 14.45, 17.15, 19.40 (v.a. N), 22.05 (v.a. N); L–P kl 16.00; N kl 19.15
“Naabrivalve”
kl 12.40, 15.00, 19.55, 22.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
kl 11.35, 14.15, 16.55, 19.35, 20.50 (v.a. K), 22.20
“Hüvasti, mu kuninganna”
kl 14.00, 19.45
“Hull isa”
kl 11.45, 14.40, 17.20, 19.50, 22.25
“Maailma viimane armulugu”
kl 12.05, 14.30, 17.05, 19.30, 21.55
“Bourne’i pärand”
N kl 20.00
“Sõja õied”
N kl 18.45
“Kurjast vaevatud”
kl 21.50 (v.a. N)
Hobujaama 5, Tallinn
Ekraan
“Ted”
kl 19.45
“Vaprake”
eesti keeles: 3D kl 12.30; 2D kl 15.15, 17.30
“Jääaeg 4”
eesti keeles: 3D kl 15.00
“Palgasõdurid 2”
kl 21.45
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
3D kl 17.00, 19.30; 2D kl 13.00, 22.00
Riia 14, Tartu
Forum Cinemas Astri
“Jääaeg 4”
eesti keeles: 3D L, K kl 16.45; vene keeles: 3D kl 16.45 (v.a. L, K); L–P kl 12.15
“Ted”
E kl 21.00; vene keeles: kl 21.00 (v.a. E)
“Punased tuled”
vene keeles: kl 14.30, 21.15; L–P kl 12.00
“Vaprake”
eesti keeles: P, N kl 14.00; vene keeles: kl 14.00 (v.a. P, N); L–P kl 11.30
“Palgasõdurid 2”
kl 14.15, 18.45
“Mehaanik”
kl 17.00, 19.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
P, K kl 16.30; T, N kl 19.00; R kl 21.30; vene keeles: 16.30 (v.a. P, K), 19.00 (v.a. T, N), 21.30 (v.a. R)
Tallinna mnt 41, Narva
Kino Artis
“Vennaksed”
T kl 11.00; K kl 11.30
“Jäneseurg”
N kl 11.00
Estonia pst 9, Tallinn
Kino Kosmos
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Jääaeg 4” 2D
eesti keeles: 13.45, 15.45
“Vaprake” 2D
eesti keeles: kl 14.00, 16.15
“Palgasõdurid”
kl 20.30
“Lumivalgeke ja kütt”
kl 17.45
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 2D
kl 18.30, 20.45
Pärnu mnt. 45, Tallinn
Kino Mai
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Abraham Lincoln:Vampiirikütt”
kl 18.45, 21.00; L–P kl 16.30
Papiniidu 50, Pärnu