TEATER
DRAAMA 2012
02.09 kl 19 “Maailmale nähtamatud pisarad” (Tallinna Linnateater), Vanemuise Suures majas
03.09 kl 16 “Maailmale nähtamatud pisarad” (Tallinna Linnateater),Vanemuise Suures majas
03.09 kl 18 “Nähtamatu maja” (Pärnu Teater Endla), Sadamateatris
03.09 kl 20 “Diiva” (Paavo Piik), Athena Keskuse kinosaalis
03.09 kl 21 “Vanemuise biitlid” (Tartu Uus Teater), Tartu Uues Teatris
04.09 kl 17 “Mee hind” (Teater Ugala), Sadamateatris
04.09 kl 18 “Diiva” (Paavo Piik), Athena Keskuse kinosaalis
04.09 kl 18 “Iphigeneia Aulises” (Teater NO99), Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis
04.09 kl 20 “Kuni inglid sekkuvad” (Eesti Draamateater), Vanemuise Suures majas,
04.09 kl 20 “Nisa” (VAT Teater), Tartu Uues Teatris
04.09 kl 21 “Fookus: Maarja Mitt jt” Athena Keskuses
04.09 kl 21 “Seitse venda” (Eesti Draamateater), Genialistide Klubis
04.09 kl 23.30 “Karjäär” (Teater Vanemuine), Sadamateatris
05.09 kl 15 “Ajuloputus” (NUKU Teater), Sadamateatris
05.09 kl 17 “Kuni inglid sekkuvad” (Eesti Draamateater), Vanemuise Suures majas
05.09 kl 18 “Iphigeneia Aulises” (Teater NO99), Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis
05.09 kl 18 “Une” (Leedu Riiklik Draamateater), Genialistide Klubis
05.09 kl 20 “Ajuloputus” (NUKU Teater), Sadamateatris
05.09 kl 21 “Nisa” (VAT Teater), Tartu Uues Teatris
05.09 kl 21 “Fookus: Nero Urke, Viire Valdma, Tiina Tauraite” Athena Keskuses
05.09 kl 22.30 “Fookus: Katariina Unt” Tartu Uues Teatris
05.09 kl 23 “Funk Kon” (Taavi Varm), Athena Keskuse pööningusaalis
06.09 kl 12 “Tasandikkude helinad” (SA Eesti Teatri Festival ja Saueaugu Teatritalu), Saueaugu Teatritalus
06.09 kl 17 “Esimene mängimine: lugemine” (Noored eesti näitlejad), Genialistide Klubis
06.09 kl 18 “Luuleliblikas” (Pilditeater, Läti), Sadamateatris
06.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway” (Tallinna Linnateater), Tallinna Linnateatris
06.09 kl 21 “Ukuaru” (Teater Ugala), Vanemuise Suures majas
06.09 kl 21 “Fookus: Batuudimees - Jörgen Liik ja Henrik Kalmet”, Athena Keskuses
Tartu
Eesti Draamateater
04.09 kl 20 “Kuni inglid sekkuvad” Vanemuise suures majas
04.09 kl 21 “Seitse venda” Genialistide klubis
05.09 kl 17 “Kuni inglid sekkuvad” Vanemuise suures majas
Pärnu mnt 5, Tallinn
Eesti Nuku- ja Noorsooteater
01.09 kl 12 “Käed ja kindad”
01.09 kl 13.30 “Okasroosike”
02.09 kl 12 “Vurr-vurr vurrkann”
02.09 kl 13.30 “Okasroosike”
04.09 kl 11 “Pesamunad”
05.09 kl 11 “Vurr-vurr vurrkann”
06.09 kl 11 “Käed ja kindad”
Lai 1, Tallinn
Endla Teater
03.09 kl 18 “Nähtamatu maja” Sadamateatris
Keskväljak 1, Pärnu
Estonia
06.09 kl 18 “Manon Lescaut”
Estonia pst 4, Tallinn
Kanuti Gildi SAAL
31.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Tabea Martin /Basel-Amsterdam/ “Duet for Two Dancers”
31.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2012: Elina Pirinen /Helsingi/ “Lover of the Pianist”
Pikk 20, Tallinn
Komöödiateater
31.08 kl 19 “Head isu, näljased!” Tartus Tamme staadionil
Piip ja Tuut Mängumaja
02.09 kl 11 “Piip ja Tuut köögis”
Toom-Kooli 13, Tallinn
Rakvere Teater
31.08 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
01.09 kl 19 “Hullumaja suvepäevad Vaino Vahingu ainetel” Kaarel Karmi talus, Lääne-Virumaal
06.09 kl 19 “Uurimise all”
Kreutzwaldi 2a, Rakvere
Tallinna Linnateater
02.09 kl 19 “Maailmale nähtamatud pisarad” Vanemuise suures majas
03.09 kl 16 “Maailmale nähtamatud pisarad” Vanemuise suures majas
04.09 kl 19 “Keti lõpp”
04.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”
05.09 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”
05.09 kl 19 “Keti lõpp”
06.09 kl 18 “Aeg ja perekond Conway”
Lai 23, Tallinn
Tartu Uus Teater
03.09 kl 21 “Vanemuise Biitlid”
Lai 37, Tartu
Teater NO99
04.09 kl 18 “Iphigéneia Aulises” Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis Tartus
05.09 kl 18 “Iphigéneia Aulises” Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste saalis Tartus
Sakala 3, Tallinn
Teoteater
02.09 kl 18 “Kõik armastavad Roosit”
06.09 kl 19 “Kõik (s)ängis”
Vana-Kalamaja 9a, Tallinn
Ugala Teater
31.08 kl 19.30 “Ööhaigur” Olustvere mõisa reheküünis
04.09 kl 17 “Mee hind” (Festival Draama raames) Tartu Sadamateatris
06.09 kl 21 “Ukuaru” (Festival Draama raames) Vanemuise suures majas
Vaksali 7, Viljandi
Vana Baskini Teater
31.08 kl 19 “Minu girlfriend on eestlane” Tartu Hansahoovis
Tartu mnt.55/59, Tallinn
Vanemuine
02.09 kl 19 “Oblomov” esietendus Sadamateatris
04.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Rakvere Teatris
05.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Viljandi Ugalas
06.09 kl 19 “Kalendritüdrukud” Võru Kandles
Vanemuise 6, Tartu
VAT Teater
04.09 kl 20 “Nisa” Tartu Uues Teatris
05.09 kl 21 “Nisa” Tartu Uues Teatris
Tõnismägi 2, Tallinn
Viljandi Nukuteater
01.09 kl 15.15 “Nif Nuf Nafi-i lugu” Viljandi Kultuurimajas
Lossi 31, Viljandi
NÄITUS
Adamson-Ericu muuseum
“Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, kuni 04.11
Püsinäitus: “Adamson-Eric – ühe looja mitmekülgsus”
Lühike jalg 3, Tallinn
Draakoni Galerii
“Varjatud ruum”, Sirja-Liisa Eelma, kuni 08.09
Pikk 18, Tallinn
Eesti Maanteemuuseum
“Näitus alkomeetritest”
“Laadawärk”
“186” Näitus Tallinna-Tartu maantee ajaloost
„Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel” Eesti bussinduse arengutest 1970. aastatel
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
Eesti Rahva Muuseumi näitusemaja
“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel”, kuni 31.12
“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvastejuures”, kuni 31.12
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu
Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
“Ääremärkused” Miniraamatud, kuni 23.09
“Me metamorfne tulevik. Disain, tehniline esteetika ja eksperimentaalne arhitekuur Nõukogude Liidus 1960-1980”, kuni 02.09
“Moderniseerimine. Balti kunst, arhitektuur ja disain 1960.-1970. aastatel”, kuni 04.11
Püsiekspositsioon: “Ajamustrid 3”
Lai 17, Tallinn
Haus Galerii
“Ma elan Polaarjoonel” Lapimaa Kunstnike Liit, kuni 07.09
Uus 17, Tallinn
Hobusepea galerii
Paul Kuimet, kuni 10.09
Hobusepea 2, Tallinn
Kumu
“Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–30. aastate kunstiuuendus”, 31.08–06.01
“Pimeduskiirus ja teised lood”, kuni 30.09
“Tõnis Vint ja tema esteetiline universum”, kuni 09.09
“Jüri Kaarma. Must hobune ja teised joonistused”, kuni 21.10
Püsiväljapanek: Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.
Eesti kunst Teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni.
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
Niguliste muuseum
Püsiväljapanek: “Kirikukunst 13.–18. sajandist”,
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku
hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn
Nuku muuseum
“Teatri Taptoe nukkude näitus”, kuni 05.09
Püsinäitused: “Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede Võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn
Pärnu Kunstnike Maja
“ArtPrint Noore Kunstniku konkurss”, 05.09–22.09
Nikolai 27, Pärnu
Pärnu Linnagalerii Raekojas
“B3: Pärnu, Šiauliai ja Jelgava kaasaegne kunst”, kuni 01.09
Uus 4, Pärnu
Tallinna Kunstihoone
“Vaikne revolutsioon” kuraator Anu Juurak, kuni 09.09
Vabaduse väljak 6, Tallinn
Tallinna Lastemuuseum
“Katkilõigatud meteoriit, kus elavad karud…” Merje Rääbise ja Piret Siguse ühisnäitus, kuni 30.09
Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn
Tallinna Linnagalerii
“Pargimaastikud” Mare Vint, 06.09–30.09
Eva Sepping, kuni 02.09
Harju 13, Tallinn
Tartu Kunstimuuseum
“Kunstikabineti näitus Skulptuuri-inimesed”, kuni 09.09
Raekoja plats 18, Tartu
Tartu Kunstimaja
Art ist kuku nu ut, 05.09–09.09
Vanemuise 26, Tartu
Tartu Mänguasjamuuseum
“Tuntud inimeste mänguasjad”, kuni 23.09
“Ää-ää-ää” Beebinukud ja titade mänguasjad Tartu Mänguasjamuuseumi kogudest
“Meeri Säre meenutades”
“Eesti filminukud”
“Eesti mänguasjategijad”
“Ärtu äss ja ja pada emand”
“Ajalugu mängides”
Lutsu 8, Tartu
Tartu Ülikooli Kunstimuuseum
“Re(aal)produktsioon”, kuni 30.09
Ülikooli 18, Tartu
Uue Kunsti Muuseum
XIX Rahvusvaheline aktinäitus “MEES ja NAINE”, kuni 02.09
Esplanaadi 10, Pärnu
Vaal galerii
“Hommage Peeter Mudisti loomingule”, kuni 08.09
Tartu mnt 80d, Tallinn
Võru Linnagalerii
“Marje Ernits´a isiknäitus”, 03.09–27.09
“Marju Vaher´i skulptuurinäitus”, 03.09–27.09
“Ungari Instituudi poolt korraldatud fotonäitus”, 03.09–27.09
“Leonhard Lapin´i juubelinäitus”, kuni 30.08
Aivar Rumvolt ´i isiknäitus, kuni 30.08
Liiva 13, Võru
KONTSERT
Bastioni aed
31.08 kl 19 Lates 5
01.09 kl 19 Anna Kuchinsky
02.09 kl 19 Peedu Kass ja Raun Juurikas
Viru 23, Tallinn
Eesti Draamateater
02.09 kl 19 Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi “Öö valge on õnn”
Pärnu mnt 5, Tallinn
Estonia kontserdisaal
06.09 kl 19 “86. Hooaja avakontsert” Guy Spielman (klarnet), Erso, dirigent Neeme Järvi
Estonia pst 4, Tallinn
Genialistide Klubi
31.08 kl 22 “Neljas sektor” Galvanic Elephants, Ans. Andur, Laulan Sinule
Lai 37 taga, Tartu
Hopneri maja saal
31.08 kl 19 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival” K. Grott, M. Filipczak, U, Uljona,
Dr. H.D Varema, I. Zahharenkova
Raekoja plats 18, Tallinn
Kloostri Ait
31.08 kl 20 Viktoria Vasjura (vokaal), Vladimir Võssotski (klaver)
01.09 kl 20 Sergei Pedersen (vokaal, klaver)
Vene 14, Tallinn
Mustpeade Maja
02.09 kl 17 Eller 125: Heino Elleri kogu kvartetilooming
Pikk tn 26, Tallinn
Noblessneri Valukoda
01.09 kl 19.30 “Elleri 3 sümfooniat” Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Tööstuse 48, Tallinn
Paide Vallimägi
01.09 kl 12 “Kuma raadio sünnipäev” Untsakad
Paide
Palamuse laululava
31.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun
Palamuse
Rock Cafe
01.09 kl 21 Smilers / Tanel Padar & The Sun / Ott Lepland
Tartu mnt 80D, Tallinn
Rock & Roll Heaven
01.09 kl 21 Singer Vinger ja Sõbrad “Suu Laulab, Süda Läigib”
Tiigi 76a, Tartu
Tallinna Rootsi-Mihkli kirik
31.08 kl 17 “VIII Tallinna Kammermuusika Festival”
Noored talendid. K. Kippr; A. Urb; T. Kolk; P. Balakin; P. Paemurru
Rüütli 9, Tallinn
Tallinna Teletorn
05.09 kl 20 “Päikeseloojang kitarrimuusikaga Tallinna Teletornis” Maano Männi ja Tiit Peterson
Kloostrimetsa tee 58A, Tallinn
Tartu Jaani kirik
01.09 kl 19 Lenna Kuurmaa ja Märt Avandi “Öö valge on õnn”
04.09 kl 21 InBoil
Jaani 5, Tartu
Vanalinna Muusikamaja
02.09 kl 18 “ELLER 125: Eller&Pärt”
Uus tn 16C, Tallinn
Vanemuise kontserdimaja
01.09 kl 19 “XX sajandi muusikaeksam – vinüülist mp3ni” Ines,
Uku Suviste, Ivo Linna, Norman Salumäe, Andres Kõpper, Bonzo, Birgit Varjun,
Marten Kuningas, Vj Lowbite, GAM vokaalansambel, Teatrikool TeatriPolygon
Vanemuise 6, Tartu
Viljandi Kultuurimaja
01.09 kl 20 Liis Lemsalu kontsert
Tallinna tn 5, Viljandi
Von Krahli Teater
05.09 kl 20 Junior Boys (CA) , Galvanic Elephants (EE)
Rataskaevu 10, Tallinn
Väravatorn
01. 09 kl 16 “La musica / Ülistades muusikat” Hortus Musicus, Kunstiline juht Andres Mustonen
Lühike jalg 9, Tallinn
KINO
Cinamon Tartu
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
kl 22.15
“Hull isa”
kl 16.30, 20.45
“Naabrivalve”
kl 20.00
“Palgasõdurid 2”
kl 12.45, 17.45, 22.00
“Täielik mäluvahetus”
kl 15.45
“Vaprake”
eesti keeles: kl 12.00, 12.30, 14.45 (v.a. N)
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 18.45
“Ted”
kl 15.15, 21.30
“Jääaeg 4”
eesti keeles: kl 14.15, 18.45; R–P kl 11.30
“Bourne’i pärand”
kl 13.30, 16.00, 18.35, 19.30 (v.a. N), 21.45; N kl 14.35
Turu 2, Tartu
Coca-Cola Plaza
“1+1”
kl 14.10, 16.35, 18.45, 19.00; L–P kl 13.15
“Jääaeg 4” 2D
eesti keeles: kl 12.00, 16.25
“Ted”
kl 11.30, 16.40, 22.00
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 21.25
“Vaprake” 3D
eesti keeles: kl 11.25 (v.a. N), 14.25, 17.00, 19.35 (v.a. L, P, N);
vene keeles: kl 11.50; R, K, N kl 19.30; L–P kl 16.55
“Täielik mäluvahetus”
kl 11.40 (v.a. N), 21.55 (v.a. N)
“Kuutõusu Kuningriik”
kl 14.20
“Palgasõdurid 2”
kl 12.20, 15.00, 19.40, 22.05
“Naabrivalve”
kl 11.45, 14.05, 19.25, 21.45
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
kl 14.15 (v.a. N), 16.55 (v.a. L, P, N), 22.15; L–P kl 19.35
“Hüvasti, mu kuninganna”
kl 11.55
“Hull isa”
kl 13.00, 15.40, 18.15, 20.45
“Maailma viimane armulugu”
kl 18.40, 21.00
“Bourne’i pärand”
kl 12.30, 13.50, 15.30, 16.30, 18.30 (v.a. N), 19.15, 21.15, 21.30; L–P kl 15.45
“Sõja õied”
kl 15.50 (v.a. N), 19.10 (v.a. R, K, N), 21.10 (v.a. N)
“Kurjast vaevatud”
kl 13.40 (v.a. N), 17.25, 18.55, 22.05
“Puhastus”
N kl 18.50
“Tütart päästmas”
N kl 21.10
NT Live: “Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal” N kl 21.00
Hobujaama 5, Tallinn
Ekraan
“Vaprake” 2D
eesti keeles: kl 14.45
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: kl 12.15
“Palgasõdurid 2”
kl 22.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
3D kl 14.30;
2D kl 17.00
“Bourne’i pärand”
kl 12.00, 16.45, 19.15, 19.30, 22.00
Riia 14, Tartu
Forum Cinemas Astri
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: L, K kl 15.30;
vene keeles: kl 15.30 (v.a. L, K); L–P kl 13.15
“Punased tuled”
vene keeles: kl 14.30, 21.15; L–P kl 12.00
“Vaprake”
eesti keeles: P, N kl 13.45;
vene keeles: kl 13.45 (v.a. P, N); L–P kl 11.30
“Palgasõdurid”
kl 17.00, 19.15
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 3D
T, N kl 17.45;
vene keeles: 17.45 (v.a. T, N)
“Bourne’i pärand”
P, K kl 16.00, T, N kl 18.45; R kl 21.30;
vene keeles: kl 16.00 (v.a. P, K), 18.45 (v.a. T, N), 21.30 (v.a R)
“Sõja õied”
E, K kl 20.00;
vene keeles: kl 20.00 (v.a. E, K)
Tallinna mnt 41, Narva
Kino Artis
“Üksik saar”
T kl 11.00
“Üks elu”
N kl 11.00
Estonia pst 9, Tallinn
Kino Kosmos
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Vaprake” 2D
eesti keeles: kl 14.00 (v.a. K), 18.30 (v.a. K)
“Lumivalgeke ja kütt”
kl 15.00 (v.a. K), 20.15 (v.a. K)
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt” 2D
kl 16.15 (v.a. K), 20.45 (v.a. T, K)
“Punased tuled”
kl 17.45 (v.a. K)
Pärnu mnt. 45, Tallinn
Kino Mai
NB! Kino on esmaspäeviti suletud!
“Abraham Lincoln:Vampiirikütt”
kl 21.00
“Imeline ämblikmees”
kl 18.15
Papiniidu 50, Pärnu
Solaris kino
“Bourne’i pärand”
R–K kl 12.15, 14.10, 17.00, 18.50, 21.45; N kl 13.00, 15.50, 18.45, 21.40
“Sõja õied”
R–K kl 15.10, 17.15, 21.20; N kl 15.10, 17.00, 21.20
“Kurjast vaevatud”
R–K kl 20.15, 22.15; N Kl 20.20, 22.15
“Maailma viimane armulugu”
R–P kl 17.20, 21.40; E–K kl 17.30, 21.40; N kl 16.10
“Hull isa”
R–K kl 19.50, 22.10; N kl 12.30, 20.00
“Abraham Lincoln: Vampiirikütt”
R–K kl 15.00; N kl 14.50, 22.20
“Naabrivalve”
R–P kl 13.15, 19.30; E, T kl 13.10, 15.20; K kl 15.20; N kl 14.00
“Palgasõdurid 2”
kl 15.15, 17.30, 19.45, 22.00
“Täielik mäluvahetus”
kl 12.50
“Vaprake” 3D
eesti keeles: R–P kl 11.00, 12.20, 14.30, 16.40, 19.00; E–K kl 12.20, 14.30, 16.40, 19.00; N kl 12.20, 14.30, 16.40;
vene keeles: R–P kl 12.00, 15.20; E, T kl 12.00, 17.00; K kl 13.20, 17.00; N kl 12.00, 16.45
“Pimeduse rüütli taastulek”
kl 18.10
“Keelatud tants 4” 3D
R–P kl 12.30, 14.40, 16.50; E–K kl 12.40, 14.50, 19.30; N kl 12.30, 14.40, 18.15
“Ted”
R–K kl 21.10; N kl 21.00
“Jääaeg 4” 3D
eesti keeles: R–P kl 11.20, 13.15; E–N kl 13.15
Estonia pst 9, Tallinn