Urve Vilk • 3 september 2012
Jaga lugu:

Kas töövõimetusleht annab õiguse puhkus katkestada?

Töölepingu seaduse § 69 lg 6 kohaselt on töötajal õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa kasutamist vahetult pärast puhkuse lõppu või poolte kokkuleppel muul ajal.

Küsimus: Töötaja puhkab puhkuste ajakava kohaselt 21.08. – 16.09.2012.

30.augustil teatas ta, et laps on haigestunud ning talle on väljastatud arsti poolt hooldusleht, mis kindlasti jätkub ka pärast ettenähtud puhkuse lõppu. Töötaja soovib jätkata puhkuse kasutamist kohe pärast hoolduslehe lõppemist. Kas töötajal on õigus seda nõuda?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Ann Tiitson:

Töölepingu seaduse kohaselt on töötajal õigus puhkust katkestada, edasi lükata või enneaegselt lõpetada töötaja isikust tulenevatel olulistel põhjustel. Tegemist on olukordadega, kus töötaja jääb puhkuse ajal või enne puhkusele minekut haigeks, läheb rasedus- ja sünnituspuhkusele või on haige lapsega kodus.

Seega võimaldab töölepingu seadus puhkust katkestada ka seoses hoolduslehel viibimisega.

Töölepingu seaduse § 69 lg 6 kohaselt on töötajal õigus nõuda kasutamata jäänud puhkuseosa kasutamist vahetult pärast puhkuse lõppu või poolte kokkuleppel muul ajal.

Töötajal on kohustus tööandjat oma ajutisest töövõimetusest teavitada esimesel võimalusel, et tööandjal oleks võimalus töötaja puhkuse pikenemisega arvestada.

 

 

Jaga lugu:
Seotud lood
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Birgit Aljaste
Birgit AljasteSekretar.ee ärijuhtTel: 5373 8733birgit.aljaste@aripaev.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee