Tiive Murdoja • 10. september 2012
Jaga lugu:

Koondamisestetteteatamise tähtaeg

Lugeja küsib: Mul saab 1. oktoobril ettevõttes töötamisest 5 aastat täis. Töömahu vähenemise tõttu otsustas tööandja mind koondada. 3. septembril sain teate, milles on kirjas, et viimane tööpäev on 5. oktoobril. Kas etteteatamine tööandja poolt oli õigesti vormistatud?

Vastab Tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Heli Ojavee:

Etteteatamistähtaja pikkuse töölepingu erakorralisel ülesütlemisel sätestab töölepingu seaduse § 97 lõige 2. Etteteatamistähtaega arvutatakse vastavalt töötaja töösuhte kestusele selle tööandja juures.

Töölepingu seaduse järgi tuleb tööandjal lähtuda etteteatamistähtaja arvestamisel töösuhte kestusest töötaja tööle asumisest kuni töötajale ülesütlemisavalduse kätte andmise kuupäevani s.o 03.09.

3. septembri seisuga oli Teil tööstaaži tööandja juures alla 5 aasta. Tööandja teatas Teile töölepingu ülesütlemisest ette vähemalt 30 kalendripäeva, nii nagu see on töölepingu seaduses sätestatud 1-5 aastase tööstaažiga töötajate puhul. Seega kõik on vormistatud õigesti.

Jaga lugu:
Seotud lood
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee