Jõulukaart olgu personaalne - pea arvet, kellele mida saadad

Viimane aeg on mõelda jõulukaartidele. Kindlasti pole mõtet saata kaarti suvalise teksti ja päkapikuga. Kui endal head ideed pähe ei tule või ideedekriisis midagi välja mõelda ei suuda, soovitame saata partnerile heategevuslik jõulukaart.

Kommunikatsioonispetsialist Aune Pasti sõnul tehakse elus palju asju rõõmu pärast, nii ka näiteks jõulukaartide saatmine. “Samas olen selle vastu, et saata kilode kaupa paberil kaarte, mis kõigil ettevõtetel ühesugused on,” lisas Past, kelle meelest on oluline just personaalne mõte, mitte kõigile ühesugune kopeeritud lause.

Tähelepanu teeb rõõmu

Suhtekorraldaja Janek Mäggi ütles, et kõigile meeldib personaalne tähelepanu ja see teeb igal juhul rõõmu. “Jõulukaartide saatmine on juba Eesti ajast väga ilus komme. Siis saabus e-kaardi buum, mis muutus juba spämmiks, ja sellepeale tulid tavalised kaardid tagasi,” rääkis Mäggi, kes soovitab jõulukaardid ise teha.

EBSi õppejõud ja etiketiekspert Tiina Tšatšua tuletab meelde, et etikett pole “kett”, vaid mudel, näidis, eeskuju, soovitus, kokkulepe jne. “Jõulukaartide kujundamise ja saatmise etikett tuleb igal firmal ja igaühel meist läbi mõelda ja enda jaoks piltlikult öeldes kirja panna. Jõulukaardi saatmine on pikaajaline kaunis traditsioon soovida parimat oma sõpradele ja partneritele,” lisas ta.

“Saatke kindlasti, aga pidage silmas, et ainult siirad ja hoolikalt valitud soovid on need, mis meelde jäävad, tõesti midagi tähendavad ning rõõmu valmistavad,” ütles Tšatšua. “Tean tänaseks 20-aastaseks saanud firmat, kus saadud kaardid on kollaažideks seatud ja klaasi all raamituna kaunistavad töötajate puhkeruumi seinu.” See on killuke firma ajaloost ja tore mälestus kauaaegsetest ja uutest partneritest. Tšatšua soovitab firma nimel paberkaarti saates lisada näiteks trükitud soovidele midagi siirast ja südamlikku omalt poolt ja kindlasti allkirjastada kaardid loetava allkirjaga.

“Sellepärast, et peab, pole mõtet vaeva näha. See kõik leiab tee kohe prügikasti,”
leiab Past. Ettevõte peaks kindlasti tema sõnul vaatama, et kaart sobiks firma stiiliga, mitte poleks suvaline päkapikk. “Kommunikatsioon tuleb ette planeerida, siis ei saa midagi viltu minna,” leiab Past.

Tänapäeval saadetakse endiselt nii traditsioonilisi trükitud (käsitöö) kaarte kui ka e-kaarte. Paljud firmad omavad nii üht kui ka teist võimalust ning valitakse kaardisaaja jaoks sobilikum variant.

Saajad ja saatja tasub enne kokku leppida

Kaartide saatmise eel võiks koostada nimekirja ja leppida kokku, kes ja kuidas kaardid saadab. “Ühe firma erinevatelt osakondadelt samasuguste kaartide saamises ei ole midagi halba, aga tasub kaaluda varianti, kus erinevate osakondade töötajad oma soovid ühisele kaardile kirja panevad,” andis Tšatšua nõu.

Kaardid võiksid adressaadini jõuda mõni päev enne jõule. “Juhul, kui saate kaardi isikult või firmalt, kellele te mingil põhjusel pole kaarti saatnud, saatke pärast kaardi saatmist oma õnnitlused. “Parem hilja kui mitte kunagi,” nii ütleb rahvatarkus, ning veel meeldetuletuseks: “Tänaseid tegemisi ära viska homse varna.” Oma firmale ning stiilile vastava kaardi valimise ja tellimise, õnnitletavate nimekirjade ja aadresside täpsustamise, ümbrikele aadresside trükkimise ja piparkookide küpsetamise aeg on käes,” ütles Tšatšua.

Kui ideed pole, soovitavad nii Past kui ka Mäggi toetada mõnda head üritust. “Saada kaunilt kujundatud e-kiri, et selle aasta jõulukaartide fondi annetasime kliendi nimel näiteks loomade varjupaigale. Võimalusi on palju, see on ilus tegu,” lisas Past. Tallinna Lastehaigla toetusfondi nõukogu esimees Mäggi soovitab osta heategevuslikke kaarte. “Need on alati väärikad ja neil on üllas lisaväärtus.”

 

 

 


 

Osale arutelus

 • Mariliis Pinn, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara