KONTSERT
ELUSTIILIKLUBI PODAGRA
18.12 kl 20 Maria Väli Quartet
Turu 4, Viljandi
ENDLA JAZZKLUBI
14.12 kl 21.30 Kestutis Vaiginis Band
Keskväljak 1, Pärnu
HAAPSALU KULTUURIKESKUS
20.12 kl 19 Hortus Musicus
Posti 3, Haapsalu
KAARLI KIRIK
15.12 kl 19 Ivo Linna, Ott Leplandi ja Noorkuu jõuluturnee
16.12 kl 19 “Jõuluöö tähed”, Maria Listra ja Jassi Zahharov
19.12 kl 19 “Lootuste Linnutee”, Laur Teär, Meelis Laido
20.12 kl 19 “Talveöö”, Tõnis Mägi
Toompea 10, Tallinn
KÕRGESSAARE VABA AJA KESKUS
20.12 kl 18 “Itaalia serenaad”, Aare Saal (bariton, Estonia), Tiit Kalluste (akordion)
Tööstuse tee 25, Kõrgessaare, Hiiumaa
MUSTVEE KULTUURIKESKUS
14.12 kl 19 Kuninglik Kvintett, Andres Heinapuu (kontratenor), Erkki Targo (tenor), Meelis Hainsoo (bariton), Mait Männik (bariton), Andres Alamaa (bass)
Tartu mnt 12, Mustvee, Jõgevamaa
NO99
14.12 kl 22 Slo Motive
15.12 kl 22 Free Tallinn Trio feat. Liudas Mockunas
18.12 kl 22 Tenfold Rabbiti akustiline detsembrituur
Sakala 3, Tallinn
PAIDE KULTUURIKESKUS
14.12 kl 19 Ethel Caffie-Austin Singers (USA)
Pärnu 18, Paide
PAIDE PÜHA RISTI KIRIK
20.12 kl 19 “Jõulukontsert”, Tallinna Poistekoor, solist Kadri Kipper (sopran, Estonia), dirigent Lydia Rahula, dirigent ja kontsertmeister Tomi Rahula
Keskväljak 1, Paide
PÕLVA KULTUURIKESKUS
16.12 kl 12 Arsise kellade ansambli jõulukontsert
Kesk 15, Põlva
PÄRNU KONTSERDIMAJA
14.12 kl 19 Ivo Linna, Ott Leplandi ja Noorkuu jõuluturnee
16.12 kl 17 “Pühadeks koju”, Pärnu Linnaorkester, Pärnu Kammerkoor, solistid Kristi Roosmaa (sopran), Ivo Posti (kontratenor), dirigent Erki Pehk
19.12 kl 19 Haydn. “Te Deum”, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid Kädy Plaas, Iris Oja, Mati Turi ja Uku Joller, dirigent Daniel Reuss
20.12 kl 19 Annely Peebo, Dave Bentoni ja ETV lastekoori jõuluturnee
Aida 4, Pärnu
TARTU JAANI KIRIK
14.12 kl 19 “Jäljed”, Tõnis Mägi ja Maire Eliste laululapsed
19.12 kl 19 “Jõulukellad”, Helen Lokuta (metsosopran), Riivo Kallasmaa (oboe), löökpilliansambel PaukenfEst
Jaani 5, Tartu
TEATRI PUHVETI DŽÄSSISALONG
17.12 kl 19 Gourmet Duo (Yvetta Uustalu, Tõnis Tüür)
Teatri väljak 3, Tallinn
TÜRI KULTUURIMAJA
15.12 kl 12 Arsise kellade ansambli jõulukontsert
Hariduse 1, Türi
VANEMUISE KONTSERDIMAJA
16.12 kl 15 Ivo Linna, Ott Leplandi ja Noorkuu jõuluturnee
18.12 kl 19 Haydn. “Te Deum”, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, solistid Kädy Plaas, Iris Oja, Mati Turi ja Uku Joller, dirigent Daniel Reuss
Vanemuise 6, Tartu
VILJANDI JAANI KIRIK
20.12 kl 18 “Püha öö”, Eesti Rahvusmeeskoor, dirigent Jaan-Eik Tulve
Pikk 6, Viljandi
VÕRU KULTUURIMAJA KANNEL
15.12 kl 18 Arsise kellade ansambli jõulukontsert
Liiva 13, Võru
KINO
CINAMON TARTU
“Kääbik: ootamatu teekond” kl 14.00 (v.a E, K, N), 15.20, 17.30 (N), 18.40, 21.00 (v.a E, N), 22.00; 12.30, 21.30; N kl 12.00, 14.30
“Lindpriid” kl 22.15 (v.a T); T kl “Võluhõbe 2: jaht võlusarvele” kl 11.45 (v.a K, N), 13.45 (v.a K, N); K, N kl 11.00, 13.30
“Kui jõuluvana alla sajab” kl 15.30
“Aeroautod” eesti k: kl 12.15 (v.a K, N kl 11.45
“Suhete mänguväljak” kl 14.15, 19.35
“Viis legendi” kl 11.30 (v.a K, N), (v.a E, K, N), 13.25 (v.a K, N), 15.00 K, N); K, N kl 11.15, 12.30, 13.15; E, K kl 17.15
“Pilveatlas” kl 16.30, 21.45
“Õnneteraapia” kl 17.50 (v.a N); kl 17.30
“Videviku saaga. Koidukuma: 2” kl 12.45 (v.a K), 17.05 (v.a E, K, 12.15, 14.45; N kl 16.00; E kl 19.15
“007: Skyfall” kl 19.20 (v.a N), 22.05; N kl 18.15
“Seenelkäik” kl 20.15 (v.a T)
“Argo” N kl 21.00
Turu 2, Tartu
EKRAAN
“Deemonid” kl 20.45 (v.a L, E)
“Viis legendi” eesti k: kl 13.45, 18.15 (v.a L, P, E)
“Aeroautod” eesti k: kl 11.30
“Kääbik: ootamatu teekond” 3D kl 12.30 (v.a P), 17.15 (v.a L, E, P), 21.00 (v.a L, E); L, E kl 16.30
“Kui jõulumees alla sajab” eesti k: kl 16.00 (v.a L–P)
“Kalapoeg Nemo” 3D eesti k: P kl 12.00, 14.30
Bolshoi Ballett: “Pähklipureja” P kl 17.00
Metropolitan Opera: “Aida” L kl 20.00
Riia 14, Tartu
FORUM CINEMAS ASTRI
“Õnneteraapia” vene k: kl 18.30 (v.a P)
“Džungel” 3D kl 17.45; 2D kl 16.30, 21.00 (v.a P)
“Viis legendi” 3D eesti k: P kl 11.15, E, K kl 13.30; T kl 15.45; vene k: kl 13.30 (v.a E, K), 15.45 (v.a L, P, T); L kl 11.15
“Aeroautod” 3D vene k: L–P kl 11.45; 2D eesti k: L 12.30; T kl 14.30; 2D vene k: kl 14.30 (v.a T); P kl 12.30
“Kääbik: ootamatu teekond” 3D R kl 14.00; K kl 20.00; N kl 18.00; vene k: kl 14.00 (v.a R), 18.00 (v.a L, P, N), 20.00 (v.a P, K)
“Lindpriid” kl 21.30 (v.a L, P)
Bolshoi Ballett: “Pähklipureja” P kl 17.00
Metropolitan Opera: “Aida” L kl 20.00
Tallinna mnt 41, Narva
KINO MAI
NB! Esmaspäeviti suletud.
“Kääbik: ootamatu teekond” kl 16.30, 20.00
Papiniidu 50, Pärnu
NÄITUS
ADAMSON-ERICU MUUSEUM
“Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne”, kuni 17.03.2013
Uuendatud püsiekspositsioon: “Kunstnik Adamson-Eric (1902–1968)”
Lühike jalg 3, Tallinn
DRAAKONI GALERII
“Vahetult. Läbielatud”, Kelli Valk, 17.12.2012–05.01.2013
“S. Rita: visandid teemal “My Heart Will Burn Forever””, Andres Tali, kuni 15.12
Pikk 18, Tallinn
EESTI MAANTEEMUUSEUM
Alkomeetrite näitus
“Laadawärk”
“186”, näitus Tallinna–Tartu maantee ajaloost
“Reisimine autode ja mootorratastega 1960.–1980. aastatel”
“Kogu elu teel”, Eesti bussinduse arengust 1970. aastatel
Püsiekspositsioon: “Tee ajalugu!”
Varbuse, Kanepi vald, Põlva maakond
EESTI RAHVA MUUSEUMI NÄITUSEMAJA
“Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel”, kuni 31.12
“Eesti filmi rajaleidjad soome-ugri ja põhjarahvaste juures”, kuni 31.12
Püsinäitus: “EESTI. Maa, rahvas, kultuur”
J. Kuperjanovi 9, Tartu
EESTI RAHVUSRAAMATUKOGU
“Eduard Wiiralti galerii”, kuni 31.12
“Eesti kirjandus kinolinal”, kuni 31.01.2013
“Pimedus kuubis”, Marge Viirg, kuni 19.12
Tõnismägi 2, Tallinn
HOBUSEPEA GALERII
“Soovin, et ma oleksin lind”, Kristi Kongi , kuni 17.12
Hobusepea 2, Tallinn
KONDASE KESKUS
“Eesti Film 100”, kuni 24.03.2013
“November”, Juss Piho maalinäitus
Püsinäitus koosneb Paul Kondase maalidest, mis on deponeeritud Viljandi muuseumi kogust
Pikk 8, Viljandi
KUMU
“Mood ja külm sõda”, kuni 20.01.2013
“Geomeetriline inimene. Eesti Kunstnikkude Rühm ja 1920.–1930. aastate kunstiuuendus”, kuni 06.01.2013
“IRWIN. Konteksti loomine”, kuni 27.01.2013
“Eesti kunstiskeenede arheoloogia ja tulevik”, kuni 30.12
“Avo Keerend ja Evi Tihemets – värv Eesti graafikas”, kuni 31.12
Püsiväljapanekud:
Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest teise maailmasõja lõpuni
Eesti kunst teise maailmasõja lõpust taasiseseisvumiseni
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn
NIGULISTE MUUSEUM
“Ars moriendi. Suremise kunst”, kuni 02.06.2013
Püsiväljapanekud:
“Kirikukunst 13.–18. sajandist”
“Hõbedakamber: gildide, tsunftide, Mustpeade vennaskonna ja kiriku hõbevarad”
Niguliste 3, Tallinn
NUKU MUUSEUM
“Eesti teatrimaskid”, kuni 28.02.2013
Püsinäitused:
“Ferdinand Veike ekspositsioon”
“Nukuteatri ajalugu Eestis”
“Eesti Riikliku Nukuteatri ajalugu”
“Maailma nukkude saal”
“Õuduste kelder”
“Rekvisiitide, plakatite ja kavandite näitused”
“Tähtede võlv”
“Nukutöökojad”
“Auruteater”
Lai 1, Tallinn
PÄRNU KUNSTNIKE MAJA
“Pärnumaa foto”, kuni 22.12
Nikolai 27, Pärnu
PÄRNU LINNAGALERII RAEKOJAS
Urmas Viik, graafika, installatsioon, kuni 22.12
Uus 4, Pärnu
TALLINNA KUNSTIHOONE
“Varjud”, Jaak Soans, kuni 16.12
Vabaduse väljak 6, Tallinn
TALLINNA LASTEMUUSEUM
Laura Linnapi pehmikud, kuni 31.12
“Lääs-lõuna-ida-põhi”, kuni 31.12
Püsiekspositsioon: “Need vanad armsad mänguasjad”
Kotzebue 16, Tallinn
TALLINNA LINNAARHIIV
“Ajatud ajaloolised kuuseehted möödunud sajandil”, kuni 15.01.2013
Tolli 6, Tallinn
TALLINNA LINNAGALERII
“Eesti ballaadid”, Rauno Thomas Moss, kuni 23.12
Harju 13, Tallinn
TARTU KUNSTIMUUSEUM
“Vapruse, vabaduse ja rõõmuga!”, Endel Kõks, kuni 24.03.2013
Raekoja plats 18, Tartu
Autor: Tiive Murdoja, Äripäeva Puhkepäeva toimetus