Hea pidu ei sea kõrgeid nõudmisi

Selleks, et peol tunneksid end võrdselt mugavalt nii reaelektrik kui ka tippjuht, peaksid peokorraldajad looma võimalikult vähe takistusi, mis ei lase osal inimestest pidu nautida.

Peokorraldaja Valge Maja juhataja Kalle Kõiv tunnistas, et suuremad firmad murravad tihti pead küsimuse üle, kuidas korraldada head firmapidu nõnda, et kõik töötajad tunneksid end ühtviisi hästi. Sest kuigi suur töötajate arv tähendab suuremat pidu, tähendab see ka seda, et ettevõttes töötab palju erinevaid inimesi. Esimese asjana soovitab Kõiv, et peole ei tohiks kehtestada kõrgeid nõudmisi riietuse osas.
“Paraku paljudel ei olegi kapis musta ülikonda ja selle rentimine on kallis,” sõnas Kõiv ja lisas, et kostüümide muretseminegi ei pruugi olla naljaasi. “Rasked teemad – isegi “Must ja valge” – tekitavad paljudele kostüümi ostjatele peavalu, rääkimata teemadest nagu “Kuumad 60ndad”, “Kariibimere piraadid” jne. Kui soovite teemapidu, lubage inimestel tulla iseendana teie ülesehitatud teemamaailma.”
OÜ Winston Wolf tegevjuht Kristjan Niidase sõnul on oluline, et sündmusel oleks selge eesmärk, sest niisama peopidamise enda pärast pole sündmusi mõtet korraldada.” Oluline on küsida, miks? Olgu vastus siis töötajate tänamine, motiveerimine, uute töötajate kollektiivi sulandamine,” sõnas Niidas. “Igal juhul on kindel, et hea eesmärk pühitseb abinõud ning selle olemasolust lähtuvalt saab valida sobivaima vormi, sisu ning esinejad.”

Küsi eelistusi, mõtle tehnikale

Muidugi tuleks täpselt teada, kellele pidu tehakse ehk millised inimesed ettevõttes töötavad. Ta soovitas, et ootuste välja selgitamiseks võib esimese hooga töötajaid lihtsalt nagu muu seas küsitleda. “Spontaanne ja sunduseta saadud info on kõige kindlam emotsionaalne näitaja,” rääkis Niidas. Sealt edasi võib juba mõelda koha, õhtujuhi ja bändi peale. Unustada ei tohiks ka heli- ja valgustehnikat. Sest kui väiksema kontoripeo saab edukalt maha pidada koduse stereosüsteemiga ja keerukama valgustuseta, siis firmapeol läheb tõenäoliselt vaja ka mikrofoni ja keerukamat kunstlikku valgustust.
“Sageli tuleb ette, et unustatakse ruum või lava piisavalt valgustada. See, et on hea bänd ja helitehnika, ei võimalda veel muusikat nautida. Peab olema ka õiges suuruses ja õiges kohas lava ning lavavalgustus,” ütles Niidas.
Kõivu sõnul on programmi koostamisel oluline silmas pidada, et kaugeltki kõik ei soovi laval või tantsupõrandal liigset tähelepanu. “Seega, kui soovite rohket osavõttu, oleks mõistlik koostada programm nii, et pidutsejad ise ei peaks esinema läbi erinevate mängude ja etteastete, vaid neile esinevad artistid väljastpoolt ettevõtet,” soovitas ta.

Pidu ei tohi olla kompensatsioon

Kui soovitakse sellist ühtse pere tunnet tekitada, ei tohiks moodustada kindlaid laudkondi nimeliste kohtadega, kus juhtkond istub lavale kõige lähemal, keskastmejuhid nende kõrval ja koristajate ja laotöötajate laud on kuskil kaugel nurgas. “Viga, mida olen näinud, on see, kui soovitakse korraldada pidu millegi kompensiooniks,” rääkis Kõiv. “? la aastapreemiat me sellel aastal ei anna, aga selle eest tuleb meil PIDU!!! Üsna lootusetu on siis neid “leinarüüs” pidutsejaid pidu nautima panna.”
ET Peokorralduse juhatuse liige Enn Tobre paneb peokorraldajatele südamele, et eelarve piirid pandaks varakult paika. “Tuleb palju päringuid, kus soovitakse kõikvõimalikke asju, kuid pärast selgub tihti, et eelarves polegi selle jaoks raha välja käia,” rääkis Tobre.
“Oluline, et kõik saaksid täiel määral seda, mida on planeeritud pakkuda,” tõi Kõiv välja. See kehtib nii kontsertelamuse kui ka toitlustamise kohta. Kui keegi tunneb või näeb, et teised said, aga minule ei jätkunud või mulle ei võimaldatud, siis ei pruugi ta enam teine kord peost osavõtta. “Teadlikult lahjat pidu pole mõtet korraldada. Pigem siis teha ühiskülastus teatrisse või kinno.”

Mõni soovitus, mis üldiselt alati hästi toimib

FIRMAPEOL kuulutatakse välja peole eelnenud konkursside võitjad ? la “Parim kolleeg”, “Parim uustulnuk”, “Aasta ämber” vms. Alati on huvitav teada, kes millise tiitli pälvis.

JUHTKONNA ETTEASTED. Juhtkonnast võetakse ikka eeskuju, kui nemad osakavad pidutseda, siis tuleb rahvas ka kaasa. Kui aga juhtkond pärast esimest bändi lugu lahkub, suhtumisega, et ilma meieta tunnete ennast “vabamalt”, siis kiputakse tõlgendama seda hoopis teistmoodi – teil ei sobi meiesugustega pidutseda!

Kõige lihtsam on ürituse eelarvet koostada valdkondade kaupa

RUUM või plats (rent, vajadusel kujundus, piiramine)
TEHNILINE teenindus (heli, valgus, lava, video, garderoob, koristus, turva)
PEOTEENINDUS (toitlustus, teenindus)
PROGRAMM (esinejad, kostüümid, grimm)
REKLAAM (trükised ja/või kutsed, tunnusgraafika)
VAHENDUSTASUD (projektijuhtimine agentuurile)

Allikad: Kalle Kõiv, Kristjan Niidas

KOMMENTAAR

Naer teeb tuju heaks!
INDREK RAIG
Eesti Posti ürituste projektijuht

Peol peaksid kõik tundma end võrdselt hästi, olenemata ametikohast tööajal. Peol peab pakkuma piisavalt kaasahaaravat tegevust, et tekiks meeskonnatunne ning oleks ka pärast pidu, mida meenutada.
Suures ettevõttes on see väljakutseid pakkuv. Liiga palju on erinevaid huvisid ja soove. Samas on alati võimalik korraldada üritus, kust igaüks leiab endale midagi meelepärast.
Mõni soovitus. Peol olgu konkreetne algus ja konkreetne lõpp. Veniva lõpuga pidu jätab negatiivse emotsiooni. Keegi ei tohi olla seltskonnast tõrjutud.
Mõelda tuleb ka pisiasjadele, mis kokkuvõttes võivad muidu jätta negatiivse emotsiooni: kuidas pärast pidu koju saab, kuhu auto parkida, mida soovitada selga panna, mida kaasa võtta, mis toimub. Tihti määravad peo tagasiside hoopis hästi läbi mõeldud pisiasjad, mitte kallid lisatraktsioonid kõrvalruumides.
Toitu jäägu pigem pisut üle, kui et tuleb puudu.
Ära püüa pakkuda liiga palju asju korraga. Inimese vastuvõtulävi on piiratud ja meelde jäävad ikkagi põhilised asjad.
Pidu peab olema ikkagi meelelahutus. Pole mõtet korraldada huvitavat, kuid väga tõsist üritust. Naer teeb tuju heaks!

Oluline on läbiv teema
IVERI MARUKAŠVILI
Krimelte kommunikatsioonijuht

Mõtleme ja planeerime neid üritusi väga hoolikalt. Suvepäevadele mõeldes on määravaks usaldusväärse ja loomingulise partneri kaasamine, kes tunneks ja mõistaks ettevõtte kultuuri ja käekirja ning kellega ürituse üksikasju planeerida ning ellu viia. Oluline on mõelda ürituse läbivale teemale, mis kuidagi haakuks firma filosoofiaga.
Märkamisväärset rolli ürituse õnnestumise juures mängib suvepäevade asukoht.
Oleme alati üritanud valida koha Tallinna lähedal, kus palju rohelust ja miks mitte ka veekogu.
Meie mitmekesist töötajaskonda arvestades oleme alati kasutanud kahte päevajuhti; lastele oleme teinud eraldi programmi koos päevajuhtidega.
Oluline on jätta inimestele vaba ruumi suhtlemiseks ning päeva ja hõrgutavate söökide nautimiseks. Ametlikus osas on meil alati kombeks kas parimate tunnustamine klubi jõulupeol või siis noorte kutsikate ristimine suvepäevadel.

 

 

Osale arutelus

 • Mariliis Pinn, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara