Vaata Eesti firmade palgakääre

Võttes aluseks poolteist kuud tagasi ilmunud Äripäeva Palga TOPi, leidsime umbes paarkümmend ettevõtet, kus juhtide palgad ületavad firma keskmist töötasu enam kui kümme korda.

Joogitootja A. Le Coq juht Tarmo Noop teenib umbes 10 korda rohkem kui A. Le Coqi töötaja keskmiselt.

BLRT Grupi juhid Fjodor Berman, Igor Berman, Anatoli Onolov, Fjodor Kvit? teenivad umbes 19 korda rohkem kontserni keskmisest töötasust.

Eelmine Eesti Raudtee juht Kaido Simmermann teenis kümme korda rohkem riigifirma töötajate keskmisest palgast.  

Eelmine Estonian Airi juht Tero Taskila teenis 12 korda rohkem lennufirma keskmisest palgast. Uue juhi Jan Palm?ri puhul kahaneb palgaerinevus 7–8 korra juurde.

G4S Eesti juhtide palk on 11 korda kõrgem firma keskmisest palgast. Suure palgaerinevuse taga on see, et turvasektori keskmine töötasu on üks madalamaid.

Inges Kindlustus juhid Voldemar Vaino ja Lauri Riit teenivad umbes 15 korda kõrgemat tasu kui on kindlustusseltsi keskmine. Vaino on ühtlasi ka ettevõtte omanik.

Ehitusmaterjalidetootja Krimelte juhtide Jaan Puusaagi, Jaanus Paevälja ja Alar Salumi tasu on ligi 16 korda suurem Krimelte keskmisest palgast.

Ravimimüüja Magnum juhtide palk on 12 korda kõrgem firma töötajate keskmisest tasust.

Sillamäel tegutseva Molycorp Silmet juhtide tasu ületab tööstusfirma keskmist palka 10 korda. Eelmisel aastal kerkis Simetis keskmine töötasu koguni viiendiku võrra.

Endise börsifirma Norma juhid teenivad 13 korda rohkem kui on turvavööde valmistaja keskmine palk.

Juhtmeköidiste ja ühenduskaablite valmistamisega tegeleva PKC Eesti juhtide palk on 12 korda suurem firma keskmisest palgast.
  
Eesti suurima lihatööstuse Rakvere Lihakombinaat juhtide palk on umbes 24 korda suurem toidutööstuse keskmisest palgast.   

Börsifirma Silvano FG juhid teenivad 23 korda rohkem kui on ettevõtte keskmine tasu. Väga suur palgaerinevus tuleb eeskätt sellest, et pesu toodetakse Valgevenes, kus palgatase Eesti omast üksjagu madalam. 

Ka Skinest Grupi juhtide palk ületab 32 korda kontserni töötajate keskmist tasu. Ka Skinesti puhul on palgaerinevuse põhjuseks see, et ühes tütarfirmas on palju töötajaid endistes liiduvabariikides, kus palgatase Eestist madalam.

Laevandushiiu Tallink Grupp juhtide Enn Pandi, Andres Hundi, Lembit Kitteri ja Janek Stalmeisteri tasu ületab firma keskmist umbes 12 korda. Tallink Grupis on keskmine töötasu 1850 eurot, mis on üllatavalt kõrge. Tõenäoliselt on põhjuseks Soome-Rootsi laevaliini teenindamine. 

Transiidikeskuse juhid Erik Laidvee ja Helena Hakkinen teenivad 29 korda kõrgemat tasu, kui on transiidifirma keskmine palk.

Väga head kasumit teenivas Vopak E.O.S. ASis makstakse kõrget palka nii juhtidele kui ka töötajatele. Juhtkond teenib 14 korda kõrgemat tasu, kui on firmas keskmine palk.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Raivo Sormunen

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara