3 nõuannet, kuidas sisustada tööpäeva esimene tund

Kuivõrd oluline on Sinu jaoks tööpäeva esimene tund? Paljud edukad inimesed peavad oluliseks just sellel esimesel tunnil teatud kindlal viisil käitumist – nimelt keskendumist enesehäälestamisele, mitte pelgalt tegemist ootavate ülesannete nimekirjale.

1) Häälesta end positiivselt ja ole tänulik selle eest, mis Sul elus hästi on.

Kui populaarselt koolitajalt ja motivatsioonikõnelejalt Tony Robbinsilt küsiti, kuidas edukad inimesed oma päeva alustavad, rõhutas ta just enesehäälestamise olulisust esimese tunni jooksul: „Osa sellest võiks olla kerge kehaline tegevus, näiteks võimlemine. Osa peaks kindlasti olema positiivsete mõtete mõtlemine, millele tuleks pühendada vähemalt 10 minutit. Mõelda sellele, mille üle Sa elus tänulik oled, mis on hästi. Kujutada ette kõike, mida Sa ideaalis tahaksid saavutada ning visualiseeri, et see ongi nii juba täna. Ütle endale ise julgustavaid ja motiveerivaid siselauseid, näiteks: kõik, mida ma eduks vajan, on minu sees olemas!“

2) Tee kõige ebameeldivamad asjad kohe hommikul ära!

Kui saad kohe hommikul Sind koormava ülesande tehtud, siis läheb ka ülejäänud tööpäev palju ladusamalt. Järgmise päeva „koormava“ ülesande võid püstitada ka eelmise tööpäeva lõpus, kui oled veel täielikult tööle häälestunud – kirjuta see üles ja pane sildike nähtavale kohale. Nii on Sul hommikul kohe teada, mis tuleb ära teha, enne kui igasugu muud toimetused ja kiusatustunne ebameeldivat edasi lükata üldse tekib.

3) Kas tegeled sellega, mis Sind ka tegelikult käima tõmbab?

Tänaseks meie seast lahkunud Steve Jobs ütles, et küsis viimase 33 aasta vältel endalt igal hommikul, kas ta teeb seda, mida te teeks ka siis, kui antud päev jääks viimaseks. Mitme järjestikuse päeva eitava vastuse korral teadis ta, et tuleb midagi elus muuta.
Mis tundega Sina igal hommikul peeglisse endale otsa vaatad? Kui oled pidevalt rahulolematu, siis otsi võimalusi, et enda elu muuta. See on ju ikkagi Sinu elu ja Sina ise valid, mida sellega soovid peale hakata!

Allikas: fastcompany.com

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara