Ettevõttega seikluste jahile naaberriiki

Kui tundub, et Eestis on juba kõik tehtud ja nähtud, siis naaberriikides – Lätis, Soomes ja Rootsis – on palju põnevaid kohti, mida külastada tasub. Mõni neist on maailmas isegi unikaalne, pakkudes täiesti uusi elamusi firma ürituse korraldamisel.

Ekstreemsused Lätis

Aerodium
Tegu on vertikaalse tuuletunneliga, mis võimaldab õhus hõljuda – just nagu vabal langemisel, kuid vaja ei ole langevarjuga lennukist hüppama. Lendamiseks tuleb broneerida aeg, see on minimaalne kaks minutit. Enne lendu tuleb läbida koolitus, mille kestus on umbes kakskümmend minutit.
www.aerodium.lv

Ozolnieki veehoidla vee­spordikeskus
Keskuses asub ainus veesuusarada Lätis, kus suusatamiseks ei ole vaja kaatrit – veesuusataja juhitakse järvele spetsiaalse trossisüsteemi abil. Tross asub viiel mastil 785meetrisel ringil ja selle abil suusatamise kiirust saab reguleerida 20 kuni 60 km/h. Rada on võimalik kasutada ka talvel, imiteerides mäesuusatamist. Kogu maailmas on umbes 200 sarnast rada.
www.udenssleposana.lv

Meelisklus Soomes

Linnuvaatlus
Laajalahti looduspark on linnuvaatlejate lemmikoht Lõuna-Soomes. Seal on 700meetrine loodusrada ja korralik linnuvaat­lustorn. Pargis asuvas Elfiki villas on pidevalt avatud ka põnevad loodusteemalised näitused. 
www.visitespoo.fi

Haltia looduskeskus
Maist on Soomes avatud Haltia looduskeskus, mis on kogunud kõik kohalikud aarded ühe katuse alla. Eri näitustel on väljas Soome looduse kogu ilu, mida vahendab tipptehnoloogia. Lisaks meelitab Helsingi piiril paiknev keskus loodust nautima oma suurepäraste matkaradadega ja võimalusega firmadel korraldada seal mugavalt seminare või konverentse. Ka keskuse maja ise väärib vaatamist. Selle on loonud Kalevala eeposest inspireeritud arhitekt Rainer Mahlamäki. www.haltia.com

Uued kogemused Rootsis

Loodushotell
Rootsis on järjest populaarsemad nn ökokohad. Üks selline on Urnatur, mis reklaamib ennast kui loodusdisainihotelli. Auhindu võitnud puhkusekohas saab ööbida nii hundikoopas kui ka puumajas. Meelele rahu andmise kõrval saab seal veel kala püüda, paadiga sõita ja palju muud teha.
www.urnatur.se

Vertikaalne talu
Põllumajanduse uutesse kõrgustesse viib püstine talu ehk vertikaalfarm. Linköpingis hiljuti avatud maailma esimene Plantagaoni kasvuhoone on 54 meetrit kõrge. Järgmine aasta saab süüa juba seal kasvatatud taimi. Oodatud on kõik huvilised, kes tahavad näha, kuhu põllumajanduse tulevik suundub. www.plantagon.com

Kommentaar

Välismaale minnes kasuta reisikorraldaja abi
Raimo Matvere, ADM Interactive strateeg

ADM korraldas 2013. aastal oma suvepäevad Lätis Siguldas. Sellise otsuse tegime ennekõike pakutavast meelelahutusest lähtuvalt. Kuna meeskond eelistab aktiivset ning põnevust pakkuvat puhkust, siis Sigulda oma bobiraja, Aerodiumi ja seikluspargiga pakkus just neid võimalusi. See, et koht asus välismaal, oli lisaväärtuseks.
Välismaal firmaürituse korraldamisel on keerulisemaks aspektiks suhtlus kohalike teenusepakkujatega. Meie kasutasime reisikorraldaja abi ning see oli kindlasti väga õige otsus.
Välismaal firmaüritust korraldades tuleks ADMi kogemuse põhjal tõsiselt läbi mõelda transpordi aspekt. Meie otsustasime ühise bussisõidu kasuks, mis võimaldas vähendada logistilistele küsimustele kuluvat aega ning hilinemisi. Ja mis kõige tähtsam, kogu tiim oli koos ürituse alguse hetkest.


Osale arutelus

 • Mariliis Pinn, Inga Jakobson, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara