Teistmoodi firmaüritus transpordivahendis

Teistmoodi firmaürituse saab korraldada transpordivahendis – see pakub põnevaid võimalusi, samal ajal seab aga ka piirangud, millega peab kindlasti liikuvas sõidukis arvestama. Tutvu võimaluste ja hindadega.

Firmaüritusele sõitmiseks on võimalik kasutada trammi, tellida buss, lennuk või laev. Põnevam on aga terve pidu, seminari või muu sündmus transpordivahendis maha pidada.

Meeskonnatöö bussis

Populaarseim transpordi­vahend firmaürituste pidamiseks on kindlasti buss, millega korraldatakse reise lisaks Eestile ka mitmetesse Euroopa piirkondadesse.
“Erinevalt näiteks laevast, mis liigub merel, kus ruumi on kõigile, ning milles endas on palju liikumisruumi, on bussiüritustel kindlad reeglid, mida peab järgima,” selgitas ASi Sebe kommunikatsioonijuht Gert D. Hankewitz. “Kuna buss liigub tiheda liiklusega maanteel, peavad kõik liikluseeskirjad olema täidetud. Seetõttu pole näiteks lubatud sõidu ajal bussis ringi liikuda. Ka turvavöö peab reisi ajal kinnitatud olema. Buss peab eelkõige tagama reisijate ohutu transpordi punktist A punkti B.”

Bussis on mõeldavad firmaüritused, kus tegevusi saab läbi viia kohalt lahkumata – näiteks viktoriinid, arvamusküsitlused, meeskonnaülesanded, grupitööd vms. “Muidugi ka ekskursioonid erinevatesse sihtkohtadesse, mis on tavaliselt bussi tellimise peamine eesmärk – jõuda lõpuks lõpp-punkti, olgu selleks siis konverentsikeskus, hotell vms,” lisas Hankewitz.

Bussi saab tellida nii pikaks ajaks, kui soovi on. Tagatud peavad olema ainult bussijuhtide rahvusvahelise töö- ja puhkeaja nõuded. Bussi tellimise hind sõltub erinevatest asjaoludest nagu bussi suurus, reisi sihtkoht, täpne töötundide arv jm.

Bussi tellides:
Broneeri ette: nädal
Piirangud: inimesi mahub bussi niipalju, kui seal kohti on
Hind: sõltub sihtkohast ja bussi töötundide arvust

Firmapidu rööbastel

Tallinna Linnatranspordi ASis trammide tellimussõite korraldava Vaike Sestverki sõnul tehakse tellimise peale üks sõit päevas. Sõidu miinimumaeg on üks tund. Ajaarvestus läheb käima siis, kui tramm depoost väljub.

Kohviktrammis on olemas väikesed lauad, mugavalt mahub sinna Sestverki sõnul 24 inimest. Üle 35 inimese ta trammi ei soovita. Võimalik on pakkuda trammis soovi korral ka süüa ja juua, silmas peab pidama ainult seda, et lauad on väikesed, mistõttu näiteks sooja jooki serveerida ja rüübata on keeruline.  

Elektriraudtee ASi müügi- ja turundusjuhi Norbert Kaareste sõnul renditakse neilt ronge neile liinidele, kus Elektriraudtee liinirongid sõidavad. “Rongi on võimalik rentida määramatuks ajaks, ent tavapäraselt on meie praktikas renditud rong mõneks tunniks,” selgitas ta. Rendimaksumus sõltub eelkõige sõidu pikkusest ja kestvusest.

Kaareste sõnul sobib rongi kasutada hästi oma firmaürituse, näiteks suvepäevade korraldamiseks, kuna ainult rongiga on võimalik suur hulk külalisi (kuni 1000) viia üheskoos peopaika. “Saame omalt poolt aidata leida ka sobivaid peopaiku Eesti raudteejaamade lähistelt,” lubas Kaareste.

Trammi tellides:
Broneeri ette: 5 päeva
Mahutavus: kuni 30 inimest
Hind: 210 eurot tund

Rongi tellides:
Broneeri ette: 15 päeva
Mahutavus: kuni 1000 inimest
Hind: nt Tallinn-Tartu-Tallinn reis 161 inimesele maksab 2800 eurot

Konverents või seminar merel

Laev pakub veelgi rohkem võimalusi. “Merele minek on kallim, sadamas on pidu odavam,” rääkis reisilaeva Monica kapten Andres Vaatmann. Praeguste ilmadega soovitab ta jääda kai äärde, suvisel ajal aga eelistada merele mineku kasuks.

Pardale mahub talvel 50 ja suvel 100 inimest. Võimalik on tellida toitu või võtta kaasa oma kosti. “Seltskond peab olema rõõmus ja normaalses seisus,” ei sea Vaatmann piiranguid, kuid rõhutab, et purjus inimestega pardal ta merele ei lähe.

Kui väiksematel laevadel ürituse pidamisest tasub ainult suvisel ajal varakult teada anda, siis suuremate laevade, mis mahutavad mitu tuhat inimest, puhul tasuks seda alati ja võimalikult varakult teha, soovitas Tallinki korporatiivklientide müügijuht Katrin Küünemäe.

Merel korraldatavate ürituste eeliseks on tavapärasest erinev keskkond, seik, et seltskond püsib kogu ürituse vältel koos, olemas on erinevaid ruume ürituste läbi viimiseks, samuti mitmekülgsed toitlustamisvõimalused, meelelahutusprogramm ning ööbimisvõimalus. Et Tallinkil endal on olemas meelelahutusosakond, siis lisaks show-programmile on võimalik organiseerida ka muud meele­lahutust konkreetsele grupile – näiteks Mojito-, veini- või šampanjakoolitusi.

Laevas ürituse korraldamisel ajalist piirangut ei ole. “Rootsi kruiisi kestus on näiteks 40 tundi, alati on võimalik aga kasutada ürituseks meie erinevaid laevu, neid kombineerides,” soovitas Küüne­mäe.

Laevaürituse näidisajakava
11.00 laevale minek
12.00–13.00 üritus
13.00 kohvipaus
13.30–14.45 üritus jätkub
14.45–16.15 lõunasöök Rootsi lauas
16.15–19.00 meelelahutuslikud mängud õhtujuhi eestvedamisel
20.00 õhtusöök Rootsi lauas või  ? la carte restoranis
22.00 laev saabub Tallinnasse
Laeva meelelahutus / vaba aeg

Allikas: Tallink

Laeva tellides:
Väiksem reisilaev broneeri ette nädal kuni 3 kuud.
Mahutab: kuni 100 inimest
Hind: 6 tundi kai ääres ca 400 eurot, päev merel (50 inimest, toit) ca 1500 eurot

Suuremat reisilaeva broneerides ajapiir puudub.
Mahutab: mitu tuhat inimest, näiteks Silja Europa võib pardale võtta 3123 inimest
Hind: alates 50 eurot inimene (sisaldab: laevapiletit, kaheksa tundi konverentsiruumi kasutust, buffet´d ja õhtusööki Rootsi lauas)

Kommentaar: Firmasündmus lennukis
Ilona Eskelinen, Estonian Airi pressiesindaja

Lennuki broneerimise võimalusi tasuks üldjuhul uurida mitu kuud ette. Siis saame lennuplaanist vaadata, kas firmaürituse korraldamine lennukis üldse kõne alla tuleb.
Tellija soovid ei tohi ega saa mõjutada meie regulaarlendude graafikut.
Arvestama peaks sellega, et lennuki salong seab omad tingimused – piiratud liikumisruum, inimesed peavad kogu ürituse ajal istuma ja tagumised ei pruugi näha või kuulda, mida ees tehakse või räägitakse.
Lennuki salongi ürituse tarvis oma elektroonika- või elektriseadmete ülespanek toimub samuti väga rangete reeglite järgi ja kõikidele soovidele ei saa alati ka vastu tulla.
Kindlat hinnaskaalat on väga raske välja tuua. Kõik sõltub sellest, mida teha soovitakse – kas ainult maapeal või tahetakse ka kuhugi lennata. Kui soovitakse näiteks Kuressaarde lennata, on suurusjärk 6000–8000 eurot. Tallinna kohal lühikese lennu tegemine on odavam, kaugemale lennata kallim. Hind sõltub väga paljudest aspektidest ja on läbirääkimiste objekt.
Maapealse ürituse korraldamisel tuleb muu hulgas arvestada ka selliste kuludega nagu lennuki parkimine, trapi kasutamine, turvakontrolli läbimine, lennuki koristamine jms.

Lennukit broneerides:
Broneeri ette: paar kuud
Mahutavus: niipalju kui lennukis kohti on
Hind: lennukiga Kuressaarde kuni ca 8000 eurot

Osale arutelus

 • Mariliis Pinn, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara