Reedel selgub sekretäritöö õppurite seast "Tippsekretär 2015"

Võistluse „Tippsekretär 2011“ võitja Triinu Maksim.
Võistluse „Tippsekretär 2011“ võitja Triinu Maksim.

8. mail toimub Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolis noorte sekretäride kutsevõistlus „Tippsekretär 2015”, kus oma oskused ja teadmised panevad proovile sekretäritöö õpilased üle Eesti.

„Võistlejad peavad näitama oma oskusi ja teadmisi dokumendihalduses, arvutitöös, eesti keeles, avalikus esinemises ning protokolli, etiketi ja kultuuri laitmatus valdamises,” ütles võistluse þürii liige ja Eesti Juhi Abi Ühingu auliige Sirje Orvet. Ta lisas, et peale ülesannete lahendamise on võistluse üks põnevaim osa kuulajaid kaasahaaravad ülesastumised sekretäritööst.
 
Orveti sõnul on sekretäride võistlus nii omavaheline jõuproovimine kui ka võimalus harjutada peagi toimuvaks kutseeksamiks. „Kutseeksam on palju põhjalikum ja kurnavam ning ei lõpe auhindade jagamise ning tordi mekkimisega, nagu on võistlustel kombeks,” ütles Orvet.  Ta lisas, et  võistlus on suursündmus kõigile osalejatele ja sealt saadud kogemused aitavad kindlasti kutseeksamit enesekindlamalt läbida.
 
„Kui jälgida töökuulutusi, siis on sekretärid tööturul väga nõutud,” märkis Orvet. Ta märkis, et hea sekretäri leidmiseks pöördutakse sageli ka Eesti Juhi Abi Ühingu poole. Tema sõnul on haridust tõendav lõputunnistus kindel pilet parimatele ametikohtadele kandideerimiseks.

Tänavustel võistlustel võtavad mõõtu 24 kutseõppurit Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskoolist, Pärnumaa Kutsehariduskeskusest, Tartu Kutsehariduskeskusest, Lääne-Viru Rakenduskõrgkoolist ja Tallinna Majanduskoolist.
 
Sekretäride kutsevõistlust „Tippsekretär 2015” korraldab Sihtasutus Innove koostöös Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli ja Eesti Juhi Abi Ühinguga. SA Innove koordineerib alates 2006. aastast noorte kutsemeistrivõistlusi Eestis ning abistab koostööpartnereid võistluste korraldamisel ja teavitustöös.
 
SA Innove on üld- ja kutsehariduse valdkonna ja hariduse tugiteenuste kompetentsikeskus ning Euroopa Liidu toetuste vahendaja. Sihtasutus loodi 2003. aastal Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalas.
 
Täpse võistluste ajakava ja info leiab siit.
Tippsekretär 2014 fotogaleriiga saab tutvuda siit.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara