9 soovitust, kuidas hoida oma tööotsingud tööandja ees saladuses

Päevast päeva valel ametikohal töötamine on väga väsitav ning uue töökoha otsingud võivad üpriski ahvatlevana tunduda. Paremaid karjäärivõimalusi hakkamegi tavaliselt otsima siis, kui tänane töö ei täida kõiki ootusi. Arved vajavad aga tasumist ning paljud meist ei saa endale lubada pausi kahe ametikoha vahel. CV Keskus jagab nõu, kuidas muutuda tööturul aktiivsemaks ning olla oma valdkonnas toimuvaga kursis ilma, et peaksid olemasolevast tööst loobuma?

 • Hoia oma plaanid endale
  Sa võid töökaaslasi 100% usaldada, kuid kui Sinu ülemus ründavalt ja otsekoheselt nende poole pöördub, ei pruugi nad tõe varjamiseks valmis olla. Hoia tööotsingud parem endale ning jälgi, et Sinu otsingud kontoris silma ei torkaks. Kui käid tööl tavaliselt teksades, siis võib kostüümis kolleegide ette ilmumine mõningaid kahtlusi tekitada.

 • Vii otsingud kontorilauast kaugemale
  Oled tegemas lõunapausi? Aeg-ajalt tasub ka kontorist väljas käia. Kuigi tööotsingud kontoris on üsna tavapärased, peab arvestama sellega kaasnevaid riske. Tööandja nina all uut töökohta otsides võib see väga valusa vastulöögi anda. Tööpakkumiste sirvimiseks ning kandideerimiseks ei pea Sa kindlasti seda kontorist tegema, vaid saad edukalt hakkama ka nutitelefonis.

 • Kontrolli oma jälgi
  Kui tellid tööotsinguportaalides valdkonna tööpakkumised e-postile, siis jälgi, et tegemist ei oleks postkastiga, mida ka tööalaselt külastad.
  CV Keskuse otsiagendi saad seadistada või tänaseid seadistusi muuta siin
  .
 • Planeeri targasti
  Tööintervjuul osalemiseks ei pea Sa iga kord võtma haiguslehte – nii tekivad peagi kahtlused ka Sinu ülemusel. Planeeri tööintervjuud ühele päevale või hoopiski puhkusele – nii saad ka märksa põhjalikumalt end ette valmistada.

 • Kasuta konfidentsiaalset CVd
  CV üleslaadimisel saad näiteks CV Keskuses valida ka CV staatuse. Nii saad näiteks blokeerida oma CV tänase tööandja eest või muuta CV hoopiski konfidentsiaalseks/passiivseks.

  CV Keskuses CV staatuse kontrollimiseks logi sisse oma kontole ning heida pilk CV järel olevale „CV olek“ väljale siit.
 • Palu oma kaaskirjas konfidentsiaalsust
  Kuna töötajate „üleostmine“ ei ole Eesti tööturul enam midagi uut, on tööandjad hästi kursis, et parimad talendid on pakkumistele avatud, kuid soovivad oma otsingud saladuses hoida. Vihja oma soovist viisakalt ka kaaskirjas ning anna potentsiaalsele tööandjale teada, et kuigi oled avatud uutele pakkumistele, ei soovi Sa liigseid konflikte tänase tööandjaga.

 • Ära muutu hajameelseks!
  Kui prindid oma uuendatud CV välja, siis ära seda kogemata kontori printerisse unusta :)

 • Ära asu sildu põletama
  Isegi kui Sinu tööintervjuu läks suurepäraselt ning võimalus uus amet haarata on kindel, tasub selle tähistamist pisut oodata. Eesti tööturg on uskumatult väike ning kunagi ei tea, millal Sinu tänane tööandja osutub kasulikuks uue töökoha saamisel.

 • Jäta sotsiaalmeedia mängust välja
  Sotsiaalvõrgustikud ei ole koht, kus näidata oma rahulolematust tänase tööandja suhtes. Ära muuda oma tööelu keerukamaks ning ära raskenda oma võimalusi haarata parem töökoht.

Loe lisaks www.cvkeskus.ee.

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara