7 olulist viga, mida peoruumide rentimisel tehakse

Kuigi kaunistused võivad peoruumile uue ilme anda, jääb ruumi olemus alati läbi kumama ja võiks peo teemaga kokku minna.
Kuigi kaunistused võivad peoruumile uue ilme anda, jääb ruumi olemus alati...

Kindlasti oled viibinud mõnel üritusel, kus oli liiga kitsas, lärmakas, külm või palav. Milliste emotsioonidega sa sellelt sündmuselt lahkusid?

Tõenäoliselt mitte eriti positiivsetega ja ehk lahkusid isegi enne peo lõppu. Üks on selge – halvasti valitud ja mittesobivad peoruumid võivad rikkuda kogu ürituse.

Järgnevalt toome välja 7 suurimat viga, mida peoruumide rentimisel tehakse ja anname soovitusi nende vältimiseks.

 1. Ei minda peoruume enne rentimist vaatama
  Ükski pilt ei anna sellist ülevaadet, nagu oma silmaga järele vaatamine. Enne olulise ürituse jaoks ruumi rentimist mine ja vaata see kindlasti üle.

 2. Ürituse teemaga mitte sobivate ruumide rent
  Olenevalt ürituse temaatikast, peab ruum olema näiteks avar ja valge või hoopis sumedalt hubane. Kuigi kaunistused võivad  peoruumile uue ilme anda, jääb ruumi olemus alati läbi kumama ja võiks peo teemaga kokku minna.

 3. Ei mõelda ruumipaigutusele ja lisaruumidele
  Juba enne peoruumide renti võiks sul olla ettekujutus sellest, mis stiilis üritust soovid: teatri, klassi, banketi, rootsi laua vm. Samuti, kas sul on näiteks vaja esinejale lava või lisaruume toitlustaja ja garderoobi jaoks?

 4. Vale suurusega peoruumide rent
  Läbimõeldud ruumipaigutus peaks andma ka hea ülevaate, kui palju osalejaid ruumi mahub.  Sobiv ruum ei ole liiga kitsas ega liiga suur.

 5. Unustatakse mõelda erivajadustele
  Kui peokülaliste hulgas on liikumisraskustega inimesi või on oodata külalisi lastevankritega, tasub vältida peokohti kitsaste koridoride ja treppidega.

 6. Peokoht on liiga kaugel
  Lisaks liikumistingimustele siseruumides, on oluline ka peokohta ligipääs. Kas toimumiskohta on lihtne tulla nii ühistranspordi kui ka oma sõiduvahenditega? Kui mitte, siis tasub mõelda ühise transpordi organiseerimise peale.

 7. Peoruumide rendit tingimustega tutvumata
  Vaata põhjalikult üle ruumide rentimise tingimused ja tutvu oma kohustuste ning õigustega. Näiteks kontrolli, kelle ülesandeks jääb ruumide koristamine, kuidas hüvitatakse tekitatud kahju või kas sa võid näiteks peoruumi oma toite ja jooke kaasa tuua.

Hästi valitud ruumid loovad üritusele sobiva meeleolu ning aitavad külalistel ennast mugavalt tunda, mistõttu on ruumide rent üks tähtsamaid punkte ürituse organiseerimisel. Teades ürituse kontseptsiooni, mastaapi, osalejate arvu ning erivajadusi, on sul võimalik valida ruumid, mis vastavad peo teemale, asuvad sobivad kohas ja mahutavad vajalikul arvul inimesi.

Allikas: Lauluväljaku blogi

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara