Autor: Sekretär.ee • 19. september 2019

LOE LUGUSID: Sekretäride erileht, september 2019

Septembrikuu erilehe lood:

Muutub puhkusetasu hüvitamise kord

Alates 1. oktoobrist 2019 muutub kord, kuidas hüvitatakse tööandjatele osalise või puuduva töövõimega töötaja (sh töövõimetuspensionäri) ja alaealise töötaja puhkusetasu.

Toeta oma töötajate alkoholivaba puhkust

Tervise Arengu Instituut kutsub ka tänavu septembris inimesi üles veetma septembrikuud alkoholivabalt. Hooli oma töötajatest ning toeta nende püüdlusi septembris alkoholist puhata.

Portree: ainsa naisena meestemaailmas

Fitnessi pisikuga büroojuhil Teevi Paul (37) on seljataga 13 tegusat aastat naisena meeskollektiivi liidrina. Olles kord büroojuhi, kord projektijuhi rollis, hoolitseb ta muude kohustuste hulgas vankumatult ka kõikide dokumentide, lepingute ja e-kirjade keelelise korrektsuse eest, nimetades ennast naljatades eesti keele valvekoeraks ja keelepolitseiks.

5 nippi, kuidas vältida ja lahendada konflikte töökeskkonnas

Ka kõige paremates kollektiivides esineb konflikte, alates mustadest tassidest kraanikausis, kuni väga pingeliste lahkhelideni. Suhtlemispsühholoog Tõnu Lehtsaar kinnitab aga, et teadlikult lähenedes on ka plahvatusest võimalik kastanid tulest välja tuua.

Kui lähedaseks tasub kolleegiga saada?

Mis saab siis, kui heast töösuhtest kujuneb ajapikku sõprussuhe? Kõige parem on ennast kolleegidele avada nõnda palju, mida pooled tunnustavad, kuid äärmusi tasub kahtlemata vältida.

Näojoogaga nahk 5 aastat nooremaks

Kas tõesti võib joogaga näonaha viis aastat nooremaks võluda? Kui praktiseerid harjutusi kuuel päeval nädalas, siis just nii ongi. Loe artiklist lähemalt, kuidas seda täpselt teha.

5 soovitust edukaks keeleõppeks

Ott Ojametsa peetakse keelerevolutsionääriks, sest ta on töötanud välja õppemeetodi, mis annab võimaluse juba peale nelja kuud õppetööd hakata rääkima võõrkeelt. Tema poolt välja töötatud tehnikate taga on teaduslik lähenemine ja psühholoogia.

Mis saab siis, kui juht on ära?

Kujutage ette olukorda, kus juht läheb kolmeks nädalaks puhkusele ja tema töö võtab üle juhiabi. Puhkusele mineval juhil on tema ametipositsioonist tulenev võim, mida juhiabil ei ole. Kui sellises meeskonnas juhtub olema „staar”, kes lubab endale ebameeldivat käitumist või vähest pingutamist, siis kuidas saab juhiabi sellist inimest juhtida? Koolitaja Kaido Pajumaa räägib, mida sellises olukorras ette võtta.

Töövõimetuslehtede peamine põhjus - depressioon?

Tööjõud on liikunud üha enam füüsiliselt töölt vaimsele, muutunud on nii töö iseloom kui töö poolt esitatavad nõudmised, mis panevad proovile meie tervise, kirjutab sotsiaalministeeriumi töö- ja pensionipoliitika osakonna nõunik Maarika Haidak.

Koolitaja Elle Muuga: vaimne läbipõlemine algab märkamatult

Naeratava näo taha võib peita ennast üksildane, oma mure alla hääbuv inimene. Vaimne läbipõlemine algab märkamatult. Selle tekkimise põhjused, aga ka olukorrast edukalt välja tulemine, on tugevalt seotud meie alateadvusega.

Eesti Juhi Abi Ühing - veerandsajandit tegevust kutseliiduna

Eesti Juhi Abi Ühingu eesmärk on olnud ja on edaspidi kaitsta töö- ja ametihuve, kuid ehk on mõnevõrra muutunud fookus. Praegu on kõige suurem eesmärk edendada juhiabide kutsetegevust ja olla aktiivne liige kutsesüsteemis. Sel aastal täitub Eesti Juhi Abi Ühingul 25. tegevusaasta - olnust ja tulevast räägib ühingu esimees Janne Kerdo.

SOOVITUS: 3 väärt raamatut, mis aitavad end kehtestada

Soovitused Äripäeva Raamatuklubist.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700