Autor: Albert Linntam • 25. jaanuar 2021

Õigusriskide maandamise ABC ehk kuidas võõrustada külalisi riigisektorist?

Oleme harjunud, et kõikides hoonetes asub kusagil nähtaval evakuatsiooniplaan, mida loodetavasti kellelgi kunagi vaja ei lähe. Hiljutiste skandaalide valguses oleks igal ettevõttel mõistlik ette valmistuda mitte ainult tulekahjudeks, vaid ka puhkudeks, kus satutakse pahaaimamatult riigi või meedia huviorbiiti. Ootamatute külaliste seas võib olla lai ampluaa ametnikke, alustades kohtutäiturist ja lõpetades Euroopa Komisjoni esindajatega.
Foto: Isaac Pascual Gutierrez

Sellised situatsioonid tekitavad reeglina palju segadust ning kaine pea säilitamine võib olla keeruline väljakutse. Kuidas niivõrd ootamatuteks olukordadeks valmistuda?

Kõigepealt tuleb kaardistada riskid, arvestades ettevõtte spetsiifikat. Kui ettevõte tegutseb näiteks krüptovaluuta valdkonnas, on riigi teravdatud tähelepanu rahapesu tõkestamiste reeglitel, samal ajal kui ehitusettevõtete jaoks on aktuaalsemad näiteks ohutus- ja riigihangete nõuded.

Veebiseminar: Kuidas käituda ja tegutseda, kui riik tuleb külla?

16.02.2021

Piletid leiad SIIT.

Sõltuvalt riskidest tuleb läbi mõelda ettevõtte praktiline toimimine tüüpolukordades, näiteks:

-Kui tundmatu inimene astub uksest sisse ja väidab, et on tulnud Konkurentsiametist ettevõtte dokumentidega tutvuma, siis mida see inimene täpsemalt tegema peaks?

-Kui alluval on tõsine kahtlus, et ettevõtte juhtkond ei käitu õiguspäraselt, siis kuidas ta peaks edasi toimima ja kellega ühendust võtma?

-Mida teha, kui helistab ajakirjanik ja uurib ettevõtte tegevuse kohta?

Kui peamised stsenaariumid on läbi mõeldud, tuleb viimase sammuna tagada, et kõik töötajad ettevõttes „evakuatsiooniplaaniga“ kursis oleksid ning et harjumatus olukorras toimiks riigi esindajatega konstruktiivne koostöö.

Täpsemaid näpunäited käitumiseks keerulistes olukordades jagab advokaadibüroo Sorainen advokaat Albert Linntam 16.02.2021 toimuval veebiseminaril „Kuidas käituda ja tegutseda, kui riik tuleb külla?“

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700