Autor: Palgauudised.ee • 23. november 2022

Kas töömahu vähenemine lubab koondada väikelapse vanemat?

Advokaadibüroo LEXTAL vandeadvokaat Kristi Sild selgitab, kas töömahu vähenemise tõttu saab koondada alla kolmeaastast last kasvatavat lapsevanemat.
Pixabay

Lugeja küsib: tööandja soovib lõpetada töölepingu paragrahv 89 lõige 1 alusel ( töömahu vähenemise tõttu). Kas on õigus lõpetada, kui antud ametikohal töötab alla 3-aastast last kasvatav lapsevanem? Eelisjärjekorda ei ole võimalik koostada, sest likvideeritakse vaid üks ametikoht ning teist tööd ettevõttes pakkuda ei ole.

VASTAB ADVOKAADIBÜROO LEXTAL VANDEADVOKAAT KRISTI SILD:

Kui võrreldavaid ametikohti ei ole ning töölejäämise eelisõigust (TLS § 89 lg 5) rakendada võimalik ei ole, siis on lubatud koondada ka alla 3-aastast last kasvatavat vanemat.

Allikas: Äripäeva teabevara

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700