Autor: Eesti Lastekirjanduse Keskus • 18. september 2023

Ainulaadsed laste jõulupeod asutustele Eesti Lastekirjanduse Keskuses

Eesti Lastekirjanduse Keskus on avastamata pärl Tallinna vanalinnas. Jõuluhooajal kutsume asutusi pidama meie juures toreda programmiga laste jõulupidusid. Lisaks on keskuses võimalik rentida siinseid hubaseid ja omanäolisi ruume ning tähistada meeleolukalt laste sünnipäevi.

Muinasjutuline laste jõulupidu „Elas kord…“ asutustele

Ka sel aastal pakub keskus asutuste laste jõulupidude korraldamiseks toredat programmi. Tänavune jõulupidu tuleb muinasjutuhõnguline, pealkirjaga „Elas kord...“, mille peaesinejaks on muusik ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova.

Muusik ja muinasjutuvestja Polina Tšerkassova

Polina põimib tervikuks kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte. Oma lugusid saadab ta eksootilistel pillidel või mängib lugude vahele võluvat muusikat. Tema esitatud muinasjutud meeldivad nii lastele kui täiskasvanutele, sest Polina täidab jutustades ruumi maagiaga ja viib kuulajad kaugustesse rändama. Jõulupühad on imede aeg ja nii leidub imesid ka Polina juttudes. Lisaks sellele saavad lapsed üheskoos midagi vahvat meisterdada. Peolt ei puudu ka pühadeaja oodatuim külaline – jõuluvana!

Tegemist on privaatse üritusega, millel osalejad saavad kaheks tunniks enda käsutusse kogu maja läbi kolme korruse. Lastel on seal tegemist küllaga, sest lisaks saalis toimuvale programmile saavad nad uudistada illustratsiooninäituseid, piiluda varakambrisse ja Edgar Valteri galeriisse, mängida pööningul mängunurgas ning toimetada Nukitsamehe onnis.

Jõulupeod lastekirjanduse keskuses toimuvad sel aastal 6.-17. detsembrini. Tööpäevadel hakkavad peod kell 18.00 ja nädalavahetuseti saab pidusid teha algusega kell 12.00 ja 15.00. Peol osalejate arv on 80 inimest ja selle programmi hind on 900 eurot (lisandub käibemaks). Pidude peamiseks sihtgrupiks on 3 –12 aastased lapsed, aga osalema on oodatud nii nooremad kui vanemad.

Jõulupidude lisainfo ja registreerimine programmijuhi Katrin Tõnissoni kaudu, [email protected] või telefoni teel 617 7233.

Imelised ruumid ka muude ürituste läbiviimiseks

Keskuses on võimalik lisaks laste jõulupeole korraldada ka muid suuremaid sündmusi ja nende läbiviimiseks sobib ühendatud luugi- ja rõdusaal keskuse teisel korrusel, mis mahutab kuni 80 istekohta. Saalide aknaluuke kaunistavad Jüri Mildebergi maalingud ja seintel saab imetleda illustratsiooninäitusi, mis aitavad luua ainulaadse ning hubase atmosfääri.

Keskuses on võimalik korraldada ka suuremaid sündmusi, nende läbiviimiseks sobib ühendatud luugi- ja rõdusaal keskuse teisel korrusel, mis mahutab kuni 80 istekohta.

Keskuse muinasjutuline pööningusaal on sobilik aga väiksemate ürituste korraldamiseks, mahutades kuni 35 inimest. Pööningusaal on inspireeritud Oskar Lutsu lasteraamatust „Nukitsamees“, mille seinu katavad illustraator Piret Mildebergi maalingud. Siin on tore toimetada nii täiskasvanutel kui ka pere kõige noorematel.

Keskuse muinasjutuline pööningusaal on sobilik aga väiksemate ürituste korraldamiseks, mahutades kuni 35 inimest.

Huvi korral võta ühendust ja küsi pakkumist e-maili teel [email protected] või helistades 617 7231.

Laste sünnipäevad

Sünnipäev on iga väikese tüdruku või poisi jaoks üks eriline ja tähtis päev. Lastekirjanduse keskuse põnevad ja meeldejäävad sünnipäevaprogrammid lastele vanuses 6–11 aastat pakuvad ainulaadset võimalust tähistada sünnipäeva raamatute ja lugude keskel.

Sünnipäevapidu toimub lastekirjanduse keskuse toredalt sopilise maja kõikidel korrustel ja selle jooksul tutvutakse armastatud illustraatori Edgar Valteri galerii ja raamatukoguga, nuputamist ja mõistatamist otsitakse varakambrist, meisterdatakse luugisaalis ning istutakse peolauda muinasjutupööningul. Sünnipäeva seltskonna suurus on kuni 16 last ja täiskasvanud saatjad.

Sünnipäevapeo teemad

• Haldjad ja printsessid

• Detektiivide pidu

• Muinasjutuline pidu

• Tondi- ja metsakollipidu

• Mereröövlite pidu

• Džunglipidu

Sünnipäevapidude toimumisaeg on septembrist maini: laupäeval kell 14.00–16.30 ja reedel kell 17.00–19.30.

Peo maksumus on 160 eurot, mis sisaldab temaatilise sünnipäevfapeo programmi läbiviimist algusest lõpuni (2,5 tundi), pööningusaali ja köögi kasutust koos nõudega, ringkäiku keskuses, mängude ja käelise tegevuse juhendamist, meisterdamise vahendeid, ühe auto parkimise võimalust keskuse hoovis ja peokutseid.

Sünnipäevi saab broneerida Liina Otto kaudu, [email protected] või telefoni teel 617 7661.

Tulge meile külla!

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700