5 IDEED: Muuda kolleegide sõbrapäev eriliseks

Saabuv sõbrapäev on hea võimalus läbi mängulisuse tõsta meeskonna ühtsustunnet. Siit leiad ideid, kuidas oma häid kolleege meeles pidada ja muuta selleaastane sõbrapäev toredaks ning meeldejäävaks.

Sõbrapäeva postkast

Paigaldage keset kontorit käidavasse kohta postkast. Meisterdage postkast näiteks suuremat sorti pappkarbist, kuhu lõikate augu kirjade sisestamiseks. Kaunistage see südamete, joonistuste ja ilusate sõnumitega. Kolleegid saavad sinna terve päeva salajasi kirjakesi postitada, mille sekretär näiteks kolm korda päevas (kell 11, 14 ja 17) kontoris laiali kannab. Siit leiab 24 inspireerivat ideed, kuidas valmistada sõbrapäevakaarti ja üle 100 sõbrapäevasalmi.

Sõbraloos

Kirjutage kõikide kolleegide nimed paberilipikutele ja laske igaühel üks paber tõmmata. Nii tõmbab endale iga kolleeg ühe nime, kellega koos sõbrakohtingule minna. (Igaüks saab seega käia kahel kohtingul – inimesega, kelle nime ise tõmbas ja inimesega, kes tema nime tõmbas).
Teiseks kirjutage hulk erinevaid kohti, kuhu sõbrakohtingule minna (kino, kohvik, loomaaed, raamatukogu, teater, kunstinäitus, mets, kontsert, suusamägi…). Iga tekkinud paar tõmbab endale nüüd veel ühe paberilipiku ehk kohtingukoha. See on hea võimalus õppida kolleege paremini tundma tööväliselt ja luua seeläbi ka sõbralikumat töökeskkonda! NB! Lisage näiteks tingimus, et sõbrakohtingud tuleb realiseerida 1 kuu jooksul :)

Sõbrapäeva õhupallid

Kaunistage kontor kümnete roosade ja punaste õhupallidega. Eriti tore, kui need on ka südamekujulised. Heeliumiga täidetud õhupallid saate tellida otse oma kontorisse ja üllatada seeläbi oma kolleege. Võite siduda ühe õhupalli näiteks iga kolleegi arvuti või tooli külge (peale võib kirjutada ka nime ja hea soovi).

Lilled, lilled, lilled

Sõbrapäeval ei saa mööda punastest roosidest… kinkige roos igale kolleegile ning lisage juurde kaunis kaardike ilusa luuletuse või sooja sooviga. Rohkelt sõbrapäevasalme leiab siit.

Sõprust täis lõunapaus. Minge kollektiiviga kõik koos sõbrapäeva lõunal välja. Lihtsam variant on restoranikülastus (sobiva restorani leiab siit), kuid veel põnevam on mõni sportlik tegevus: curling, bowling, uisutamine. Või miks mitte hoopis kõditada närve mõnes põgenemistoas (vt nt Exit room), mis paneb ka meeskonnatöö oskused proovile. Ideid erinevateks tegevusteks leiab portaalist pidupäev.ee.

Loovat sõbrapäeva!

*Tahad olla loovam ja osata genereerida ideid igaks järgnevaks tähtpäevaks? Siis tutvu artikli autori Jaana Ojakääru raamatuga “Loova elu teejuht”.

Osale arutelus

 • Jaana Ojakäär, Loovuskohvik.ee koolitaja

  Jaana Ojakäär, Loovuskohvik.ee koolitaja

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Krahv Mannteuffeli suvemõis (Kursi jahiloss)

Eestimaa keskel, käänuliste Pedja ja Kaave jõgede vahelisel alal on ellu ärganud üks vana ja majesteetlik hoone. See on krahv Mannteuffelile kuulunud suvemõisa peahoone aastast 1888, rahvasuus tuntud kui Kursi jahiloss. Seda maja võiks nimetada ka Eesti jahilosside krooniks, ajaloole on väärikas koht tuttav juba 130 aasta jooksul.

Kopra talu – peopaik Mulgimaa ürgses looduses

Turismistaluna hakkas Kopra talu tegutsema 2000. aasta sügisel. Praeguseks on sellest kujunenud populaarne seminaride, konverentside, suvepäevade ja peoürituste pidamise paik. Kopra talu asub Viljandist 22 kilomeetri kaugusel Tuhalaane külas ning on ümbritsetud ürgmetsadest, soodest ja järvedest.

Küsitlus

Millal plaanid suvel puhata?

 • Juunis
  17%
  17%
 • Juulis
  83%
  83%
 • Augustis
  0%
  0%
 • Ei puhkagi suvel
  0%
  0%
 • Muu
  0%
  0%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Käsi­raamatud

Sekretär.ee uudiskirjaga liitumine