Kui kaalu tuleb juurde...

Käes on septembrikuu ning kaugel ei ole ka pimedad  sügisõhtud ja külm talveilm. Paljude Kaaluabi liikmete jaoks tähendab see töö- või koolirutiini naasmist ja võimalust kaalurindel jälle usinamalt tegutsema hakata, sest suvised sünnipäevad, grillipeod, pulmad ja teised ahvatlustest tulvil sündmused on jäänud koos puhkusega seljataha.

Usun, et ma ei ole ainuke, kellel on suve jooksul paar kilokest juurde hiilinud. Kuigi mu kaal näitab sama numbrit, mis kevadel ja ma teen endiselt pea iga päev trenni, olen siit-sealt justkui „pehmemaks“ muutunud. Mida teha, kui kaalu on juurde tulnud?

Oma elu jooksul olen mitu korda kaalust alla võtnud, kuid kahjuks on kõik need kilod jälle tagasi tulnud ja rohkemgi veel. Tavaliselt on juhtunud see just suvel, mil üritan lihtsalt elu nautida, ringi reisida, erinevaid toite proovida, alkoholi tarbida ja mitte liialt oma kaalu pärast muretseda. Kui aga selle kõigega liiale minna, on kaalutõus loomulik asjade käik.

Me teame kõik, et selline kaalu üles-alla kõikumine on organismi jaoks väga kurnav ja ebatervislik, lüües ainevahetuse sassi. Õnneks sain sellest paar aastat tagasi lõpuks aru ning hoidsin ka suviti oma söömisel silma peal. Sellest ajast saadik ei ole ma üle ühe kilogrammi enam juurde võtnud, kuid ka see üks lisakilo võib muuta enesetunde kehvaks.

Arvan seetõttu, et kaalutõusuga on just emotsionaalselt kõige raskem toime tulla. Oluline on endale otsekohe tunnistada, et tervislik eluviis on unarusse jäänud. Juhtunu üle ei tohi aga liiga pikalt järele mõelda ega ennast süüdistama hakata. Mis oli, see oli – kaalutõus ei ole ju veel maailma lõpp.

Lisaks võiks mõelda, kas nendest viimastest kilodest on üldse vaja lahti saada, kui inimene on juba normaal- aga mitte ideaalkaalus. Arvan, et kehal on üks punkt, üks kaal, mille juures ta tunneb ennast hästi ja mille säilitamine on meie jaoks lihtne. Sellest punktist allapoole on muidugi võimalik minna, aga see nõuab suurt pingutust, ülitäpset kilokalorite jälgimist ja ahvatlustest loobumist.

Kui kindel soov kaalust alla võtmiseks on olemas, siis võiks enda käest küsida, miks see ikkagi nii oluline on. Parem tervis ja enesetunne? Ilusam välimus? Näiteks mina sooviksin oma viimasest viiest kilost vabaneda seetõttu, et siis suudaksin palju kiiremini joosta. Samuti oleks tore, kui kõik riided oleksid parajad ja istuksid ilusti seljas. See muudab ju iga naise enesekindlamaks!

Viimane samm enne tegutsema asumist on kindla plaani tegemine. Mida siis peaks muutma, et kaal jälle liikuma saada? Mida süüa rohkem ja mida vähem? Kuidas kavatsen ennast rasketel hetkedel motiveerida? Oma plaanist kirjutan teile järgmisel nädalal lähemalt.

Heidi kirjutab Kaaluabis tervislikust toitumisest ja sportlikust eluviisist. Kui soovid tema kohta rohkem teada, külasta tema blogi aadressil http://heidi.tarkpea.ee.

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Kirjutab www.kaaluabi.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

PricewaterhouseCoopers ootab oma tiimiga liituma kahte ASSISTENTI

PricewaterhouseCoopers AS

27. jaanuar 2019

Uudised

Teabevara