Kuidas hooldada kohvimasinat?

KAFO müügikonsultant Kert Kaljula.
KAFO müügikonsultant Kert Kaljula.

Kohvikutasemel kohvielamuse nautimiseks kontoris või kodus vajab kohvimasin korrapärast hooldust. Espressoettevõtte KAFO müügikonsultant Kert Kaljula jagab neli lihtsat põhimõtet, millest hoolduses lähtuda.

 1. Masin peab saama puhtaks piima- ja kohvijääkidest - nagu toidunõud pärast söömist.

  Nutikamad kohvimasinad annavad oma pesuvajadusest ise teada, Sinu ülesanne on masina märguandel ainult vajutada nuppu ja automaatne puhastus algab. Suurpuhastuse vajadusest annab nutikas masin samuti teada, siis on Su ülesandeks panna espressomasinasse puhastustablett. Filtri vahetusest annab kaasaegne masin taas ise konkreetse nõudega märku.
  Kui Sa ei kasutagi filtrit, siis tuleb teha pisut aeganõudvam katlakivieemaldus, aga – see ei ole igapäevane toiming ning kohvi maitse kvaliteeti silmas pidades on see kohvisõbra korraline pisitoiming.
  Piimakohvisõbra igapäevane hool on piimasüsteemi puhastus. Peamine tõrge piimasüsteemis tekibki piima jääkidest ummistusena või osade kokkukleepumisena. Siin aitab taas automaatne puhastussüsteem või ka lahtivõetud osade sooja vee all loputamine. Kui olete valmistanud kas sooja piima või piimakohvi, tuleb piimasüsteem kindlasti ka päeva lõpuks puhastada.
  Kui tekib kahtlus, et probleem võib olla mitte vahustajas vaid masina mõnes muus funktsioonis, tuleb vahustaja masina küljest eemaldada ning lasta masinast lihtsalt auru - kui aur pole ühtlane ja tugev, võib olla tegemist ummistusega, mille vastu võib aidata katlakivi eemaldus. Kui sellest pole abi, tuleb minna hooldusesse.

 2. Pärast pesu ei tohi espressomasinasse jääda pesuvahendit.

  Kui Su tark espressomasin doseerib vajamineva puhastusaine ja loputusvee ise, siis ei tea Sa sellest punktist midagi. Aga kui kogu protsess on Sinu juhtida, siis lase loputusveel rõõmsasti voolata, et kogu süsteem laitmatult puhtaks saaks – ikka selle hea kohvi maitse nimel.
  Espressomasinat puhasta ainult selleks ettenähtud vahenditega ja puhta veega!

 3. Täida kahte esimest punkti midagi lõhkumata.

  Sinu päralt on espressomasina kasutusjuhend, õppevideod Youtube'is, hoolduse telefoninumbrid ja espressomasina koolitused – vali neist kindlasti midagi, et olla oma kohvimasina võimaluste ja lihtsamate tehniliste küsimustega sina peal.

 4. Masinat peab puhastama regulaarselt – ära peta!

  Tee nagu espressomasin ütleb ja ära peta! Kui masin küsib filtri vahetust, siis tulebki see välja vahetada. Kui puhastusprogramm küsib puhastustabletti, siis on see tõepoolest vajalik. Ära käivita puhastust ilma tabletita.
  Korraks kohvipaksu sahtlit lahti ning kohe tagasi kinni liigutades petad masina sahtlitühjenduse nõude korraks ära, aga selle mõtteviisiga jääb Su automaatne kohvimeister peagi nukraks, kohvi maitsest rääkimata.

Nii kohvi maitse kui masina eluiga on otseses sõltuvuses puhastamisest. Lihtne, aga vajalik!

Autor: Kert Kaljula, KAFO müügikonsultant

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

V nagu vesi ja vaba aeg

V on veemõnude ja vaba aja veetmise element, mis märgib kõike võrratut ja vajalikku. Hotellist, spaast, restoranist, kohvikust ja konverentsikeskusest koosnev kompleks on koht, kus unustad kõik üleliigse ja pühendud vaevata kõigele, mis elus tegelikult oluline on. Hea tervis. Head inimesed. Hea tuju.

Toosikannu puhkekeskus Käru vallas Raplamaal

Raplamaal asuv Toosikannu puhkekeskus on ideaalne peokoht nii suurematele kui ka väiksematele seltskondadele. Aga mitte ainult – Toosikannus asub Eesti esimene ja ainus loomapark ning lisaks tähtpäevade tähistamisele on see suurepärane koht asjalikele koosolekutele ja konverentsidele.

Küsitlus

Kas osaled võistlusel PARIM SEKRETÄR 2018?

 • Osalen ise
  0%
  0%
 • Soovitan kolleegi
  0%
  0%
 • Soovitan tuttavat sekretäri
  0%
  0%
 • Ei osale ega soovita, kuid jälgin võistlust veebis
  40%
  40%
 • Ei osale ega soovita
  50%
  50%
 • Muu
  10%
  10%

Valdkonna tööpakkumised

Maxima is looking for a MANAGEMENT BOARD ASSISTANT

Maxima Eesti OÜ

22. aprill 2018

Maxima otsib BÜROOJUHTI

Maxima Eesti OÜ

24. aprill 2018

Teabevara