Autor: Signe Sillasoo • 12. märts 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha Eestis sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Cabaret Rhizome

12.03 kl 19 “Ürgne kutse”  esietendus

13.03 kl 19 “Ürgne kutse”

14.03 kl 19 “Ürgne kutse”

15.03 kl 19 “Ürgne kutse”

17.03 kl 19 “Ürgne kutse”

18.03 kl 19 “Ürgne kutse”

Kaarli pst 9, Tallinn

Eesti Draamateater

12.03 kl 19 “Vombat”

12.03 kl 19 “Vihmatants”

13.03 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”

13.03 kl 19 “Grönholmi meetod”

14.03 kl 19 “Hiilgav!”

14.03 kl 19 “Aabitsa kukk”

16.03 kl 12 “Piparkoogimehike”

16.03 kl 19 “Leekrüübe”

16.03 kl 19 “Aabitsa kukk”

17.03 kl 19 “Vombat”

17.03 kl 19 “Vihmatants”

18.03 kl 19 “Hiilgav!”

18.03 kl 19 “Metspart”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

12.03 kl 11 “Hanel oli auto”

13.03 kl 12 “Hanel oli auto”

13.03 kl 12 “Võlurätik”

14.03 kl 12 “Võlurätik”

14.03 kl 12 “Kiki ja Miki”

16.03 kl 11 “Jussikese seitse sõpra”

18.03 kl 11 “Metsakülad”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

12.03 kl 19 “Testosteroon”

12.03 kl 19 “Mis valemiga?”

Endla Noortestuudio esituses

13.03 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

esietendus

13.03 kl 19 “Algus”

15.03 kl 19 “Vilde tee”

TV3 saate - improvisatsioonikomöödia

“Vilde tee” avalik lindistus

16.03 kl 19 “Mis valemiga?”

Endla Noortestuudio esituses

16.03 kl 19 “Vilde tee”

TV3 saate - improvisatsioonikomöödia

“Vilde tee” avalik lindistus

17.03 kl 19 “Esimesed suudlused”

Kuressaare Linnateatris

17.03 kl 19 “Mässajad”

18.03 kl 19 “Esimesed suudlused”

Kuressaare Linnateatris

18.03 kl 19 “Janu”

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

12.03 kl 19 “Coppelia”

Jõhvi kontserdimajas

13.03 kl 19 “Tuhkatriinu”

14.03 kl 12 “Coppelia”

15.03 kl 19 “Phaidra”

Kumu kunstimuuseumis

16.03 kl 17 “Viini veri”

16.03 kl 19 “Phaidra”

Kumu kunstimuuseumis

17.03 kl 19 “Tosca”

18.03 kl 19 “Kolm musketäri”

Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi Saal

12.03 kl 19.30 Diplom´10:

Liis Ilula “älis mnimedemaal” +

Henri Hütt “The Reader”

Pikk 20, Tallinn

Kuressaare Linnateater

12.03 kl 19 “Kartulimoos ehk

Chelsea Win” Tamsalu kultuurimajas 

15.03 kl 19 “Tapatöö Jumal”

Põltsamaa kultuurikeskuses

Tallinna 20, Saaremaa

NO99

12.03 kl 19 “Perikles”

13.03 kl 19 “Perikles”

15.03 kl 19 “Perikles”

16.03 kl 19 “Pea vahetus”

17.03 kl 19 “Onu Tomi onnike”

18.03 kl 19 “Onu Tomi onnike”

Sakala 3, Tallinn

Pärimusteater Loomine

12.03 kl 19 “Keisrinna hull ehk Mees, kes rääkis tõtt” Kiek in de Kök`is

13.03 kl 19 “Keisrinna hull ehk Mees, kes rääkis tõtt” Kiek in de Kök`is

Vene 6, Tallinn

Rakvere Teater

12.03 kl 19 “Elu ja kuidas sellega toime tulla”

12.03 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”

Rae kultuurikeskuses

12.03 kl 19 “Oscar ja Roosamamma:

Kirjad Jumalale”

15.03 kl 19 “Mina, naine”

15.03 kl 19 “Oscar ja Roosamamma:

Kirjad Jumalale” Pilistvere rahvamajas

16.03 kl 19 “Lesk”

16.03 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”

17.03 kl 19 “Oscar ja Roosamamma:

Kirjad Jumalale” Järvakandi rahvamajas

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

12.03 kl 19 “Arbuusisuhkrus”

13.03 kl 19 “Arbuusisuhkrus”

15.03 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

15.03 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

16.03 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

17.03 kl 18 “Hecuba pärast”

17.03 kl 19 “Minu tädi”

18.03 kl 19 “Minu tädi”

18.03 kl 18 “Hecuba pärast”

Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

18.03 kl 19 “Ird, K.” Genialistide Klubis

Magasini 5, Tartu

Teater Varius

18.03 kl 19 “His Master’s voice”

Rahvusooper Estonia Talveaias

Tõnismägi 2, Tallinn

Teoteater

14.03 kl 12 “Siilipoeg avastab maailma”

17.03 kl 19 “Naine ja klarnet”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Theatrum

17.03 kl 19 “Planeet” esietendus

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

12.03 kl 13 “Väike merineitsi”

12.03 kl 19 “Majandustõus ehk Kohe käib pauk”

13.03 kl 19 “Nii nagu taevas”

16.03 kl 10 “Lastehommik”

16.03 kl 12 “Lastehommik”

16.03 kl 19 “Küünlad põlevad lõpuni”

18.03 kl 13 “Väike merineitsi”

18.03 kl 19 “Helesinine vagun”   

Vaksali 7, Viljandi

Uus Vana Teater

18.03 kl 18.30 “Simo-Karli peaasi on pea asi” Tervishoiu muuseumis

Vene 6, Tallinn

Vana Baskini Teater

12.03 kl 19 “Kihluspidu”   

Saue Huvikeskuses

13.03 kl 19 “Hilinenud pulmaöö”   

“Vanemuise” väikeses majas

14.03 kl 19 “Prügikast 3 ehk Eesti masurka” Mäetaguse Rahvamajas

15.03 kl 19 “Hilinenud pulmaöö”   

Kuimetsa Rahvamajas

16.03 kl 19 “Prügikast 3 ehk Eesti masurka” Jõgeva Kultuurikeskuses

17.03 kl 19 “Hullem kui Hollywoodis”

Lihula Kultuurimajas

18.03 kl 19 “Minu sõbratar Maksuamet”   Laeva Kultuurimajas

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vanemuine

12.03 kl 19 “Ooperigala 2010 - Endel Nõgene 60”

12.03 kl 16 “Linn” Sadamateatris

12.03 kl 19 “Kevade”

Rahvusooperis Estonia

13.03 kl 19 “Lood Viini metsadest”

13.03 kl 12 “Nukitsamees”

Vanemuise väikeses majas

13.03 kl 19 “Vanamees ja meri”

Sadamateatris

14.03 kl 12 “Detektiiv Lotte”

14.03 kl 18 “Detektiiv Lotte”

14.03 kl 19 “Kaunimad hetked Su elus” Vanemuise väikeses majas

15.03 kl 19 “Koidula veri”

Eesti Draamateatris

16.03 kl 19 “Sugar ehk Dzässis ainult tüdrukud”

16.03 kl 12 “Ninasarvik Otto”

Vanemuise väikeses majas

16.03 kl 18 “Ninasarvik Otto”

Vanemuise väikeses majas

17.03 kl 15 “Appi! Ooper!?”

17.03 kl 19 “Vaene loom vihma käes”

Sadamateatris 

18.03 kl 19 “Don Juan”

Vanemuise väikeses majas

18.03 kl 19 “Paanika” Sadamateatris

Vanemuise 6, Tartu

KONTSERT

C.F.Hahn Pub

17.03 kl 19 Jaanika Ventsel,

Toivo Unt, Ryo Kawasaki

Riia mnt. 129A, Pärnu

Endla Jazzklubi

12.03 kl 21 Jazzliit: Eclectic Stories

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

12.03 kl 19 Valik Prantsuse muusikat

14.03 kl 17 “Rokkmakaam”

Hortus Cross Over Band

16.03 kl 19 Con Brio`08 võitja:

Jaan Kapp (klaver)

17.03 kl 12 “Siil Felix teeb bändi”

Lastekontsert  

18.03 kl 19 Keelpillikvartett

Pacifica (USA)

Estonia pst 4, Tallinn

Estonia Talveaed

14.03 kl 15 Ooperimäng 

Estonia pst 4, Tallinn

Jõhvi kontserdimaja

17.03 kl 19 “Merelaulud” 

Marko Matvere ja Kihnu Virve ühiskontsert 

Pargi tn 40, Jõhvi

Kadrioru Loss

14.03 kl 18 Kammermuusika kontsert

Weizenbergi 37, Tallinn

Kloostri Ait

13.03 kl 20 Mart Soo - Peedu Kass

Vene 14, Tallinn

Klubi Plink Plonk

13.03 kl 22 Popidiot

17.03 kl 20.30 5 Seconds To Leave (Cz), Temples (Fin), Talbot, Kuma

Vallikraavi 4, Tartu

Kumu Auditoorium

13.03 kl 13 L’Effet Vapeur:

Bobines Melodies / Talvejazz 2010

13.03 kl 17 L’Effet Vapeur:

Bobines Melodies / Talvejazz 2010

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Mederi saal

13.03 kl 18 Tallinna Saksofonikvartett

Suur-Kloostri 16, Tallinn

Mustpeade Maja

18.03 kl 19 “Kevadkillud”

Tallinna Kammerorkester 

Pikk 26, Tallinn

NO99

12.03 kl 22 Palauskas Quartet

(Leedu Jazzliit esitleb)

Sakala 3, Tallinn

Nokia Kontserdimaja

12.03 kl 21.15 Eesti Laul 2010 -

finaali avalik kontsert

16.03 kl 19 “Merelaulud”

Marko Matvere ja Kihnu Virve ühistuur

Estonia pst 9, Tallinn

Paide kultuurikeskus

18.03 kl 11 “Siil Felix teeb bändi”

Lastekontsert  

Pärnu 18, Paide

Pubi Liverpool

16.03 kl 21 Jam Session

Tartu 1c, Viljandi

Puhas Kuld

12.03 kl 22 Popidiot

Lossi 15, Viljandi

Pädaste Mõis

13.03 kl 18 “Kaunimate laulude õhtu Pädaste Mõisas” Gerli Padar, Taavi Langi

Muhu saar

Pärnu kontserdimaja

15.03 kl 19 “Merelaulud” 

Marko Matvere ja Kihnu Virve ühiskontsert

18.03 kl 19 Con Brio`08 võitja:

Jaan Kapp (klaver)  

Aida 4, Pärnu

Rock Cafe

12.03 kl 21 Tõnis Mägi & Ultima Thule, ans. Kaja „Thule laul” ehk Ultima Thule 23.sünnipäev!

13.03 kl 22 The Sun & Smilers

18.03 kl 19 Viru Folk esitleb:

Bullfrog Brown ja Aapo Ilves

Tartu mnt. 80D, Tallinn

Saka mõis

12.03 kl 19 “Pühendusega naistele” Jaan Sööt ja Alen Veziko

Kohtla vald, Ida- Virumaa

Taagepera loss

13.03 kl 19 “Pühendusega naistele” Jaan Sööt ja Alen Veziko

Taagepera, Helme vald

Tartu Ülikooli Aula

17.03 kl 19 Con Brio`08 võitja:

Jaan Kapp (klaver) 

Ülikooli 18, Tartu

Teatri Puhvet

15.03 kl 19 Mart Soo,

Taavo Remmel, Ahto Abner

Teatri väljak 3, Tallinn

Ugala Teater

14.03 kl 19 “Merelaulud” 

Marko Matvere ja Kihnu Virve ühiskontsert   

Vaksali 7, Viljandi

Vanemuise Kontserdimaja

12.03 kl 19 ”Hääled minevikust”

Emakeelepäeva kontsert.

Chalice ja Revalia Kammermeeskoor

16.03 kl 11 “Siil Felix teeb bändi”

Lastekontsert  

Vanemuise 6, Tartu

Viljandi Kultuurimaja

14.03 kl 16 Bobines Melodies.

Film-kontsert: L´effet Vapeur

(Prantsusmaa)

Tallinna tn. 5, Viljandi

Võru kultuurimaja Kannel

17.03 kl 19 Juhan Viidingu laulud -

Jaagup Kreem, Tiit Kikas ja Taavi Langi 

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon Tallinn 

“Kõik algas Roomas” N kl 18.45

“Variautor” N kl 19.00

“Leegion” kl 14.45, 17.15, 19.30, 21.45

“Alice Imedemaal” 3D

eesti keeles: kl 12.10 (v.a. N), 14.55, 17.55 vene keeles: kl 14.40 (v.a. N), 17.30  inglise keeles: kl 20.25

“Suletud saar”

kl 12.00, 15.00, 18.00, 21.00

“Liigaasta”

kl 16.00 (v.a. N), 18.15, 20.30

“Lumekuninganna”

kl 18.30 (v.a. N); N kl 13.30

“Percy Jackson ja Olümplased:

Välguvaras”

kl 12.15 (v.a. N), 16.15

“Minu armsad luud” kl 21.15

“Valentinipäev”

kl 13.15 (v.a. N), 15.45

“Võimu piirid” kl 18.45 (v.a. N)

“Õhus” kl 20.45

“Printsess ja konn”

eesti keeles: kl 13.45; L–P kl 11.30  

vene keeles: kl 14.00; L–P kl 11.45

“Ookeanimaailm” 3D

eesti keeles: kl 12.30

“Avatar” 3D kl 20.15

Estonia pst 9, Tallinn

Cinamon Tartu 

“Leegion”

kl 13.00, 15.15, 19.45, 22.00

“Armastusega pariisist”

kl 13.45 (v.a. R), 15.45 (v.a. R), 20.15, 22.10; R kl 18.00

“Piinakamber” kl 21.00 

“Aeg on siin” L–P kl 14.15

“Alice imedemaal”

eesti keeles:

kl 11.30, 14.05, 16.30, 18.45 (v.a. T, N)

“Ma armastan sind, Phillip Morris”

kl 13.30 (v.a. T, L, P), 19.15, 21.30;

L–P kl 12.00 

“Coco enne Chaneli” kl 17.30

“Suletud saar”

kl 17.45 (v.a. T), 21.15; T kl 18.30

“Liigaasta”

kl 18.00 (v.a. R); R kl 13.45, 15.50

“Percy Jackson ja olümplased:

Välguvaras” kl 12.30

“Minu armsad luud”

kl 15.00

“Printsess ja konn”

eesti keeles: kl 11.45

“Avatar”

kl 16.00 (v.a. T); T kl 17.45

“Kõik algas Roomas”

N kl 19.00

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Alice Imedemaal” 3D

eesti keeles:

kl 11.40, 14.30, 17.30, 18.30,

20.20 (v.a. R–P) 

vene keeles: kl 12.00, 15.00 (v.a. N), 17.45 inglise keeles: kl 12.15 (v.a. N), 21.15;

R kl 20.20; L kl 20.40

“Armastusega Pariisist”

kl 11.55, 21.20

“Percy Jackson ja Olümplased:

Välguvaras” kl 13.45 (v.a. N), 18.25

“Avatar” 3D kl 14.50, 20.30 

“Printsess ja konn”

eesti keeles: kl 11.30 (v.a. N), 16.15 (v.a. N)

“Valentinipäev” kl 17.00  

“Suletud saar”

kl 13.50, 19.00, 21.55

“Lumekuninganna” kl 21.00

“Kõigil läheb hästi” kl 11.35, 16.45

“Liigaasta” kl 14.15, 16.40, 19.00

“Piinakamber”

kl 17.25, 20.15; L–P kl 14.35

“Ma armastan sind, Phillip Morris”

kl 12.10, 14.40, 19.40 (v.a. N), 22.00

“Fantastiline Hr. Reinuvader”

kl 13.30, 15.30, 19.20, 21.30

“Aeg on siin” kl 11.45, 17.35

“Armastus suures linnas 2”

kl 12.05, 14.20, 16.30, 18.45 (v.a. N), 21.10

“Leegion”

kl 12.30, 14.55, 17.20, 19.45 (v.a. N), 22.15

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Percy Jackson ja Olümplased:

Välguvaras” kl 13.30 (v.a. K)

“Lumekuninganna” kl 18.30

“Õhus” kl 16.00 (v.a. K), 20.45

“Alice Imedemaal” eesti keeles:

kl 12.45, 15.00, 17.15, 19.30

“The Cove - mere verine saladus”

kl 21.45 

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri

“Avatar” vene keeles, e.k. subtiitritega:

kl 15.00, 20.45

“Printsess ja konn”

vene keeles, e.k. subtiitritega:

kl 15.45; L–P kl 13.30

“Percy Jackson ja Olümplased:

Välguvaras” kl 18.15; L–P kl 12.30

“Alice Imedemaal”

vene keeles, e.k. subtiitritega:

kl 14.15, 16.30, 19.00, 21.15;

L–P kl 12.00

“Minu armsad luud” kl 18.00, 21.00

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Diva 

“Huntmees”

P kl 17.30, 19.45;

R, N kl 19.45;

E–K kl 18.30, 20.45

Raekoja 8, Kuressaare

Kino Kannel

“Huntmees”

L, E, T, N kl 19.00

Liiva 13, Võru

Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud

“Alvin ja koopaoravad 2”

eesti keeles: kl 14.00

“Kuhu kadusid Morganid?”

kl 18.00

“Õhus” kl 18.45

“Üles” eesti keeles: r kl 16.30

“Huntmees” kl 14.15, 21.00

“Võib valjuks minna” kl 16.00, 20.15

Pärnu mnt 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud

“Alice Imedemaal”

kl 18.00; L–P kl 16.00

“Valentinipäev“ kl 20.00 (v.a. K)

MAM-programm: “2012” K kl 20.00

Papiniidu 50,  Pärnu

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Muutliku vikerkaare all” Eesti TA Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kunstikogu, kuni 21.03

Püsiväljapanek:

Adamson-Ericu looming

Lühike jalg 3, Tallinn 

ArtDepoo

August Künnapu, kuni 03.04

“Läti ja Eesti kunstnike ühisnäitus”

(Eesti pool: Marko Mäetamm, Sirli Hein, Maarit Murka, August Künnapu ja Peeter Laurits, läti pool: Andris Vitolinš, Vineta Kaulaca, Inga Meldere, Daiga Kruze, Andris Eglitis), kuni 06.03

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Seestütlev väljatulev”

Carmen Lansberg, kuni 20.03  

Pikk 18, Tallinn

Eesti Rahvusraamatukogu

Kaljo Põllu eksliibrised, kuni 31.03

Tõnismägi 2, Tallinn

Haus Galerii

“Maa ja taeva vahel” Stanislav Antipov, kuni 26.03

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

Paul Kuimet, kuni 22.03          

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Balti biidermeier”, kuni 29.08

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

Soome kunstniku Piia Lehti graafika, kuni 21.03

Soome kunstniku Reijo Kivijärvi

naivistlikud maalid, kuni 10.04

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Räägime rahvuslusest! Ideoloogia ja identiteedi vahel”, kuni 25.04

“Anton Starkopf. Eesti skulptuurilegend” Sarjast “Modernismiaja klassikud”, kuni 31.05

“POPkunst Forever!”,

kuni märts 2010

“Harro! Soome popkunsti klassik”,

kuni 28.03

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Palmse mõis

Valli Lember-Bogatkina näitus,

kuni 31.03

Lahemaa, Lääne-Viru maakond

Pärnu Kunstnike Maja

„3 on uus must” JIM,

foto, video, installatsioon, kuni 27.03

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

„See pole see“ Ines Erlemann,

graafika, kuni 03.04

„Aplaus“  Eveli Varik & Alide Zvorovski,  maal, foto, kuni 03.04

„Seks ja söök“ Eveli Varik, foto,

kuni 03.04 

Aida 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

Urmas Pedanik, kuni 28.03

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimaja

“Haljad puud” Bruno Kadak, kuni 14.03

“Endel Kotsar 80”,

kuni 14.03

“Eesti mustrid”

Tekstiilikunstnikud Mare Kelpman, Ehalill Halliste ja Ene Pars, kuni 14.03 

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“Olemise paine”

21. sajandi kunsti Tartu Kunstimuuseumi kogust, kuni 04.04

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

Lutsu 8, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

 MARA & dagmarkase, Maalid ja video, kuni 22.03

“Klassikaline tants”

Vitali Brusinski (Valgevene), kuni 07.03

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii

Maarit Murka, kuni 30.03

Tartu mnt 80d, Tallinn

Vabaduse Galerii

“Enno Ootsing 70. Miimilised maskid”, graafika, kuni 24.03

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Võru Linnagalerii

“21.sajandi armastuslugu”

Andrus Joonas, kuni 26.03

“Pärnu - Riia” Aivar Kurvits , kuni 26.03

“Leonardo kood vol.2 ehk lihtsalt Leonardo” Alar Raudoja , kuni 26.03 

Liiva 13, Võru

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700