PP: Eesti ballett õitseb Jõhvis

Jõhvi balletifestival on side erinevate tantsupõlvkondade vahel. Festivalile tulevad oma oskusi näitama nii balletiõpingutega alles tegelevad noored kui ka need, kes on jõudnud Euroopa tipptantsijate hulka.

Jõhvi balletifestival toimub kolmandat aastat. Nagu ikka, kuulub selle juurde laste tantsupäev, mil Jõhvi kontserdimaja suure lava täidavad pisikesed balletiõppijad oma kavadega. Samuti sisaldab festival traditsiooniliselt Eesti suurte balletitruppide ning välisesinejate etteasteid. Oma numbreid esitavad ka välisriikides karjääri teinud Eesti balletitantsijad, kes festivali ajaks kodumaale naasevad. Tänavu esineb festivali galaetendusel näiteks Eve Mutso-Oja, kes kuulub praegu Šoti rahvusballeti artistide hulka.

Mitmekesine kava

Jõhvi kontserdimaja direktori Piia Tamme sõnul on festivalist saanud balletirahva jaoks üritus, kus kohtuvad ida- ja läänepoolne balletikultuur.

 "Mul on väga hea meel, et festivalist on saanud balletitantsijate jaoks oluline sündmus, kuhu tahetakse esinema tulla. Ja ka tavapubliku huvi selle vastu oli eelmisel aastal meeletu. On inimesi, kes tulevad Soomest ja Peterburist kohale, et seda festivali näha," rõõmustas Tamm.

Kvaliteedi nimel on festivali korraldusmeeskond ka tublisti vaeva näinud. "Me püüame, et kava oleks huvitav vaadata nii publikul kui ka tantsijatel endil, kes saavad õppida teiste truppide esinemist vaadates," ütles Tamm.

Välismaist balletti esindab tänavu Tšehhi Rahvusliku Teatri balletitrupi esipaar, kes esitab oma trupi kunstilise juhi Peter Zuska koreograafiat. Samuti on esinejaid Peterburist, Šotimaalt ja Ungarist. Kohal on ka terve Läti Rahvusooperi balletitrupp, kes toob spetsiaalselt Jõhvis esitamiseks kaasa "Korsaari".

Eesti enda truppidest on olulisim Rahvusooper Estonia osalemine. Nimelt on balletifestivali raames kavas Estonia uuslavastuse "Coppelia" teine esietendus. "Meil on alati etendusega kavas olnud üks suur külalis- ja üks Eesti trupp. Aga nii suurelt nagu tänavu, et rahvusooper tuleb "Coppeliat" tantsima, mis on nii värske, seda ei ole varem olnud," ei varja Tamm oma heameelt.

Tamm toob Jõhvi balletivestivali kolmeaastases traditsioonis välja kindlad eesmärgid, mida festival on järginud. "Peamine eesmärk on tõmmata tähelepanu sellisele tantsuliigile nagu ballett, sest vahepeal kiputi rääkima ainult kaasaegsest tantsust ja ballett unustati justkui ära. Eestis on aga olnud väärikas balletikoolkond ja head õpetajad, kelle õpilased on jõudnud maailmalavadele," sõnas ta.

Tamme sõnul aitab Jõhvi balletifestival tekitada nii põlvkondadevahelist sidet Eesti balletiartistide hulgas kui ka kontakte nende vahel, kes tantsivad väljaspool Eestit ja viivad Eesti tantsukultuuri maailma.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara