Kuidas Facebook äriideid annab?

Fotokaubatootja Kodak näitab, kuidas sotsiaalvõrkude kiirest levikust kasu lõigata – firma loob sotsiaalvõrgu Facebook ja pildigalerii Picasa põhjal uue teenuse.

Nimelt saab alates tänavu suvest printida Kodaki esinduskauplustes avatavates Kodak Picture Kioskites otse Facebooki ja Picasa pildigaleriidest fotosid välja trükkida. Eeldusel, et fotod on piisavalt hea resolutsiooniga, saab välja trükkida fotosid 10x15 cm suuruses.

Teenuse juurutamiseks andis julguse number kolm miljardit. Just selline arv fotosid laetakse üles Facebooki igal kuul. Kodaki teatel plaanitakse end tulevikus siduda ka teiste sotsiaalvõrgustikega.

Kodak on sotsiaalvõrkudes eesrindlik, kasutades aktiivselt suhtluseks nii Facebooki kui Twitterit ning blogisid ja Youtube´i. Nende Facebooki fänniküljel on enam kui 55 000 fänni. Lisaks julgustab firma töötajaskonna seas sotsiaalvõrke kasutama ja firmas on ka oma poliitika sotsiaalmeedia kasutamiseks.

Samuti on firma kokku pannud soovitused teistele ettevõtetele, kuidas sotsiaalvõrkudest kasu lõigata.

Kodaki 10 soovitust firmadele sotsiaalvõrkudes tegutsemiseks

* Tea, millest, kus ja kellele sa räägid – sotsiaalmeediakanaleid on erinevaid – Twitter, Facebook, Youtube, blogid. Tutvu keskkondade eripäradega.

* Ole alati läbipaistev – räägi ja tegutse avalikult, selgita oma motiive (näiteks, kelle heaks töötad)

* Ole sina ise – isikupära töötab, inimesed suhtlevad sotsiaalvõrkudes inimestega. Vaid turundussõnumid hammustab tarbija läbi.

* Postita regulaarselt – uus sisu toob lugejad. Kahenädalane paus blogipostitustes kaotab su lugejad.

* Anna lisaväärtust – lisaks turundussõnumitele jaga häid linke, soovitusi, pilke kaadri taha. Tee nii, et inimesed tunneksid, et su firmale kulutatud aeg annab neile midagi.

* Reageeri – kommenteeri ja vasta küsimustele, täna kasutajaid. Sotsiaalmeedia on kahepoolne suhtlus

* Kuula, mida inimestel on öelda – arvesta tagasiside ja kriitikaga.

* Õpi vigadest – ära karda eksimusi tunnistada ja vigu parandada.

* Ole avatud – jaga, ära keskendu enda kanalitele või firmale, vaid juhata kasutajaid ka teistele huvitavatele blogidele, reklaamidele, toodetele.

* See kõik võiks olla lõbus – vägisi kirjutatud blogist saab lugeja kiiresti aru.

Osale arutelus

 • Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara