18. märts 2010
Jaga lugu:

Kommentaar: sotsiaalvõrkudes teevad reeglid kasutajad

Sotsiaalmeedia on arenev võrgustik ja kõik reeglid neis on tegelikult kasutajate endi kujundada, kommenteerib Erkki Bahovski Euroopa Komisjoni blogis.

Selgelt on tunda ka Facebooki haldajate soov seda pidevalt “huvitamaks” muuta, lisades sinna mänge ja igasuguseid viktoriine. Kuid tegelikkuses seisab kõik meie endi kätes.

 

Seega ei ole tema sõnul väljakujunenud reegleid ega mingit etiketti.

"Minu isiklik filosoofia on siin veidi erinev mõne mu sõbra omast, kelle arvates peaks Facebooki sõber olema intiimne sõber ka päriselus. Olen Facebookis suhelnud inimestega, kellest enne polnud õrna aimugi. Ent see on minu lähenemine, mõnel teisel võib see olla hoopis teistsugune…," kirjutas Bahovski.

"Võib-olla tekivad etikett ja reeglid – ja ma ei välista, et ka kirjutatud reeglid ja seadused – hiljem. Paljudes riikides reguleerivad ju meediat ikkagi ka mingid seadused. See ei tähenda, nagu me just seda tahaksimegi."

 

Kõige hullem oleks siinjuures tema hinnangul nähtus, mida kohtab aeg-ajalt online-meedias.

"Jääb mulje, nagu oleksid mitmed asjad paratamatud: klikkimine, lugude lühenemine, klikireaktsioonide tekitamiseks mõeldud skandaalid jne. See kõik on ju inimeste endi teha, nagu ka Facebook. Kui keegi hakkab rääkima, et Facebookis käivad asjad nii, siis ärge uskuge seda, tegelikult käivad ikka nii, nagu teie ise teete."

Autor: Rivo Sarapik, Lemmi Kann

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee