PP: Petruðka pärastlõuna

Vanemuise teatri suures majas esietendub laupäeval ballett "Petruðka pärastlõuna". Kahevaatuselises balletilavastuses kõlavad Igor Stravinski "Petruðka", Claude Debussy' "Fauni pärastlõuna" ja Maurice Raveli laulutsükkel "Ðeherezade".

Etenduse lavastab Rootsi tantsija, koreograaf ja lavastaja Pontus Lidberg, kes viibib Vanemuises teatri balletijuhi Mare Tommingase kutsel.

"Pontus Lidbergi avastasin hulk aastaid tagasi. Meeldis tema tantsufilm "Rain" (Vihm), mis jooksis ka hiljuti paaril korral ETVs. Kutsusin teda esinema meie galakontserdile, kuna ta on suurepärane, väga peene kehatunnetusega, plastiline tantsija. Tema koreograafias sulandub keha ja muusika ühte. Pontuse lavastustes on varem olnud väga kogenud tantsijad ning tulemus on olnud väga eriline," rääkis Tommingas.

Pontus Lidbergi seob jätkuv koostöö suurte rahvusvaheliste tantsu- ja balletikompaniidega, nagu Taani Kuninglik Ballett, Pekingi Kaasaegse Tantsu Teater, Norra Rahvuslik Ballett, Rootsi Kuninglik Ballett jt. Vanemuises on Lidbergil kasutada teatri noor balletitrupp, kellest Tomminga sõnutsi mitte kõik ei ole võimelised lühikese ajaga Lidbergi tehnikat ja mõtlemist adapteerima. "Siiski on praeguseks jõutud ühtse hingamiseni ja resultaat tõotab tulla väga eriline. Töö temaga annab tantsijatele kindlasti suurepärase kogemuse oma keha avastamisel ja arendamisel," oli Tommingas veendunud.

Petruðka pärastlõuna ei ole kindlasti killustatud balletiõhtu Raveli, Debussy ja Stravinski muusikale, oluline on selle juures Pontus Lidbergi kontseptsioon. "Eriline koreograafia, fantastilised kostüümid noorelt Eesti moe tippdisainerilt Triinu Pungitsalt ja atmosfäär, mille loob Rootsi üks huvitavaim valguskunstnik Patrik Bogard. Ja loomulikult elava muusika interpretatsioon," loetles Tommingas etenduse jaoks olulisi märksõnu.

""Fauni pärastlõuna" ja "Petruðka" on kaks kõige ilusamat ja loomingulisemat muusikapala, mis eales tantsu jaoks kirjutatud. Peaaegu sajand hiljem tahan ma taasluua nende tantsude esialgset olemust, midagi, mis puudutab alati olulisi teemasid: inimese identiteeti ja kuuluvust," selgitas Lidberg oma nägemust.

Lavastuse muusikaline juht ja dirigent on Aivo Välja, kostüümikunstnik Triinu Pungits ning valgus- ja lavakujundaja Patrik Bogard Rootsist. Osalevad Vanemuise ooperilaulja Karmen Puis ning Vanemuise balletitrupp.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara