Loenguseeria "Facebooki psühholoogia" on veenmist uuriva professor B J Foggi vaimusünnitis. Foggi sõnul ajendas teda loengut ette valmistama Facebooki turule jõudes inimeste massiline registreerumine. Teda huvitaski, mis on selle käivitav jõud ning psühholoogia selle taga, vahendab BBC.
"Millele veel saaksid sa nädalaga miljon klienti? Siis sain aru, et tahan sellest enam teada ja arvasin, et parim viis sellest arusaamiseks on klassitäie õpilastega ning rääkida neile, kuidas veenmine töötab":
Professori hinnangul ei ole tegemist siiski ratta leiutamisega. "See, mida me siin õpime, ei kehti ainult Facebooki kohta. Psühholoogia, mis käivitab Facebooki, kehtib ka teistel veebiedulugudel. Samamoodi hakkab kehtima nendel kassahittidel, mis alles ootavad oma leiutamist."
"See, mida me õpime, on omamoodi kestvam kui Facebook, milles järgmise 30 päeva jooksul tõenäoliselt mõni programm või võimalus ümber tehakse."
Igal nädalal analüüsib klass erinevaid Facebooki aspekte, kuidas see töötab, mis psühholoogia sotsiaalvõrgu taha on ning millist muljet kasutajad edasi annavad. Viimast vaadeldakse nii inimeste profiilide ja uudistega tutvumisest müksamiste ning kommentaarideni välja. Samuti analüüsitakse näiteks fotokasutust sotsiaalvõrgus.