16. aprill 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel

Äripäev pakub välja valiku üritustest, mida teha nädalavahetusel ja järgmisel nädalal 16-22 aprillil.

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

Ellinor Aiki (1893–1969).

Sarjast “Eesti esimesi naiskunstnikke”, kuni 13.06

Püsiväljapanek:

Adamson-Ericu looming

Lühike jalg 3, Tallinn

ArtDepoo

Peeter Laurits, kuni 28.04

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Ära” Keraamikute Liit, kuni 24.04     

Pikk 18, Tallinn

Eesti Rahvusraamatukogu

“Linnukuu” Kalli Kalde maalid,

kuni 17.04

Kaljo Põllu eksliibrised, kuni 30.04

“Vaateid ja vaatlusi” Marje Üksine,

22.04–19.05

Tõnismägi 2, Tallinn

Haus Galerii

“Koosviibijad” Juss Piho, kuni 07.05

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

Kaido Ole, kuni 26.04             

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Pinge” Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust, kuni 31.10

“Balti biidermeier”, kuni 29.08

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

Soome kunstniku Reijo Kivijärvi

naivistlikud maalid, kuni 10.04

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Nõukogude naine”, kuni 26.09

“Räägime rahvuslusest!

Ideoloogia ja identiteedi vahel”,

kuni 25.04

“Anton Starkopf. Eesti skulptuurilegend” Sarjast “Modernismiaja klassikud”, kuni 31.05

“POPkunst Forever!”,

kuni märts 2010

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

„New Age“ Kuraator Sandra Jõgeva,

kuni 23.04

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

Brittlouise Landfors, skulptuur (SWE), kuni 08.05

Pärnu Kunstiklubi kevadnäitus,

kuni 08.05 

Aida 4, Pärnu

Solaris

“Leonardo da Vinci:

Inimene, Leiutaja, Geenius”, kuni 12.06

Estonia pst 9, Tallinn

SooSoo Galerii

“Sina oled minu kiisu”

Kristi Kongi maalinäitus, kuni 29.04

Telliskivi 60A, Tallinn

Tallinna Linnagalerii

Liina Siib, 22.04–09.05

“Cities Revealed” Erki Kasemets,

kuni 18.04

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimuuseum

“Tasakaaluhetk” Mare Saare,

Tiina Sarapu, Eeva Käsper, kuni 06.06

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

Lutsu 8, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

“Kirgastumine” Kaljo Põllu, kuni 30.04

“Duo” Liisa Kallam ja Liisa Tomasberg, kuni 30.04

“23 erineva Eesti nukumeistri

nukunäitus”, kuni 25.04

“Koosmäng” nukunäitus, kuni 25.04

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii

P J Crook, kuni 20.04

Oksjoninäitus, 22.04–29.04

Tartu mnt 80d, Tallinn

Vabaduse Galerii

“Jüri Kaarma 60”

Kuraator T. Kaalep, 15.04–05.05

“Ene Pikk 85. Lindude teed”

akvarellid, kuni 14.04

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Võru Linnagalerii

Markus Kasemaa,

19.04–07.05

Maret Sarapu,

19.04–07.05

“Ilusasti üksi” Maris Ojasuu fotonäitus, 19.04–07.05

Tiit Varblane,

kuni 16.04

Tartu Kõrgem Kunstikool skluptuuriosakonna, Saimaa Rakenduskõrgkooli ühisnäitus, kuni 16.04 

Liiva 13, Võru

 TEATER

Cabaret Rhizome

16.04 kl 19 “Võmmid: viimane partii”

17.04 kl 19 “Võmmid: viimane partii”

Kaarli pst 9, Tallinn

Eesti Draamateater

16.04 kl 19 “Kirsiaed”

16.04 kl 19 “John Gabriel Borkman”

16.04 kl 19 “Aabitsa kukk”

17.04 kl 19 “Sinul on meretäis hirmu”

18.04 kl 19 “Eesti matus”

18.04 kl 19 “Sügissonaat”

20.04 kl 12 “Piparkoogimehike”

20.04 kl 19 “Grönholmi meetod”

21.04 kl 19 “Vombat”

21.04 kl 19 “Kas ma olen nüüd elus”

22.04 kl 19 “Sinul on meretäis hirmu”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

16.04 kl 11 “Lutsukomm ja 200 vanaisa”

17.04 kl 12 “Ise, ise ka!”

18.04 kl 12 “Tsuhh, tsuhh, tsuhh...”

18.04 kl 12 “Jussikese seitse sõpra”

20.04 kl 11 “Metsakülad”

21.04 kl 11 “Klaabu”

22.04 kl 11 “Isekas hiiglane”

22.04 kl 19 “Mängurid”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

16.04 kl 19 “Esimesed suudlused”

17.04 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

17.04 kl 19 “Algus”

19.04 kl 11 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Eesti Draamateatris

19.04 kl 19 “Esimesed suudlused”

Eesti Draamateatris

22.04 kl 19 “Esimesed suudlused”

22.04 kl 19 “Revident”

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

16.04 kl 19 “Metshaldjas” (La Sylphide)

17.04 kl 12 “Ooperigala lastele”

17.04 kl 19 “Rigoletto”

18.04 kl 12 “Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi”

20.04 kl 19 “Viini veri”

21.04 kl 19 “Tosca”

Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi Saal

20.04 kl 21.30 “Karamazov work in progress” Hypekas.

TÜ VKA 8. Lend & Kristian Smeds

Pikk 20, Tallinn

Kuressaare Linnateater

16.04 kl 12.20 “Unenägu”

Aruküla kultuuriseltsis

20.04 kl 19 “Kartulimoos ehk Chelsea Win” Orissaare kultuurimajas

Tallinna 20, Saaremaa

NO99

16.04 kl 19 “Praht, linn ja surm”

17.04 kl 19 “Praht, linn ja surm”

19.04 kl 19 “Margarita ja Meister”

20.04 kl 19 “Margarita ja Meister”

21.04 kl 19 “Margarita ja Meister”

22.04 kl 19 “Praht, linn ja surm”

Sakala 3, Tallinn

Rakvere Teater

16.04 kl 19 “39 astet”

16.04 kl 19 “Meie, mehed”

Sadala rahvamajas

17.04 kl 11 “Kaelkirjak”

17.04 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”

17.04 kl 19 “Eikellegimaa”

19.04 kl 19 “Johannese passioon”

Vene Teatris

20.04 kl 12 “Kaval-Ants ja Vanapagan”

20.04 kl 19 “Johannese passioon”

21.04 kl 19 “Oscar ja Roosamamma:

Kirjad Jumalale”

21.04 kl 19 “Meie, mehed”

Põltsamaa kultuurikeskuses

22.04 kl 19 “Meie, mehed”

Mäetaguse rahvamajas

22.04 kl 19 “39 astet”

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

16.04 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

16.04 kl 19 “Nii see on (kui teile nii näib)”

17.04 kl 19 “Pikk pink”

17.04 kl 19 “Keskööpäike”

19.04 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

19.04 kl 19 “Homme näeme”

20.04 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

20.04 kl 19 “Ma armastasin sakslast”

21.04 kl 19 “Meie, kangelased”

21.04 kl 19 “Hecuba pärast”

Võru kultuurimajas “Kannel”

22.04 kl 19 “Hecuba pärast”

Paide Kultuurikeskuses  

22.04 kl 19 “Meie, kangelased”

Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

16.04 kl 19.30 “Ird, K.” Kanuti Gildi SAALis

17.04 kl 20 “IDentiteet” Coca-Cola Plazas

18.04 kl 19.30 “Peeter Volkonski viimane suudlus” Kanuti Gildi SAALis

20.04 kl 19 “Peeter Volkonski viimane suudlus” Genialistide Klubis

Magasini 5, Tartu

Teoteater

16.04 kl 19 “Kõik (s)ängis”

Pajusi Rahvamajas

18.04 kl 19 “Kõik armastavad Roosit”

19.04 kl 19 “Kõik armastavad Roosit”

22.04 kl 19 “Kõik (s)ängis”

Vana-Kalamaja 9a, Tallinn

Theatrum

16.04 kl 19 “Fööniks”

22.04 kl 19 “Planeet”

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

17.04 kl 19 “Piloot” esietendus

20.04 kl 10 “Lastehommik”

Ugala teatri fuajees

20.04 kl 13 “Poks”

20.04 kl 19 “Piloot”

21.04 kl 19 “Nii nagu taevas”

22.04 kl 19 “Kolm meest paadis”

22.04 kl 21 “Kogujad”

Lennukitehases, Hariduse 12A    

Vaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater

16.04 kl 19 “Kihluspidu”

Kolga-Jaani Rahvamajas

17.04 kl 19 “Hilinenud pulmaöö”

Haljala Rahvamajas

18.04 kl 19 “Püha müristus”

Pärnu teatris “Endla”

19.04 kl 19 “Püha müristus”

Viljandi teatris “Ugala”

20.04 kl 19 “Hullem kui Hollywoodis”

Räpina Rahvamajas

22.04 kl 19 “Hilinenud pulmaöö”

Elva Kultuurikeskuses

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vanemuine

16.04 kl 19 “Petrushka pärastlõuna”

16.04 kl 19 “Sviit”

Vanemuise väikeses majas

17.04 kl 19 “Külaline” esietendus

17.04 kl 19 “Paanika” Sadamateatris

18.04 kl 16 “Vaene loom vihma käes” Sadamateatris

20.04 kl 19 “Külaline”

21.04 kl 12 “Kuidas kuningas kuu peale kippus”

21.04 kl 18 “Kuidas kuningas kuu peale kippus”

22.04 kl 19 “Evita”

22.04 kl 19 “Don Juan”

Jõhvi Kontserdimajas

Vanemuise 6, Tartu

VAT Teater

16.04 kl 18 “Ingel, ingel, vii mind taeva”

16.04 kl 19 “Robinson & Crusoe”

Kuressaare Linnateatris

17.04 kl 18 “Ingel, ingel, vii mind taeva”

17.04 kl 19 “Vääärviid”

Kuressaare Linnateatris

19.04 kl 18 “Ingel, ingel, vii mind taeva”

19.04 kl 19 “Vääärviid”

Tartu Genialistide Klubis

20.04 kl 18 “Ingel, ingel, vii mind taeva”

21.04 kl 18 “Robinson & Crusoe”

22.04 kl 18 “Robinson & Crusoe”

Tõnismägi 2, Tallinn

Viljandi Nukuteater

18.04 kl 12 “Magus linn”

18.04 kl 16 “Magus linn”

20.04 kl 11 “Värvilised sabakesed”

22.04 kl 11 “Segadus metsas”

Lossi 31, Viljandi

 KONTSERT

 C.F.Hahn Pub

21.04 kl 19 Laura Junson,

Erko Niit, Kristjan Mazurtchak

Riia mnt. 129A, Pärnu

Clazz

17.04 kl 23 Ewert Sundja + 4

18.04 kl 14 Jazzkaar Brunch

19.04 kl 21 Jazzkaar: Young Talents

22.04 kl 22 Meet [email protected]:

Helin-Mari Arder & Brian Melvin Trio

Vana turg 2, Tallinn

Club Illusion

17.04 kl 22 Jägermeister Rock Liiga: Crashdaf, Crucial Attack, Driven,

Taavi Peterson & ÜDI, Oneword, Revolver

Raatuse 97, Tartu

 Estonia

16.04 kl 19 ERSO:

Tištšenko “Dante-sümfoonia”

17.04 kl 16 “Tallinna Muusikakeskkooli

Galakontsert” TMKK parimad solistid

Estonia pst 4, Tallinn

Estonia Talveaed

18.04 kl 19 “Mustlasvanker”

Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola), Mati Leibak

(tšello), Marko Matvere (laul, kitarr, tekst)

20.04 kl 19 “Vanad armastuskirjad”

Õhtu Raimond Valgre lauludega

21.04 kl 19 Ansambel Mälutagune

Estonia pst 4, Tallinn

Genialistide klubi

21.04 kl 18 Ansambli Paabel

plaadiesitluskontsert

22.04 kl 21 Lin’s System /

Jazzkaar 2010

Magasini 5, Tartu

Jõgeva muusikakool

20.04 kl 17 “Saxofolia ehk

saksofoni hullus”

Virgo Veldi (saksofon) , Heiki Mätlik (kitarr)

Suur 12, Jõgeva

Klubi Plink Plonk

17.04 kl 22 Popidiot

22.04 kl 22 Cosmobile (Fin),

Honey Power, Picnic

Vallikraavi 4, Tartu

Klubi Võhandu

16.04 kl 22 Blacky 10. sünnipäeva tuur

Võõpsu mnt 29, Räpina

Kumu Auditoorium

16.04 kl 19 Politsei- ja Piirivalveorkestri / Bigbändi esimene kevadkontsert

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

u Nokia Kontserdimaja

20.04 kl 19 Duke Ellington Orchestra

Estonia pst 9, Tallinn

NO99

16.04 kl 21.30 Jazzliit: Aleksei Kruglov ja Jaak Sooääre trio (Moskva-Tallinn)

17.04 kl 21.30 Jazzliit: TÜ Viljandi

Kultuuriakadeemia ansamblid

Sakala 3, Tallinn

Puhas Kuld

20.04 kl 21 Otsakool esitleb: Tjörk (Tribute to Björk)

Lossi 15, Viljandi

Pärimusmuusika Ait

18.04 kl 19 Ansambli Indigolapsed kontsert

22.04 kl 11 Muusikatriaad 2010

Tasuja pst 6, Viljandi

Pärnu kontserdimaja

17.04 kl 19 “Rahvusvahelised

muusikud. Ameerika”

Pärnu Linnaorkester,

dirigent Lloyd Butler (Ameerika)

22.04 kl 19 Kristjan Randalu &

Vaiko Eplik / Jazzkaar 2010

Aida 4, Pärnu

Püssirohukelder

16.04 kl 21 Ansambel Ska Faktor

Lossi 28, Tartu

Rakvere pangamaja

16.04 kl 19 “Lindude kutse”

Iren Lill (klavessiin),

Fred Jüssi (vahelugemised),

Külli Tüli (helindid)

Turu plats 2, Rakvere

Rock Cafe

16.04 kl 21 Ott Leplandi

debüütalbumi esitlus.

Reckless Love (FIN), Instrumenti (LAT)

17.04 kl 20 Electric Storm 2010: Pedigree, Ghost Brigade (Fin),

Shelton San, Deathbed (Fin)

20.04 kl 19 Peda Folk

22.04 kl 19 Kate -

kontsertkava “Peegeldus”

Tartu mnt. 80D, Tallinn

Rock n Roll Heaven

16.04 kl 21 Metsatöll -

Äio plaadiesitlus

Tiigi 76A, Tartu

Saku Suurhall

18.04 kl 19.30 Metallica

Paldiski mnt 104B, Tallinn

Tallinna Raekoda

17.04 kl 18 Saksofon Raekojas: 

Ivo Lille, Jorma Toots

Raekoja plats 1, Tallinn

Teatri Puhvet

19.04 kl 19 Laura Junson,

Erko Niit, Kristjan Mazurtchak

Teatri väljak 3, Tallinn

Vanemuise Kontserdimaja

16.04 kl 19 “Wagneri ooperikoorid” “Mehised lood”

Eesti Rahvusmeeskoor,

Eesti Kaitseväe Orkester,

dirigendid Peeter Saan ja Ants Soots,

solist Juha Kotilainen (bariton, Soome)  

Vanemuise 6, Tartu

Vene Kultuurikeskus

17.04 kl 17 V. Veldi, H. Marjamaa / Meistrite Akadeemia

Mere pst 5, Tallinn

Vene teater

16.04 kl 19 ArtFactory presents:

Festival ArtFreak

Vabaduse väljak 5, Tallinn

 KINO

Cinamon Tallinn 

“Põrgulik kohting”

kl 14.30, 16.45, 19.00, 21.20

“Kuidas taltsutada lohet” 3D

eesti keeles: kl 14.15; R, E–N kl 12.00

vene keeles: kl 16.40 

“Pearahakütt”

kl 14.00, 16.30, 18.45, 21.10

“Mäleta mind”

kl 16.00, 21.00

“Roheline tsoon”

kl 13.30, 18.30

“Kõik algas Roomas”

kl 15.45

“Variautor”

kl 20.30 

“Alice Imedemaal” 3D

eesti keeles: L–P kl 11.45

“Suletud saar”

kl 13.00, 17.45

“Printsess ja konn”

eesti keeles: kl 12.15

“Punane elavhõbe”

kl 12.45, 15.00, 17.15, 19.30, 21.45

“Titaanide kokkupõrge” 3D

kl 12.40, 15.15, 18.00, 18.55, 20.45, 21.30      

Estonia pst 9, Tallinn

Cinamon Tartu 

“Titaanide kokkupõrge”

kl 15.30, 17.40, 19.50, 22.00

“Phobos - Hirmuklubi”

kl 19.45, 21.50

“Põrgulik kohting”

kl 12.15, 16.30, 18.30, 20.30; R–P kl 14.25

“Punane elavhõbe”

kl 13.15, 15.15, 17.15, 19.15, 21.15

“Pimeduse äärel”

kl 14.25 (v.a. R–P), 16.45

“Kuidas taltsutada lohet”

eesti keeles: kl 11.30, 13.30

“Pearahakütt”

kl 14.15, 19.30 (v.a. R–P, N),

21.45 (v.a. R–P)

“Roheline tsoon”

kl 11.45

“Mäleta mind”

kl 15.00, 17.30

“Alice imedemaal”

eesti keeles: kl 12.45

“Chéri”

N kl 19.30

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Alice Imedemaal” 3D

eesti keeles: kl 16.45;

vene keeles: kl 12.00, 17.10    

“Suletud saar”

kl 14.15, 21.45

“Fantastiline Hr. Reinuvader”

kl 14.55, 19.40

“Väike nõid Lilly -

Draakon ja Võluraamat”

eesti keeles: kl 11.55, 13.55

“Variautor”

kl 16.20 (v.a. N), 21.15 (v.a. L)

“Solomon Kane”

kl 19.25

“Kõik algas Roomas”

kl 11.50 (v.a. N), 14.10 (v.a. N),

19.05 (v.a. L)

“Phobos”

kl 14.45, 22.05

“Roheline tsoon”

kl 19.10 (v.a. L)

“Mäleta mind”

kl 12.20, 16.50, 19.15

“Pearahakütt”

kl 12.10, 14.35, 17.05, 19.35, 22.00

“Kuidas taltsutada lohet”

eesti keeles: kl 11.25, 14.25

vene keeles: kl 19.20

“Pimeduse äärel”

kl 12.25, 17.05, 21.40

“Põrgulik kohting”

kl 11.35, 13.45, 15.55, 18.00,

19.00 (v.a. R, N), 20.05, 21.20 (v.a. R, N), 22.20; L–P kl 14.20, 16.30  

“Punane elavhõbe”

kl 11.45, 13.50, 16.00, 18.15, 20.20, 22.25

“Aeg on siin”

kl 15.50, 17.30 (v.a. L), 21.50

“Titaanide kokkupõrge” 3D

kl 11.40, 14.00, 17.00, 19.45 (v.a. N),

22.30 (v.a. N)

London National Theatre Live otseülekanne “Kunstisõltuvus” N kl 20.30

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

 “Pearahakütt”

kl 15.15, 21.45

“Kuidas taltsutada lohet”

eesti keeles: kl 16.50; E, T, N kl 11.30

“Põrgulik kohting”

kl 13.15, 17.45, 19.45

“Titaanide kokkupõrge” 3D

kl 14.10 (v.a. K), 19.20 (v.a. N),

22.00 (v.a. N); R–P kl 11.30  

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri

“Pearahakütt”

kl 21.00

“Kuidas taltsutada lohet”

vene keeles, eestik. subtiitritega:

kl 14.15, 16.30, 18.45; L–P kl 12.00

“Armastus suures linnas 2”

kl 15.30, 17.30, 19.30 (v.a. N),

21.30 (v.a. N); L–P kl 13.30

“Titaanide kokkupõrge”

kl 14.30, 16.45, 19.00, 21.15; L–P kl 12.15

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Diva 

“Ma armastan sind Phillip Morris”

E, K kl 18.30, 20.45;

P, T kl 17.30, 19.45; 

R, N kl 19.45

Raekoja 8, Kuressaare

Kino Kannel 

“Kuidas taltsutada lohet”

R, L, P, E, N kl 19.00; L–T kl 17.15; N kl 17.15

“Lohetätoveeringuga tüdruk”

N kl 21.00

Liiva 13, Võru

Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud

“Liigaasta”

kl 18.45

“Printsess ja konn”

eesti keeles: kl 14.15

“Ma armastan Sind, Phillip Morris”

kl 16.30, 21.00

“Avatar” 2D

kl 13.45, 17.00, 20.15

Pärnu mnt 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud

“Kuidas taltsutada lohet”

eesti keeles: kl 16.45

“Titaanide kokkupõrge”

kl 18.45, 21.00 (v.a. K)

MAM-programmis:

“Videviku saaga:Noorkuu” K kl 21.00

Papiniidu 50,  Pärnu

 

 

 

 

Autor: Lemmi Kann, Mari Hiiemäe

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700