Valiti Eesti parimad IT-vikipedistid

Eestikeelses Vikipeedias toimunud informaatikaalaste artiklite võistluse käigus kirjutati üle 250 uue artikli ja täiendati oluliselt umbes sama suurt hulka juba varem alustatud artikleid.

Parimaks koostajaks nimetas þürii ajakirjaniku ja õpetajana töötava Pia Parise, kes paistis silma originaalmaterjali lisamisega ning kirjutas näiteks mahukad artiklid taskuhäälingust ja Google Mapsist. Parimateks täiendajateks osutusid Rene Saarsoo ja Mart Küng. Toimetaja auhind läks Taivo Ristile. 3000-kroonised auhinnad pani välja Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit.

Elisa eripreemia mobiilse interneti teemas kirjutatu eest sai Toomas Varjun. Tema auhinnaks on mobiiltelefon SonyEricsson X10. Skype’i eripreemia – läptopikoti – saab endale Valdo Purde internetikommunikatsiooni kirjeldavate artiklite eest. Tarkvaraarendust käsitlevate artiklite eest sai Webmedia eripreemia Rene Saarsoo, keda ootab auhinnana ees tandemhüpe Eesti Langevarjuklubis.

Eestikeelse Vikipeedia administraatori Ivo Kruusamägi sõnul üllatas positiivselt loodud artiklite kõrge kvaliteet. „See, et võistlus ise lõppenuks kuulutati, ei tähenda aga seda, et nüüd töö IT valdkonna artiklite juures lakkaks. Pigem vastupidi,“ lisas ta. „Seal kus juba midagi ees on, tuleb seda kindlasti juurde ning iga lisandunud kaastööline jõuab siiski aasta jooksul 8 korda rohkem valmis kirjutada kui poolteist kuud kestnud võistluse vältel“.

ITLi president Taavi Kotka loodab, et võistlusest saab oluline tõuge uute artiklite kirjutamiseks, sest parimagi tahtmise korral ei suudeta nii lühikese aja jooksul kogu valdkonda lahti kirjutada. „Ka näiteks täna ei ole veel Vikipeedias sõnagi Tiigrihüppe kohta või Eesti infotehnoloogia sektorit käsitlevat üldartiklit,“ ütles Kotka. „Kuid lisandunud 500 artiklit teevad ka ülejäänute juurde kirjutamise ühe möödapääsmatumaks, sest valged laigud muutuvad järjest ilmsemaks.“

Märtsis ja aprillis toimunud võistlus eesmärgiks oli suurendada IT-d puudutava info hulka eestikeelses Vikipeedias, luua eeldused e-Eesti alaste artiklite loomiseks muukeelsetesse Vikipeediatesse ja tuua Vikipeediale uusi kaastöölisi.

Vaata ka võistluse kodulehte: http://et.wikipedia.org/wiki/Vikipeedia:Informaatika-alaste_artiklite_kirjutamise_v%C3%B5istlus

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara