14. mai 2010
Jaga lugu:

Puhkepäev:  manipuleerimise meistriklass

Ühtne Eesti oli parim poliitpalagan, mida minu silmad on nägema juhtunud. Irooniat, manipulatsioone, tõsimeelsust, metafoore ning otsekoheseid, kriitilisi, ent samas ausaid sõnumeid tulistati nagu miinipildujast.

See oli üks õige pikk aga suurepärane etendus, mis algas pihta märtsis pressikonverentsiga ning jätkus kuni võiduka kulminitsioonini utopistlike lubaduste andmise, plakatite sodimise, poliitelu puust ja punaseks maailvate valimiskooli klippide esitamise ning kõiksuguste intervjuude ja esinemistega meediakanalites, mis erinevates ringkondades palju sahinaid tekitasid.

Poliitika ning Eesti riigis toimuva vastu rohkem või vähem huvitundev kodanik sai rohkelt mõtlemisainet ja meeldetuletusena Tiit Ojasoolt teadmise, et ta on vaba... Eks selle vabaduse ja vaba olemisega tule varsti valijal taas (nüüd ehk äkki mõnevõrra uues valguses) midagi mõistlikku peale hakata.

Sest nagu on kunagi öelnud Briti poliitik Aneurin Bevan, kes oma ameti köögipoolt hästi tundis “Me kõik teame, mis juhtub keset teed seisma jäävate inimestega. Neist sõidetakse lihtsalt üle”. Ja nii see kahjuks on.

Suurepärane idee ja teostus algusest lõpuni ühes meisterlike osatäitmiste, teravate kõnede ning vastamata küsimustega.   

MIS ON MIS

Ühtne Eesti suurkogu

7. mail Saku Suurhallis

Hinnang: 9 punkti

 

Autor: Signe Sillasoo, Urve Vilk

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee