Puhkepäev: Indieooperit viljelev ðõumees klaveriga

Laulja ja laulukirjutaja Rufus Wainwrighti esmaspäevasel kontserdil Nokia kontserdimajas on peategelasi kaks – Rufus ise ja tema grand piano. Soolokontsert keskendub Wainwrighti värske albumi materjalile.

Mitte ühelgi artistil pole lihtne üksipäini tervet suurt lava täita. Kontserti korraldava Musiccase esindaja Helen Sildna sõnul ei teki aga kahtlustki, et Wainwright sellega siiski hõlpsasti toime tuleb. 
“Olles videotest ja kontsertsalvestustest näinud, milline galantne meelelahutaja ja markantne karakter Rufus on, usun, et ta teab väga täpselt, kuidas publik enda poolele saada. Rufus suudab saalis kindlasti tekitada intiimse ja vägagi erilise atmosfääri,” kinnitas Sildna.

Wainwright pakub segu klassikast ja popist
Emotsiooni loomise juures on olulisel kohal teatraalse ja lavastuslikuna mõjuv  visuaalkujundus, mille on Wainwrighti kontserdile loonud Douglas Gordon, kes on inglise juhtiva ajalehe Guardian hinnangul üks meie aja olulisemaid kunstnikke.
Wainwright avab ennast kontserdil mitmekülgse artistina. “Olen kuulnud ühelt oma sõbralt, kes on tulihingeline Rufuse fänn, muljeid sellesama tuuri kontserdilt NYis – et esimene osa kontserdist möödub tõesti küllaltki pühalikus meeleolus ning publikul on palutud ka mitte plaksutada – pärast vaheaega tuleb Rufus aga taas lavale tõelise show-mehena, viskab nalja ja mõjub igati glamuurselt,” kirjeldas Sildna.
Wainwright on klaverit mänginud kuuendast eluaastast peale. Esinema hakkas ta teismelisena. Järjepanu sama rauda tagudes on staar jõudnud mainekate muusikaauhindadeni. Tema kollektsioonis on nii Grammy kui ka Brit Awardi nominatsioon, esile on teda tõstetud nii laulja kui ka laulukirjutajana. Tallinna kontsert keskendub Wainwrighti kuuenda stuudioalbumi “All Days Are Nights: Songs For Lulu” materjalidele. Kontsert on osa Wainwrighti plaadi tutvustamiseks korraldatud Euroopa-turneest. Stiil, mida Wainwright viljeleb, ei ole üheselt määratletav.
“Ma just ühel päeval mõtlesin, kuidas defineerida Rufuse stiili. See võiks olla indie-ooper, nii naljakalt kui see ka ei kõla. Lugudekirjutamise ja just tema väga teravate ja kohati paljastuslike laulusõnade poolest on Rufust võrreldud Morrisseyga.

Planeedi parim lugude-kirjutaja esineb Tallinnas
Öeldud on ka, et Rufus on meie aja Joni Mitchell mehe kehas. Just Rufuse lugudekirjutamise oskust hinnatakse väga kõrgelt, on ka ju Elton John öelnud, et ta on “planeedi parim lugudekirjutaja”. Mulle endale meenutab ta oma melanhoolsetel ja tundlikel hetkedel Anthony Hegary’t (Anthony & the Johnsons) ja huvitaval moel on tema hääles vahel midagi isegi Thom Yorke’i sarnast (Radioheadi laulja) – stilistiliselt küll väga erinev, aga vokaalis on mingi selline karge tundlikkus, mis sarnasuse loob,” mõtiskles Sildna.
Rufus meeldib väga erinevatele vanuse- ja sihtgruppidele. Oma osa on sellel Rufuse lavaesituses, mis sisaldab hea annuse estraadlikkust ja isegi kabareelikkust, mida tasakaalustab Rufuse imeline oskus mitte kunagi imalaks muutuda, vaid alati väga enesekindlalt oma stiilile kindlaks jääda.

Rufus Wainwright
Nokia Kontserdimaja
24. mai kl 19
Piletid: 495 kr

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Mari Hiiemäe

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara