Puhkepäev: eliit Mikkeli muuseumis

Mikkeli muuseumis avatud kuulsate saksa ekspressionistide esinduslik graafikanäitus annab ülevaate eelmise sajandi esimese poole meeleoludest.

Kuulsate kunstnike nimistu näitusel on aukartustäratav: Paul Klee, Oskar Kokoschka, Otto Dix, George Grosz, Max Liebermann, Ernst Barlach. Tööde valmimisaeg jääb peamiselt Esimese maailmasõja eelsetesse ja järgsetesse aastatesse, mis annab hea ettekujutuse nii kunstis kui ka poliitilises elus toimunud muudatustest.
Ekspressionism oli 20. sajandi alguse kunstivool, mille tuumik moodustus Saksamaal. Kunstnikerühmitused nagu Die Brücke ja Der Blaue Reiter viljelesid just seda stiili. Ekspressionismi eesmärk ei olnud otsida objektiivset tõde, vaid heita pilk inimese hingesügavustesse. Subjektiivset ainest anti edasi äärmiselt rõhutatud pinge, moonutuste ja liialduste kaudu.
Sõjaeelset ekspressionismi esindavad Mikkeli näitusel teiste hulgas Paul Klee, Egon Schiele, Emil Nolde. Otto Dix on tuntud karmi ja halastamatu sõjakoleduste kujutajana.

Tema motiivide realistlikkus ja naturalism lähtus sõjajärgsest, ekspressionismile vastanduvast kunstivoolust uusasjalikkus. Uusasjalikkust iseloomustas argisus ja palavikuline koleduste rõhutamine, inimelu ning maailma õõv ja äng.
Ekspressiivne käsitluslaad jäi siin küll püsima, kuid inspiratsiooni saadi vahetult enda ümber toimuvast. Mikkeli näitusel on Dix esindatud aktide ja portreedega.
Voldemar Puhki portreed olevat valminud ühisel väljasõidul Dresdeni lähedale 1920. aastal koos Puhki, George Kindi ja Anton Starkopfiga. Näituse tekstiline osa ongi üles ehitatud saksa kunstnike sidemetele eesti kunstnikega. Näiteks on George Kindil oluline osa ka Eduard Viiralti õpingutes.

“Pinge. Saksa ekspressionism Eesti Kunsti-muuseumi kogust”
Mikkeli muuseum
Näituse kuraator: Anu Allikvee
Näituse kujundaja: Inga Heamägi
Näitus jääb avatuks kuni 31. oktoobrini.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ragne Nukk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara