Nordea: Eesti palgad peavad veelgi langema

Eestil tuleb majandusolukorra parandamiseks ületada veel mitmeid takistusi, väliskonkurentsile avatud sektor peab langetama palku, sest kasvumootor on lähiajal just eksport, ütles Nordea Marketsi analüütik Annika Lindblad.

Väliskonkurentsile avatud sektoris on vaja veel palkade ja hindade korrigeerimist, ütles Lindblad Nordea Marketsi vastavaldatud majandusprognoosis Baltic Rim Outlook. Kuigi palku on langetatud viimasel ajal, on need endiselt veel kõrged, mis viitab vajadusele neid kohendada. Euroopa Komisjon on rõhutanud ka eelarve tugevdamise meetmete jätkumise olulisusele, et kindlustada avaliku sektori finantside tugev alus.

Eesti majanduse taastumine sõltub Nordea teatel suures osas ekspordinõudluse elustamisest. Eesti eelarvedefitsiit on kergelt tõusnud 2009. aasta madalatelt tasemetelt. Seetõttu on võimalused toetada majandust läbi lõdvema fiskaalpoliitika järgnevatel aastatel väga piiratud, tõi Lindblad välja.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Silvia Kruusmaa

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara