Autor: Signe Sillasoo • 2. juuli 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha Eestis sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Eesti Draamateater

02.07 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud” Viinistu Kunstimuuseumis

02.07 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas

03.07 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud” Viinistu Kunstimuuseumis

03.07 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Emajõe Suveteater

02.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

03.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

04.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

06.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

07.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

08.07 kl 19 “Põrgupõhja uus vanapagan”

Jaama 14, Tartu

Endla Teater

08.07 kl 19 “Madame Bovary”

Keskväljak 1, Pärnu

Komöödiateater

05.07 kl 19 “Avameelselt abielust”

Märjamaa Laululaval

06.07 kl 19 “Avameelselt abielust”

Viljandi Kaevumäe laval

Vanemuise 6, Tartu

MTÜ Kell Kümme

02.07 kl 19 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

03.07 kl 19 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

04.07 kl 19 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

[email protected]

MTÜ Kultuuritsehh

02.07 kl 20 “Rööv” Õisu mõisas

03.07 kl 20 “Rööv” Õisu mõisas

07.07 kl 20 “Rööv” Õisu mõisas

08.07 kl 20 “Rööv” Õisu mõisas

Õisu mõis, Halliste, Viljandimaa

R.A.A.A.M

07.07 kl 19 “Eesti asi”

Tartu Laulupeomuuseumis

08.07 kl 19 “Eesti asi”

Tartu Laulupeomuuseumis

Süda 8-7a, Tallinn

Rakvere Teater

02.07 kl 19 “Torm”

02.07 kl 19 “Kadunud tsirkus”

Rakvere spordikirikus (Võimla 1, Rakvere)

03.07 kl 19 “Torm”

08.07 kl 19 “Kadunud tsirkus”

Rakvere spordikirikus (Võimla 1, Rakvere)

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Suvelavastus

02.07 kl 19 “Viina Vanne”

Luke Mõisapargis

03.07 kl 19 “Viina Vanne”

Luke Mõisapargis

04.07 kl 19 “Viina Vanne”

Luke Mõisapargis

Voika 23, Nõo, Tartumaa

Tallinna Linnateater

02.07 kl 19 “Kes kardab Virginia Woolfi?”

02.07 kl 19 “Nõks”

Lai 23, Tallinn

Tantsuteater Zick

03.07 kl 11 “Sina ja mina ja kõik keda teame“ esietendus Muuseumis

Miia–Milla–Manda (L. Koidula 21c, Tallinn)

04.07 kl 11 “Sina ja mina ja kõik keda teame“ Muuseumis Miia–Milla–Manda

(L. Koidula 21c, Tallinn)

www.zick.ee

Von Krahli Teater

07.07 kl 21.30 “The End”

Festivalil Baltoscandal, Rakvere Teatris

08.07 kl 17.30 “The End”

Festivalil Baltoscandal, Rakvere Teatris

Rataskaevu 10, Tallinn

KONTSERT

Ammende Villa aed

03.07 kl 18 “Kummardus Valgrele” Laura Põldvere, Marvi Vallaste,

Uku Suviste, Rain Simmul, Rolf Roosalu, James Werts, Mart Sander, Sepo ja Aleksander Seeman, Pärnu Filharmoonia orkester, dirigent Mart Sander

Mere pst. 7, Pärnu

Eivere mõis

03.07 kl 18 Hedvig Hanson ja

Andre Maaker - Armastuslaulud

Eivere küla, Paide vald, Järva maakond

Harju-MadiseMattiase kirik

02.07 kl 20 Jassi Zahharov &

Margus Kappel - Laul teeb rinna rõõmsaks

Madise küla, Padise vald, Harjumaa

Juuru Mihkli kirik

08.07 kl 20 Klaver tuleb külla: 2ÜHEL / Rein Rannap, Mihkel Mattisen

Tallinna mnt 24, Juuru, Raplamaa

Kadrioru Loss

07.07 kl 19 Eliitkontserdid -

Age Juurikas (klaver)

Weizenbergi 37, Tallinn

Kambja kirik

03.07 kl 20 Jassi Zahharov &

Margus Kappel - Laul teeb rinna rõõmsaks

Kambja, Tartumaa  

Kilingi-Nõmme laululava

03.07 kl 15 Schilling 2010 /

Ilusa Muusika Festival

Kilingi-Nõmme, Saarde vald, Pärnumaa

Mederi saal

03.07 kl 18 Löökpilliduo Double Stroke:

Hele-Riin Uib & Madis Metsamart

Suur-Kloostri 16, Tallinn

Muhu Katariina kirik

04.07 kl 14 XIV Muhu Tulevikumuusika Festival - Juu Jääb 2010

Liiva küla, Muhu

Narva Aleksandri kirik

07.07 kl 19 Riivo Kallasmaa (oboe),

Löökpilliansambel Paukenfest:

Vambola Krigul, Anto Õnnis,

Madis Metsamart

Kiriku 9, Narva

Nautse Mihkli talu

03.07 kl 15 XIV Muhu Tulevikumuusika Festival - Juu Jääb 2010

03.07 kl 20 XIV Muhu Tulevikumuusika Festival - Juu Jääb 2010

Muhumaa

Niguliste

06.07 kl 19 Orelifestival esitleb:

Przemyslaw Kapitula (orel, Poola)

Niguliste 3, Tallinn

Olustvere mõis

04.07 kl 18 Hedvig Hanson ja

Andre Maaker - Armastuslaulud

Olustvere, Suure-Jaani vald

Omari küün

04.07 kl 19.30 Jaan Tätte - Lendajad / Nargen Festival 2010

05.07 kl 19.30 Jaan Tätte - Lendajad / Nargen Festival 2010

06.07 kl 19.30 Jaan Tätte - Lendajad / Nargen Festival 2010

07.07 kl 19.30 Jaan Tätte - Lendajad / Nargen Festival 2010

Lõunaküla, Naissaare, Viimsi vald, Harjumaa

Otepää Maarja kiri

06.07 kl 20 Jassi Zahharov &

Margus Kappel - Laul teeb rinna rõõmsaks

Kirikumõis, Otepää, Valgamaa  

Pädaste mõis

02.07 kl 19 XIV Muhu Tulevikumuusika Festival - Juu Jääb 2010

Pädaste mõis, Muhu

Pärnu Eliisabeti kirik

08.07 kl 20 “JääOrel”

Ulla Krigul (orel), ansambel Jäääär:

Teet Velling, Jaan Sööt, Tõnu Timm,

Tarvo Jaaksoo

Nikolai 22, Pärnu

Pärnu Raekoda

07.07 kl 20 Pärnu Raemuusika 2010 - Opus Nr Zoo

Uus 4/Nikolai3, Pärnu

Suure-JaaniJohannese kirik

08.07 kl 20 Jassi Zahharov &

Margus Kappel - Laul teeb rinna rõõmsaks

Järve 4, Suure-Jaani, Viljandimaa

Tallinna Lauluväljak

06.07 kl 18 Pitbull (USA)

Narva mnt 95, Tallinn

Tartu Jaani kirik

03.07 kl 20 “Kuraditriller”

Lasse Joamets (Viiul), Ines Maidre (Orel), Kristjan-jaanek Mölder (sopran)

07.07 kl 20 “JääOrel”

Ulla Krigul (orel), ansambel Jäääär:

Teet Velling, Jaan Sööt, Tõnu Timm,

Tarvo Jaaksoo

Jaani 5, Tartu

Vihterpalu mõis

02.07 kl 19 Hedvig Hanson ja

Andre Maaker - Armastuslaulud

Vihterpalu küla, Padise vald, Harjumaa

u Vormsi Püha Olavi kirik

04.07 kl 14 XIV Muhu Tulevikumuusika Festival - Juu Jääb 2010

Hullo küla, Vormsi, Läänemaa

KINO

Cinamon Tartu 

“Nagu öö ja päev”

kl 12.15, 14.30, 16.45, 19.00, 21.15

“Karvapallide kättemaks”

kl 11.30, 13.30, 15.45, 17.45,

19.45 (v.a. K, N)

“Killerid”

kl 12.40, 14.50, 18.30, 20.45 (v.a. K, N);

K, N kl 19.45

“Seks ja linn 2”

kl 14.15, 17.15, 20.30

“A-rühm”

kl 17.05, 19.30, 22.15

“Shrek nüüd ja igavesti”

kl 12.00, 14.00, 16.00 (v.a. K, N)

“Mullivanniga minevikku”

kl 22.00

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 11.45

“Videviku maraton” (“Videvik” + ”Videviku saaga: Noorkuu”)

K, N kl 16.30

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

K, N kl 21.30

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Robin Hood”

kl 13.50, 19.05 (v.a. K, N)   

“Lihtsalt liiga kuum”

kl 14.15

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 12.15, 17.05, 19.40

“Mullivanniga minevikku”

kl 14.50, 22.15

“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 12.30, 14.05, 18.00,

19.15C;

vene keeles: kl 11.30, 15.15,

16.40(v.a. L, T, K)

inglise keeles: kl 20.35

“Hübriid”

kl 11.35, 16.50, 22.00 (v.a. K, N)

“Seks ja linn 2”

kl 11.45, 14.45, 17.45, 20.45,

21.30 (v.a. R, L, T, K)

“A-rühm”

kl 11.40, 16.35, 19.10, 21.45

“Killerid”

kl 11.55, 14.20, 16.55, 19.20, 21.40

“Nagu öö ja päev”

kl 11.50, 14.25, 17.00, 19.35, 22.10

“Karvapallide kättemaks”

kl 12.20, 14.30, 16.45, 18.50, 20.55

“Kick-Ass: Uus superkangelane”

kl 12.05, 14.40, 17.15, 19.50, 22.25

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles:

kl 11.45, 16.45

“Üles” 3D

eesti keeles: kl 14.15

“Nagu öö ja päev”

kl 11.30, 14.00, 16.30, 19.00, 21.30

“Raudmees 2”

kl 19.15, 21.45

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 16.30, 19.00;

L–P kl 11.30

“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D

vene keeles eestik. subtiitritega:

kl 14.15, 16.15, 18.30 (v.a. N),

20.30 (v.a. N); L–P kl 12.15

“A-rühm”

kl 14.00, 21.30

“Nagu öö ja päev”

kl 14.30, 17.00, 19.15, 21.45; L–P kl 12.00

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Kannel 

“Shrek nüüd ja igavesti”

kl 17.15 (v.a. P, N), 19.00 (v.a. P, N)

Liiva 13, Võru

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Shrek: Nüüd ja igavesti”

eesti keeles:

kl 14.15, 18.45;

L–P kl 12.00

“Halb politseinik:

Sündmuspaik New Orleans”

kl 21.15

“Luuserid”

kl 16.30, 21.00

“Varuplaan”

kl 14.45, 19.00

“Kõik algas Roomas”

kl 17.00; L–P kl 12.30

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud

“A-Rühm”

kl 18.30

“Elm Streeti luupainaja”

kl 21.00

“Elm Streeti luupainaja” 

Öökino seanss T kl 24.00

Papiniidu 50,  Pärnu

Solaris Kino 

“Kosmosekoerad Belka ja Strelka” 3D

vene keeles, eestik. subtiitritega:

kl 11.30 

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 14.15 (v.a K), 21.10 (v.a K, N); K kl 12.45

“Shrek nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 11.55, 14.10, 16.30, 17.45;

vene keeles:

kl 11.45 (v.a K), 13.35, 15.45, 19.45

“Seks ja linn 2”

kl 14.00, 16.00 (v.a. K), 17.30,

19.30 (v.a. K), 20.45; K kl 21.15

“A-rühm”

kl 13.15, 19.10, 21.40

“Killerid”

kl 12.00 (v.a. K), 16.45 (v.a. K),

19.00 (v.a K, N), 21.20; K kl 16.30, 18.45

“Nagu öö ja päev”

kl 11.00, 13.30, 16.15, 18.45, 21.30

“Kick-Ass: Uus superkangelane”

kl 13.00, 15.30, 18.15, 21.00

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

ArtDepoo

Sven Saag  ja Andres Koort, kuni 31.07

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Lilled kaunishingele” Külli Laikre, kuni 10.07            

Pikk 18, Tallinn

Haus Galerii

Tauno Kangro, kuni 06.08

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Õige ja elav”

Alvar Reisner & Fred Kotkas”,

kuni 12.07             

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Pinge” Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust, kuni 31.10

“Balti biidermeier”, kuni 29.08

“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 2011

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

“Päkapikud ja varspiste” Seinavaibad - Viljandimaa kooliõpilaste käsitöönäitus, kuni 25.07

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Metafüüsilised maastikuvaated 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 05.12

“Neoimpressionismi jälgedes:

Mägi ja Finch”, kuni 12.09

“Maa ja vee kahekõne” Eero Hiironeni skulptuurid, kuni 05.09

“Muutuv maalikunst”, kuni 10.10

“CCiurlionis ja tema aeg leedu kunstis”, kuni 08.08

“Nõukogude naine”, kuni 26.09

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

„Mikromaania“ Pusa,

maal, kuni 17.07 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

“Meie Leidikud”

kuraator Jasper Zoova, kuni 17.07

“Pärnu pärlid”, kuni 17.07 

Aida 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

Marko Nautras, kuni 18.07

Harju 13, Tallinn

Tartu Kunstimuuseum

“TÜ maalieriala bakalaureusetööde näitus”, kuni 22.08

Raekoja plats 18, Tartu

Tartumaa Muuseum

“Trollid, mäekollid ja vetehaldjad”

Theodor Kittelseni maalid ja joonistused, kuni 26.08

Pikk 2, Elva

Tartu Mänguasjamuuseum

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

TKK Galerii Noorus

“Lend 2010” Tartu Kõrgema Kunstikooli lõputööde näitus,

kuni 31.07

Riia tn. 11, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XVII Rahvusvaheline aktinäitus

“Mees ja naine”, alateemaga

“Tugevad tunded, haprad suhted”,

kuni 05.09

„Bart“ Jari Arffman, fotonäitus.

Kuraator Asko Mäkelä, kuni 01.08

Esplanaadi 10, Pärnu

Vabaduse Galerii

Mari Roosvalt 65. Maalid, kuni 21.07

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Viinistu Kunstimuuseum

Jaan Manitski erakogu Eesti kunstist läbi aegade

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa

Võru Linnagalerii

“Avatud Ateljee aastanäitus”,

kuni 09.07

Leno Morfin (Mehhiko), kuni 09.07

Liiva 13, Võru

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700