Autor: Signe Sillasoo • 8. juuli 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Töötus jätkab langemist!

Juunis langes registreeritud töötute arv juba kolmandat kuud järjest: kolme kuu jooksul on registreeritud töötute arv langenud kokku 15%.

Samas oli juunis registreeritud töötute arvu langus tagasihoidlikum kui mais. Kuu lõpus oli registreeritud töötuid 81 050 ehk 12,5% 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust.

Töötukassa juhatuse esimees Meelis Paavel ütles, et ehkki juunis langes registreeritud töötus vähem kui mais, on langustendents siiski ilmne, täpsemaid hinnanguid saab aga anda sügisel.

„Juunikuu töötuse näitajaid mõjutasid enim kaks asjaolu:  hooajatöödele värbamise kõrghetke möödumine, mille tõttu tööle läks võrreldes maiga vähem inimesi ning koolide lõpetamine, mistõttu arvele tuli tavapärasest rohkem noori. Senise praktika põhjal saame öelda, et noorte osakaal peaks järgneva paari kuuga taas vähenema, kuna minnakse edasi õppima või leitakse töö“, selgitas Paavel.

Juunis registreerus 6 734 uut töötut ning arvelolek lõpetati 10 368 töötul. Võrreldes eelmise kuuga oli uute registreeritute arv sarnane. Samas oli noorte osakaal juunis uute registreeritud töötute hulgas veidi kõrgem. Kui mais oli uute registreeritute hulgas 16-24-aastaste osakaal 18%, siis juunis 23%. Üle poole noortest juunis arveletulnutest oli põhiharidusega või kutseharidusega põhikooli baasil, 22% noortest oli üldkeskharidusega, 13% kutsekeskharidusega ning 10% kõrgharidusega.

Võrreldes maiga langes märgatavalt arveloleku lõpetamiste arv, tõenäoliselt põhjusel, et mais oli rohkem hooajatöödele liikunud inimesi. Ligi poolte arveloleku lõpetamiste põhjuseks juunis oli tööleminek. Toetudes eelnevatel kuudel tehtud võrdlustele töötukassa andmetega töötuskindlustusmakse laekumise kohta võib väita, et tegelik ametlikult hõivesse liikujate osakaal on kõrgem, sest kõik inimesed ei teata töötukassale uue töökoha leidmisest.

Juunikuu jooksul oli töötuna arvel kokku 89 330 inimest ning kuu lõpus oli registreeritud töötute arv 81 050. Võrreldes märtsi lõpu seisuga, mil registreeritud töötute arv oli oma kõrgeimal tasemel,  on registreeritud töötute arv langenud 14 037 inimese ehk 15% võrra.  Juuni lõpus moodustas registreeritud töötute arv 12,5% 16aastasest kuni pensioniealisest tööjõust. Endiselt oli registreeritud töötus kõrgeim Ida-Virumaal (18,7%) ja madalaim Jõgevamaal (7,7%). Registreeritud töötuse määr langes juunis kõigis maakondades, kõige rohkem Pärnumaal.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700