PUHKUS: Käsitöögild ootab meisterdajaid

Pärnu vanalinnas asub üks omamoodi oaas keset linnaruumi - Maarja-Magdaleena Gild koondab ühte majja suure hulga käsitöölisi, kes hubases gildihoones oma käsitöid müüvad ja kõigile huvilistele ka lahkelt käsitöövõtteid õpetavad.

Maarja-Magdaleena Gildi sünniajaks on perenaiste Kadri Rebase ja Herdis Elmendi sõnul 2007. aasta, mil veel hulk Pärnusse kogunenud tarbekunstnikke otsustasid ühes nendega jõud ühendada ja ühiselt tegutsema hakata. Üheskoos hakati näitusi korraldama ja laatadel käima.

Algselt võis meistreid näha toimetamas Punase torni hoovis. Nüüdseks on algselt tagasihoidlik idee võtnud aga hulga suurema kuju. Eelmise aasta novembris avati värvikirev gildihoone, kus tegutseb praegu 17 käsitöökoda ja veel suurem arv meistreid.

Maja on kõigile käsitöö- ja tarbekunstihuvilistele avatud. Rõõmus ja värvikirev hoone on sopiline ja täis väikseid käsitöökodasid, kuhu kõigil on võimalik sisse kiigata, meistri tööd jälgida ja soovi korral ka ise kätt proovida.

Majatuuri on lubatud maja peal teha nii iseseisvalt kui soovi korral ka lahkete majaperenaiste eestvedamisel, kes majas toimuvast ülevaate annavad. Kel aega pole, saab kiire pilgu majas valmivale käsitööle heita ka gildi galeriis.

"Iga kuu teisel laupäeval toimub meil töötubade päev, kus siis kõigil on võimalik eelnevalt kokkuleppimata tulla ja erinevates töökodades kätt proovida," sõnas Kadri Rebane. Muidu tuleks tema sõnul meistriga aga ikka eelnevalt aeg kokku leppida, kui on soovi ise midagi meisterdama tulla.

Kel huvi, see saab näiteks Eddi Potitehases proovida savi treimist, Nukukojas nukkude meisterdamist, Leeda Vaibakojas vaibakudumist, Herdise Vildikojas vildist kõrvarõngaste meisterdamist ja veel palju muud huvitavat.

Maja teise perenaise Herdis Elmendi sõnul ei ole Maarja-Magdaleena Gild kindlasti rangelt ainuüksi käsitöö päralt. Majas on olemas ka oma Muusikakamber, kus saab kontrabassi ja teisi pille prooviks tinistada ja soovi korral ka tunde võtta.

Lisaks toimuvad majas joogatunnid. Ja et ideid tuleb gildirahval nagu Vändrast saelaudu, siis äkki saab varsti veel midagi sootuks kolmandat käsitöö kõrval õppida ja harrastada.

Välistatud pole, et ehk saab millalgi ka mööbli treimist või jalanõude tegemist gildihoones meistrite juhendamisel proovida, sest selle valdkonna inimesi hoones ei tegutse, kuid nad on Rebase sõnul väga oodatud.


Maarja-Magdaleena Gild
Uus 5, Pärnu
Tel: 447 1901       
Avatud: T-R 11-17, L 11-15
Iga kuu teisel laupäeval toimub gildis töötubade päev.
Ise on võimalik kätt proovida kodades ka teistel aegadel kokkuleppel meistriga.
info www.maarjamagdaleenagild.ee

Ajalugu
Maarja-Magdaleena Gild sündis 2007. aasta märtsis.
Algselt tegutseti Punase torni hoovis. Ajaloolises tornis praeguseni tegutsevat klaasikoda võibki pidada gildi esimeseks kõigile avatud kojaks.
Nime sai ettevõtmine keskajal tegutsenud Maarja-Magdaleena Gildi kui teadaolevalt vanima Pärnus tegutsenud gildi järgi.
Mullu õnnestus gildil võtta rendile puumaja Pärnu vanalinnas Uuel tänaval, ajaloolise Steineri aia kõrval. Maja avapidu toimus novembris.

Tasub teada
Gildis tegutsevad kojad

Herdise Vildikoda
Kadri Tekstiilikoda
Eddi Potitehas
Endla Disain
Rebase Puu & Kivi Koda
Raina Villapildid
Nukukoda
Kolme Loovuskamber
Leeda Vaibakoda
Signe Nahakoda
Kirsti Ehted
Ene 7 Asja
2 Vaasi Tuba
Ketruskamber
Margiti Savituba
Lasteriiete & Lelude Kamber
Muusika Kamber
Klaasikoda (asub Punases Tornis, Hommiku 11)

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara