Masu pitsitab loomade varjupaikade rahakotti 

Rasked ajad majanduses on selgelt mõju avaldanud ka loomadevarjupaikadele. Käesoleval aastal on inimeste tehtud annetustekeskmine suurus vähenenud, samal ajal kui varjupaikadesse sattunud loomade koguarv on tublisti suurenenud.

Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa kodutute loomade varjupaiku ühendava Varjupaikade MTÜ juhi Triinu Priksi sõnul tähendab kohalike omavalitsuste väiksemad toetussummad, annetuste vähenemine ja ülalpeetavate loomade arv Varjupaikade MTÜle seda, et sel aastal on ühe looma kohta üle kolmandiku võrra vähem raha kasutada kui näiteks 2009. aasta teisel poolaastal.

„Me oleme praegu tõesti raskes seisus – peame leidma kiiresti kuskilt lisavahendeid või oleme sunnitud hakkama loomi magama panema, sest kõikide loomade ülalpidamiseks pole lihtsalt raha,“ rääkis Priks. „Me oleme tänulikud igasuguse abi eest, mida meile soovitakse pakkuda. Kuigi meie veebiperemehe projekt (www.varjupaik.ee/veebiperemees) on seni olnud edukas, siis sinna

paneme loomad, kelle situatsioon on mingil põhjuselt eriti keeruline,“

selgitas Priks.

Hea tervisega loomade ülalpidamiseks, kellele on vaja teha veidi vähem rahamahukaid protseduure, saadakse tema sõnul raha enamasti üldistest annetustest Varjupaikade MTÜ-le või konkreetsele varjupaigale Pärnus, Viljandis, Valgas, Võrus või Virumaal. Kohalikel omavalitsustel on kohustus iga looma toidu ja peavarju eest varjupaigale toetust maksta vaid esimesed 14 päeva, misjärel tuleb edasised ülalpidamiskulud leida varjupaigal endal või loomad hukata.

Varjupaikade MTÜ Viljandi, Pärnu, Võru, Valga ja Virumaa varjupaikades

leidis eelmisel aasta peavarju üle 650 koera ja 1600 kassi.

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Liina Leiten
Liina LeitenSekretar.ee ärijuhtTel: 51 84 004
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700