7 lihtsat võimalust olla õnnelikum

Living.health.com toob välja 7 lihtsat võimalust, kuidas hoolimata majanduslikult  keerukast ajast, mil uuringute järgi muretseb 48% inimestest rohkem kui veel aasta tagasi, vabaneda liigsetest muremõtetest. 

1. Keskendu hetkele
Pane tähele, mis hetkel toimub, ilma et sooviksid midagi muuta. See tähendab natuke vähem muretsemist ja rohkem hetki peatumiseks, et nuusutada rooside lõhna, märgata tuulepuhangut nahal või toidu maitset ja vormi.

Kui me satume muretsemise tsüklisse, jääb meie mõte kinni tuleviku või oleviku probleemidesse, murra tsükkel keskendudes hetkele.

2. Naerata
Rõõmus olemise eelduseks on naeratamiseks põhjust pakkuvate ilmingute otsimine, üskkõik kas selleks on naljavideo YouTubes või komöödia. Õnneks teeb naeratamine õnnelikuks, isegi vägisi naerule tõmmatud suu saadab ajule signaali, et suunurgad liiguvad suunaga üles, seega peab olema õnnelik ja nii vabaneb õnnetunnet tekitav endorfiin.

3. Ole füüsiliselt aktiivne
Füüsiline aktiivsus on võimas rõõmu liitlane. Harjutused, jooga ja muu regulaarne liikumine aitab muremõtted peast peletada.

4. Ümbritse ennast õnnelike inimestega
Üksi olles on raskem rõõmus olla kui rõõmu kellegagi jagades. Sõber, kes tuletab meelde vajadust näha elus head, on efektiivne viis rõõmus olemise teel püsimiseks. Ennast õnnelike inimestega ümbritsemine tõstab uuringute järgi tuju vähemalt 9% võrra.

 5. Harjuta õnnelik olemist
Õnnelik olemine ei ole seotud asjadega, ehkki ka viimased pakuvad meile positiivseid tundeid. Uuringud näitavad, et õnn kaasneb teatud seisunditega nagu lahkus või tänulikkus. Selleni jõudmine võib vajada harjutamist, aga mida rohkem rõõmudele keskenduda – ükskõik kas komplimente tehes või lastega naerdes -  seda tihedamini ja intensiivsemalt tunne tekib.

 6. Laula
Laulmine on üks kindlamaid rõõmu tekitamise viise. Viimaste uuringute põhjal on selgunud, et sisekõrva osa, mis reageerib lauluhäälele, on ühendatud ajuosaga, mis registreerib naudinguid. Seega ükskõik, kas laulad üksi duši all või hoopis kooris, laulmine muudab sind õnnelikuks.

7. Võta enda jaoks aega 
Võttes aeg-ajalt aega omaette olemiseks – mediteerimiseks või tassi tee joomiseks – aitab see sul elu paremini hinnata. See tuletab meelde, et elu ei koosne vaid kiirustamisest, et lõpetada teha vajavate asjade nimekirja täitmist.

 


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara