Autor: Signe Sillasoo • 6. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha Eestis sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Emajõe Suveteater

06.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”

Viimsi Rannarahva muuseumi õues

07.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”

Viimsi Rannarahva muuseumi õues

07.08 kl 19 “Raha”

Tartus, Toomemäel, Ohvrikivi juures

08.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”

Viimsi Rannarahva muuseumi õues     

11.08 kl 18 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis

12.08 kl 18 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis

Jaama 14, Tartu

Endla Teater

06.08 kl 19 “Testosteroon”

07.08 kl 19 “Tiramisu”

08.08 kl 19 “Revident”

Keskväljak 1, Pärnu

Etendused Vargamäel

06.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

07.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

08.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

Vetepere küla, Albu Vald, Järvamaa

Hansahoovi teatri suvelavastus

06.08 kl 20 “Hitler (suveeri)”

10.08 kl 19 “Puut/Laat”

11.08 kl 19 “Puut/Laat”

12.08 kl 19 “Puut/Laat”

Aleksandri 46, Tartu

Kuressaare Linnateater

06.08 kl 19 “Rääkivad kivid”

Sadamaaidas

07.08 kl 18 “Rääkivad kivid”

Sadamaaidas

08.08 kl 19 “Rääkivad kivid”

Sadamaaidas

Tallinna 20, Saaremaa

MTÜ Kell Kümme

06.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

07.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

07.08 kl 12 “Täiskuu”

hüvastijätuetendus ja telesalvestus

publikuga Kurgjal Pärnumaal

08.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

10.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

11.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

11.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

12.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

12.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

www.kell10.ee

Palmse mõisa härrastemajas

08.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

10.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

11.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

12.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

Palmse küla, Lääne-Virumaa

R.A.A.A.M

08.08 kl 19.30  “Jõud”

esietendus Jäneda Pulli tallis

10.08 kl 19.30  “Jõud”

esietendus Jäneda Pulli tallis

11.08 kl 19.30  “Jõud”

esietendus Jäneda Pulli tallis

11.08 kl 19 “Antigone”

esietendus Püha Katariina kirikus 

12.08 kl 19 “Antigone”

Püha Katariina kirikus 

12.08 kl 19.30  “Jõud”

esietendus Jäneda Pulli tallis

Süda 8-7a, Tallinn

Theatrum

06.08 kl 20 “Tuulesaared”

Tahkuna majaka all, Hiiumaal

07.08 kl 20 “Tuulesaared”

Tahkuna majaka all, Hiiumaal

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

06.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

07.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

08.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

09.08 kl 19 “Küünlad põlevad lõpuni” Teatris NO99

11.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

12.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

Vaksali 7, Viljandi

Uus Vana Teater

07.08 kl 15 “Piiri-pääri... prääks-prääks... põrutame”

Rabajärv, Tudu, Lääne-Virumaa

Vene 6, Tallinn

Vana Baskini Teater

06.08 kl 20 “Üllatuskülaline”

Lohusalu sadamas

07.08 kl 20 “Üllatuskülaline”

Aruküla Laululaval

08.08 kl 20 “Üllatuskülaline”

Lohusalu sadamas

Tartu mnt.55/59, Tallinn

ViinistuKunstimuuseumi Katlamajas

06.08 kl 19 “Kivist külalised”

07.08 kl 19 “Kivist külalised”

08.08 kl 15 “Kivist külalised”

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa

Vene Noorsooteater

07.08 kl 12 “Volk i semero kozljat”

08.08 kl 15 “Malõšh i Karlson”

Kalevipoja 10, Tallinn

KONTSERT

Antsla Lauluväljak

06.08 kl 20 Smilers, HU?

Antsla vald, Võrumaa

EMTA orelisaal

06.08 kl 10 “Meistriklass”

David Timm (orel, Saksamaa),

Lembit Saarsalu (saksofon, Eesti)

Rävala pst 16, Tallinn

Haapsalu kuursaal

06.08 kl 20 Vokaalansambel “Miinus Seitse”, Sumeda õhtu lood

07.08 kl 20 “Opereti kuumuses”

Margit Saulep (metsosopran),

René Soom (bariton), Siim Selis (klaver) 

11.08 kl 20 Juhan Viidingu laulude

õhtu - Eluaeg olen tahtnud õue

Promenaadi 1, Haapsalu

Haapsalu Piiskopilinnus

10.08 kl 19 Ivo Linna ja Jassi Zahharov - Eesti Laulud

Posti 34, Haapsalu

Hansahoov

08.08 kl 19 “Seitse häält” -

Birgit Õigemeel, Noorkuu ja Uku Suviste

Aleksandri 46, Tartu

Ingmani Merelava

06.08 kl 17.30 Tõnu Raadik &

Henn Rebane / “Viru Folk”

07.08 kl 13 Anu, Triinu & Tuuli Taul / “Viru Folk”

08.08 kl 13 Tõnis Mägi, Kärt Johanson & Robert Jürjendal / “Viru Folk”

08.08 kl 18 Jussi Hakulinen Duo /

“Viru Folk “

Käsmu

Kadrioru Loss

07.08 kl 19 Cantores Vagantes

Weizenbergi 37, Tallinn

Kõpu tuletorni jalam

06.08 kl 21 “Vene romanss ja Itaalia serenaad” Aare Saal (bariton),

Alina Sakalouskaya (mandoliin),

Piia Paemurru (klaver) 

Mägipe küla, Kõrgessaare vald

Narva Hermanni kindlus

06.08 kl 20 Pesnjarõ

Peterburi maantee 2, Narva

Niguliste

06.08 kl 20 Guy Bovet (orel, Šveits)

07.08 kl 16 “Orelipooltund”

Deniss Kasparovitš (orel, EMTA)

07.08 kl 20 “Orel ja džäss”

David Timm (orel, Saksamaa),

Lembit Saarsalu (saksofon, Eesti)

08.08 kl 16 “Orelipooltund”

Anna Humal (orel, EMTA)

10.08 kl 19 Vanamuusikaansambel

Rondellus

Niguliste 3, Tallinn

Oleviste kirik

11.08 kl 19 Ivo Linna ja Jassi Zahharov - Eesti Laulud

Lai 50, Tallinn

Pärnu Eliisabeti kirik

06.08 kl 20 Ulla Krigul (orel),

Eesti Filharmoonia Kammerkoor,

dirigent Daniel Reuss

Nikolai 22, Pärnu

Pärnu Kontserdimaja

10.08 kl 20 Arbo Valdma Suveuniversiteedi pidulik lõppkontsert

Aida 4, Pärnu

Pühajõe kirik

11.08 kl 19 “Regilaul ja Tormis”

ETV Tütarlastekoor,

Maestro Veljo Tormis,

dirigent  Aarne Saluveer

Pühajõe küla, Voka, Ida-Virumaa

Rakvere Linnus

12.08 kl 19 “Seitse häält” -

Birgit Õigemeel, Noorkuu ja Uku Suviste

Vallimägi, Rakvere, Lääne-Virumaa

Stenbocki õu

06.08 kl 18 Tütarlastekoor

Ellerhein, dirigent Tiia-Ester Loitme

Rahukohtu 3, Tallinn

Tallinna Jaani kirik

06.08 kl 13.30 Roman Krasnovski

(orel, Iisrael)

07.08 kl 13.30 Tiia Tenno (orel, Eesti)

08.08 kl 20 Tallinna Orelifestivali

lõppkontsert. Improvisatsioonigala - Organumist rokini.

Peter Van Dijk, Guy Bovet, David Timm, Toomas Trass, Pierre Pincemaille

Vabaduse väljak 1, Tallinn

Tartu Jaani kirik

07.08 kl 20 “Vanemast nooremani ehk orelist klaverini” Ivo Sillamaa (Klavessiin), Peep Lassmann (Klaver),

Andres Uibo (Orel), Andres Mustonen (viiul)

11.08 kl 20 Vanamuusikaansambel

Rondellus

Jaani 5, Tartu

Tartu Laululava

12.08 kl 19 Ivo Linna ja Jassi Zahharov - Eesti Laulud 

Laulupeo pst 25, Tartu

Tartu Linnamuuseum

06.08 kl 17 Cantores Vagantes

Narva mnt. 23, Tartu

Vihula mõis

07.08 kl 19 Jassi Zahharov & Margus Kappel - Laul teeb rinna rõõmsaks 

Vihula, Vihula vald

Viljandi Lossimäed

06.08 kl 16 Rock Ramp 2010

Viljandi

Võru Kandle Aed

11.08 kl 19 “Seitse häält” -

Birgit Õigemeel, Noorkuu ja Uku Suviste

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon Tartu 

“Agent Salt”

kl 12.30, 14.45, 17.15, 19.30 (v.a. N), 22.00; N kl 20.00

“Lohista ta lavale”

kl 15.15, 17.45, 20.00 (v.a. N), 22.15

“Võluri õpipoiss”

kl 12.00, 14.15, 19.00, 21.15

“Algus”

kl 12.45, 15.35, 18.30, 21.30

“Lelulugu 3”

eesti keeles: kl 13.30, 16.00, 18.15

“Kiskjad”

kl 16.30

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 12.45, 20.30 (v.a. E)

“Shrek nüüd ja igavesti”

kl 11.30

Ainult friikidele:

“Mishima: Ühe elu neli peatükki”

E kl 21.00

“Viimane õhutaltsutaja”

N kl 19.30

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 15.50, 18.40 (v.a. N);

vene keeles: kl 11.45

“Seks ja linn 2”

kl 22.10

“Killerid”

kl 21.25

“Nagu öö ja päev”

kl 12.40, 15.15, 20.55

“Videvik: Päikesevarjutus”

kl 11.50, 14.40, 22.25

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles:

kl 12.30, 15.20, 17.05, 19.50;

vene keeles: kl 13.05, 14.20

“Kiskjad”

kl 18.00, 20.20, 22.35

“Kirjad Juliale”

kl 17.20, 19.55

“Algus”

kl 11.30, 12.00, 14.40, 15.10, 17.45, 17.50, 18.15, 21.00, 21.30

“Võluri õpipoiss”

kl 11.55, 14.25, 16.55, 19.20, 21.45

“Lohista ta lavale”

kl 12.25, 14.55, 17.35, 20.05, 22.40

“Agent Salt”

kl 13.00, 15.25, 17.55, 20.10, 22.30

“Viimane õhutaltsutaja” 3D

N kl 19.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles: kl 14.15, 17.00

“Kosmosekoerad Belka ja Strelka” 3D vene keeles, eestikeelsete subtiitritega:

kl 11.45

“Hübriid”

kl 19.30, 21.45

“Agent Salt”

kl 12.45, 15.00, 17.15, 19.45, 22.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri

“Lelulugu 3”

vene keeles eestik. subtiitritega:

kl 16.45; L–P kl 12.00

“Algus”

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: E kl 18.30;

vene keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: kl 15.30, 18.30 (v.a. E), 21.30; L–P kl 12.30 

“Võluri õpipoiss”

kl 14.15, 19.00, 21.15

“Agent Salt”

kl 15.00, 17.15, 19.30, 21.45; L–P kl 12.45

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Diva

“Shrek nüüd ja igavesti”

R, L, P, T kl 18.00, 20.00;

K, N kl 20.00

Raekoja 8, Kuressaare

Kino Kannel

“Lelulugu 3”

E, T, N kl 17.15, 19.00;

R kl 19.00

Liiva 13, Võru

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Lelulugu 3” 2D

eesti keeles: kl 15.30

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 16.15, 18.45

“Põrgulik kohting”

kl 14.00

“Robin Hood”

kl 18.00

“A-Rühm”

kl 13.00, 21.00

“Hullud”

kl 21.15

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Võluri õpipoiss”

kl 16.00

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 18.30, 21.00

ÖÖkinos: “Hübriid” 

T kl 24.00 

Papiniidu 50,  Pärnu

Solaris Kino 

“Shrek nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 13.55;

vene keeles: kl 14.15

“Nagu öö ja päev”

kl 18.45, 21.30 

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 14.20, 19.25

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles: kl 11.30, 16.10; 

vene keeles: kl 11.45, 16.25

“Kiskjad”

kl 21.50

“Algus”

kl 13.00, 16.00, 19.00, 22.00

“Kirjad Juliale”

kl 14.00, 16.30, 18.40, 21.00

“Võluri õpipoiss”

kl 13.45, 16.15, 18.50, 21.15

“Lohista ta lavale”

kl 16.40, 19.15, 21.35

“Agent Salt”

kl 12.30, 14.45, 17.00, 19.30, 21.45

“Viimane õhutaltsutaja” 3D

eellinastus N kl 19.00

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

ArtDepoo

00130Gallery: Jonna Johansson ja Juan Kasari, kuni 28.08

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Soolakaev” Mari-Liis Tammi,

Andres Koort, Ene Luik, 09.08–21.08

“Pedandi triumf?” Jaanika Okk,

kuni 07.08                  

Pikk 18, Tallinn

Haus Galerii

“Rah(v)a nägu” Mall Nukke, 10.08–17.09

Tauno Kangro, kuni 06.08

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Lendas üle pea” Mall Paris,

11.08–23.08 

“Dialoog”

Mare Vint & Vilen Künnapu, kuni 09.08                 

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Pinge” Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust, kuni 31.10

“Balti biidermeier”, kuni 29.08

“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 2011

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

Pihkva “Autorikeraamika töökoja”

looming, kuni 29.08

Svetlana Druzkova, kuni 22.09

“Trickster’s Office”

Peeter Lauritsa fotonäitus, kuni 19.09 

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Metafüüsilised maastikuvaated 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 05.12

“Neoimpressionismi jälgedes:

Mägi ja Finch”, kuni 12.09

“Maa ja vee kahekõne” Eero Hiironeni skulptuurid, kuni 05.09

“Muutuv maalikunst”, kuni 10.10

“CCiurlionis ja tema aeg leedu kunstis”, kuni 08.08

“Nõukogude naine”, kuni 26.09

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Nelya Koržova, maal (RUS), kuni 21.08 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

Roman Koržov, installatsioon (RUS),

kuni 21.08

Rima Maroun “Murmures”, fotod (Libanon), kuni 21.08

HGDF esitleb: Hispaania plakat,

kuni 21.08 

Aida 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

Jass Kaselaan, 12.08–29.08

“Rahvusvaheline panoraam vol.2”

Ott Kadarik, kuni 08.08

Harju 13, Tallinn

Tallinna Õpetajate maja

„Kahekõne läbi lillede”

Piibe Arraku ja Liive Koppeli

maalinäitus, kuni 31.08

Raekoja plats 14, Tallinn

Tampere Maja

“Loomadest, ja mitte ainult”

Jonna Finnilä ja Terhi Saalasti

graafikanäitus, kuni 11.08

Jaani 4, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“TÜ maalieriala bakalaureusetööde näitus”, kuni 22.08

Raekoja plats 18, Tartu

Tartumaa Muuseum

“Trollid, mäekollid ja vetehaldjad”

Theodor Kittelseni maalid ja joonistused, kuni 26.08

Pikk 2, Elva

Tartu Mänguasjamuuseum

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XVII Rahvusvaheline aktinäitus

“Mees ja naine”, alateemaga

“Tugevad tunded, haprad suhted”,

kuni 05.09

„Bart“ Jari Arffman, fotonäitus.

Kuraator Asko Mäkelä, kuni 01.09

Esplanaadi 10, Pärnu

Vabaduse Galerii

“Modern Plastic” Rafael Arutjunjan, maalid ja skulptuurid, 12.08–01.09

Eveli Varik 40. Tekstiilipõhine graafika ja kollazh, rahvuslikus etnovaimsuses teosed, kuni 11.08

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Viinistu Kunstimuuseum

Jaan Manitski erakogu Eesti kunstist läbi aegade

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa

Võru Linnagalerii

“Kos sa olõt?” Kuraatorprojekt –

Võrust pärit või seotud kunstnikute näitus, 09.08–03.09

Heikki Leis, Toomas Kuusing,

kuni 06.08

Narva Kunstnike Liit,

kuni 06.08

Liiva 13, Võru

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700