Signe Sillasoo • 13. august 2010
Jaga lugu:

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja valiku sündmusi, mida teha Eestis sel nädalavahetusel ja järgmisel nädalal.

TEATER

Eesti Draamateater

13.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud”   Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas

13.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas

14.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud”   Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas

14.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas

17.08 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”

Vanemuise väikses majas

18.08 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”

Vanemuise väikses majas

19.08 kl 19 “Kaevuritest kunstnikud”   Viinistu Kunstimuuseumi katlamajas

19.08 kl 19 “Pikk päevatee kaob öösse” Keila-Joa mõisas

Pärnu mnt 5, Tallinn

Emajõe Suveteater

13.08 kl 18 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis

14.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”

Viimsi Rannarahva muuseumi õues

14.08 kl 15 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis

15.08 kl 12 “Kolm põrsakest ja hea hunt” Tartu Laulupeomuuseumis

15.08 kl 19 “Hulkur Rasmus”

Viimsi Rannarahva muuseumi õues

Jaama 14, Tartu

Etendused Vargamäel

13.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

14.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

15.08 kl 19 “Vargamäe varjus”

A.H.Tammsaare muuseumi rehetares

Vetepere küla, Albu Vald, Järvamaa

Hansahoovi teatri suvelavastus

13.08 kl 19 “Puut/Laat”

17.08 kl 19 “Puut/Laat”

18.08 kl 19 “Puut/Laat”

19.08 kl 19 “Puut/Laat”

Aleksandri 46, Tartu

Kanuti Gildi Saal

14.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2010: Hooman Sharifi (Norra)

19.08 kl 20 Augusti TantsuFestival 2010: Liis Ilula “Älis Mnimedemaal”

Ele Viskus “Taidlusrühm Rähn”

Henri Hütt “The Reader”

Pikk 20, Tallinn

MTÜ Kell Kümme

13.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

13.08 kl 19 “Iha jalakate all” Kurgjal

14.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

14.08 kl 14 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

15.08 kl 14 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

15.08 kl 18 “Augustikuu teemaja” Varbuse hobupostijaama õuel

15.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

17.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

18.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

19.08 kl 19 “Aiapidu” Ohtu mõisas

www.kell10.ee

Palmse mõisa härrastemajas

15.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

17.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

18.08 kl 20 “Gertrude Stein saatjaga”

Palmse küla, Lääne-Virumaa

Pärimusteater Loomine

13.08 kl 20 “Carmen Alexandrinum”

Pärnu raekojas

Vene 6, Tallinn

R.A.A.A.M

15.08 kl 19.30  “Jõud”

Jäneda Pulli tallis

15.08 kl 19 “Antigone”

Püha Katariina kirikus 

16.08 kl 19 “Antigone”

Püha Katariina kirikus 

16.08 kl 19.30  “Jõud”

Jäneda Pulli tallis

17.08 kl 19 “Antigone”

Püha Katariina kirikus 

18.08 kl 19 “Antigone”

Püha Katariina kirikus 

Süda 8-7a, Tallinn

IN Teateri ja Cabaret Rhizome Suvelavastus

13.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

14.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

15.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

17.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

18.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

19.08 kl 19 “Kalevipoeg kuningaks!?”

Haanja vald, Suur Munamägi

Theatrum

14.08 kl 19 “Tuulesaared”

Tahkuna majaka all, Hiiumaal

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

14.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

19.08 kl 18 “Väikesed vanamehed”    Männiku Metsatalus

Vaksali 7, Viljandi

Võru Linnateater

17.08 kl 18 “Bibigon, Punamütsike ja naljakas argpüks”

19.08 kl 18 “Bibigon, Punamütsike ja naljakas argpüks”

Liiva 13, Võru

KONTSERT

Ammende Villa

14.08 kl 20 “Sa oled hea”

Lauri Saatpalu, Raivo Tafenau,

Peeter Rebane

Mere pst 7, Pärnu

ArensburgBoutique Hotel

15.08 kl 19 “Suveõhtu romantika” Maestro Olav Ehala, Tanja Mihhailova,

Lauri Liiv, Alen Veziko

19.08 kl 20 “Saare Jazz”

Lossi 15, Kuressaare

Clazz

13.08 kl 22 “ It’s About You”

Liisi Koikson Trio

14.08 kl 22 Marjamaa Brothers feat. Raimondo Laikre

19.08 kl 22 “Jazz With Me”

Mark de Clive-Lowe & Vanessa Freeman

Vana turg 2, Tallinn

Haapsalu kuursaal

15.08 kl 20 Riho Sibul, Bonzo,

Alari Piispea 

18.08 kl 20 “Vaid Sulle kuulub mu süda” Heli Vahing, Rain Simmul ja Jaan Sööt

19.08 kl 20 “Vene romanssidest Võssotskini” Heli Vahing, Rain Simmul ja Jaan Sööt

Promenaadi 1, Haapsalu

Jõhvi Kontserdimaja

15.08 kl 19 Elokuu-Ensemble:

Mikk Murdvee (viiul), Samuli Peltonen

(tšello), Anna-Mari Murdvee (klaver)

Pargi 40, Jõhvi

Jõhvi Mihkli kirik

19.08 kl 18 “Meditatsioon”

Helin-Mari Arder (vokaal), Teet Raik (trompet), Mart Soo (kitarr),

Ara Yaralyan (kontrabass)

Rakvere 6, Jõhvi

Kadrioru Lossi Lilleaed

15.08 kl 18 Hedvig Hanson & Viker5 / Sügisjazz 2010 

Weizenbergi 37, Tallinn

Kanavere Mägi

14.08 kl 21 Tanel Padar & The Sun,

Ott Lepland

Kanavere, Kose vald, Harjumaa

Kuressaare Linnateater

14.08 kl 19 Liis Lulla (flööt),

Maarja Kindel (klaver)

Tallinna 20, Saaremaa

Kõpu tuletorni jalam

13.08 kl 21 “Veljo Tormis 80”

Eesti Rahvusmeeskoor,

dirigent Ants Soots  

14.08 kl 21 “Regilaul ja Tormis”

ETV Tütarlastekoor,

Maestro Veljo Tormis,

dirigent  Aarne Saluveer 

Mägipe küla, Kõrgessaare vald

Mederi saal

14.08 kl 18 Elokuu-Ensemble:

Mikk Murdvee (viiul), Samuli Peltonen (tšello), Anna-Mari Murdvee (klaver)

Suur-Kloostri 16, Tallinn

Niguliste

17.08 kl 19 Ansambel Heinavanker: Eve Kopli, Kadri Hunt, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann, Taniel Kirikal, Vambola Krigul, kunstiline juht Margo Kõlar 

Niguliste 3, Tallinn

NO99

19.08 kl 22 Jazzklubi: Crossing Borders Jam session

Sakala 3, Tallinn

Noblessneri valukoda

17.08 kl 19 “Alguses oli”

Nargen Opera ja Von Krahli Teater

18.08 kl 19 “Alguses oli”

Nargen Opera ja Von Krahli Teater

Tööstuse 48, Tallinn

Pärnu Kontserdimaja

13.08 kl 20 “Regilaul ja Tormis”

ETV Tütarlastekoor,

maestro Veljo Tormis,

dirigent  Aarne Saluveer 

Aida 4, Pärnu

Pärnu Raekoda

18.08 kl 20 “Pärnu Raemuusika 2010 - Trialoogid” Indrek Palu (viiul),

Leonora Palu (flööt), Kristo Käo (kitarr)

Uus 4, Pärnu

Sadamateater

14.08 kl 15 Teatribändide festival 2010

Soola 5b, Tartu

Saka Mõisa Suvelava

15.08 kl 19 “Seitse häält”

Birgit Õigemeel, Noorkuu ja Uku Suviste

Saka mõis, Kohtla Vald, Ida-Virumaa

Tartu Jaani kirik

18.08 kl 20 Ansambel Heinavanker: Eve Kopli, Kadri Hunt, Anto Õnnis, Tõnis Kaumann, Taniel Kirikal, Vambola Krigul, kunstiline juht Margo Kõlar  

Jaani 5, Tartu

Tuhalaane Kirikumägi

15.08 kl 13 “Rukkimaarjapäev Tuhalaanes” Tuule Kann, Kati Soon ja

teised vanadel (väikestel) kanneldel.

Ansambel Linnamuusikud

Tuhalaane küla, Karksi vald, Viljandimaa

Vanemuise kontserdimaja

14.08 kl 20 “Veljo Tormis 80”

Eesti Rahvusmeeskoor,

dirigent Ants Soots 

Vanemuise 6, Tartu

Vihula mõis

15.08 kl 20 “Hümn armastusele”

Silvi Vrait ja Raivo Tafenau bänd

Vihula, Lääne-Virumaa

Viljandi Kaevumäe lava

18.08 kl 20 “Hümn armastusele”

Silvi Vrait ja Raivo Tafenau bänd

Viljandi

Võru Kandle Aed

19.08 kl 21 Meie Mees ja Bläck Rokit 

Liiva 13, Võru

KINO

Cinamon Tartu 

“Viimane õhutaltsutaja”

kl 11.30, 13.35, 15.45, 18.00, 20.15

“Mehed ujumistrikoodes”

kl 19.30, 21.30

“Agent Salt”

kl 12.30, 14.30, 16.30, 18.30, 21.00

“Lohista ta lavale”

kl 15.15, 22.05

“Võluri õpipoiss”

kl 13.00, 17.30, 19.45 (v.a. N)

“Algus”

kl 16.15, 19.05, 22.00

“Lelulugu 3”

eesti keeles: kl 12.00, 14.05

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 14.15, 17.05

“Shrek nüüd ja igavesti”

kl 12.15

“Suured”

N kl 19.45

“Palgasõdurid”

N kl 22.15

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Shrek: Nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 16.55

“Killerid”

kl 20.15 (v.a. N)

“Nagu öö ja päev”

kl 11.45, 16.30, 18.55

“Videvik: Päikesevarjutus”

kl 11.50, 14.35, 22.20

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles:

kl 12.10, 14.10, 17.45;

vene keeles: kl 15.00

“Kiskjad”

kl 14.15, 21.40

“Kirjad Juliale”

kl 17.20, 19.55

“Algus”

kl 11.30, 12.05, 14.40, 15.15, 17.50, 17.50, 18.20, 21.00, 21.30

“Võluri õpipoiss”

kl 11.55 (v.a. N), 14.25 (v.a. N),

16.50 (v.a. N), 19.20, 21.45

“Lohista ta lavale”

kl 12.25 (v.a. N), 14.55 (v.a. N), 17.25, 20.00, 22.25

“Agent Salt”

kl 12.45, 15.10, 17.40, 20.10, 22.30

“Viimane õhutaltsutaja” 3D

kl 11.25, 12.00, 14.45, 17.35, 19.30, 20.30, 22.15

“Solomon Kane”

kl 22.35 (v.a. N)

“Palgasõdurid”

N kl 20.00, 22.30

Beebihommik: “Suured”

N kl 12.15, 15.00

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles: kl 11.45 (v.a. K)

“Agent Salt”

kl 12.45, 15.15, 17.30, 19.45, 22.00

“Viimane õhutaltsutaja” 3D

kl 14.20 (v.a. K), 17.00, 19.35, 22.10

Beebihommik: “Suured”

K kl 11.15, 14.00

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri

“Lelulugu 3”

vene keeles eestik. subtiitritega:

L–P kl 12.30

“Algus”

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: P kl 18.00;

vene keeles, eesti- ja venekeelsete subtiitritega: kl 14.45, 18.00 (v.a. P), 21.00  

“Võluri õpipoiss”

kl 15.00

“Agent Salt”

kl 17.15, 19.30, 21.45; L–P kl 12.45

“Viimane õhutaltsutaja”

kl 14.30, 16.45, 19.00, 21.15; L–P kl 12.15

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Diva

“Nagu öö ja päev”

R, L, K kl 19.30; P, N kl 17.30;

T kl 18.00; P kl 19.20

Raekoja 8, Kuressaare

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Lelulugu 3” 2D

eesti keeles: kl 15.30

“Pärsia prints: Ajaliiv”

kl 16.00, 21.30

“Põrgulik kohting”

kl 14.00

“Robin Hood”

kl 18.30

“A-Rühm”

kl 13.00, 21.00

“Seks ja linn 2”

kl 18.00

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 18.30

“Kiskjad”

kl 21.00

“Hullud” 

T kl 24.00

Papiniidu 50,  Pärnu

Solaris Kino 

“Shrek nüüd ja igavesti” 3D

eesti keeles: kl 11.45;

vene keeles: kl 12.10

“Nagu öö ja päev”

kl 21.40 (v.a. N) 

“Videviku saaga: Päikesevarjutus”

kl 16.10

“Lelulugu 3” 3D

eesti keeles: kl 13.55; 

vene keeles: kl 16.25

“Algus”

kl 13.00, 16.00, 19.00, 22.00

“Kirjad Juliale”

kl 14.00, 16.15, 18.30, 20.45

“Võluri õpipoiss”

kl 11.20, 13.45, 18.50, 21.15

“Lohista ta lavale”

kl 19.20 (v.a. N), 21.45

“Agent Salt”

kl 12.30, 14.45, 17.00, 19.15 (v.a. N),

21.30 (v.a. N); N kl 21.40

“Viimane õhutaltsutaja” 3D

kl 13.25, 14.20, 15.55, 16.55, 18.35, 19.25, 21.00

“Palgasõdurid”

eellinastused N kl 19.30, 21.55

“Suured”

eellinastus N kl 19.20

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

ArtDepoo

00130Gallery: Jonna Johansson ja Juan Kasari, kuni 28.08

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Soolakaev” Mari-Liis Tammi,

Andres Koort, Ene Luik, kuni 21.08                 

Pikk 18, Tallinn

Haus Galerii

“Rah(v)a nägu” Mall Nukke, kuni 17.09 

Uus 17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Lendas üle pea” Mall Paris, kuni 23.08                  

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Pinge” Saksa ekspressionism Eesti Kunstimuuseumi kogust, kuni 31.10

“Balti biidermeier”, kuni 29.08

“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 2011

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

Pihkva “Autorikeraamika töökoja”

looming, kuni 29.08

Svetlana Druzkova, kuni 22.09

“Trickster’s Office”

Peeter Lauritsa fotonäitus, kuni 19.09 

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Metafüüsilised maastikuvaated 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 05.12

“Neoimpressionismi jälgedes:

Mägi ja Finch”, kuni 12.09

“Maa ja vee kahekõne” Eero Hiironeni skulptuurid, kuni 05.09

“Muutuv maalikunst”, kuni 10.10

“Nõukogude naine”, kuni 26.09

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

Nelya Koržova, maal (RUS), kuni 21.08 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

Roman Koržov, installatsioon (RUS),

kuni 21.08

Rima Maroun “Murmures”, fotod (Libanon), kuni 21.08

HGDF esitleb: Hispaania plakat,

kuni 21.08 

Aida 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

Jass Kaselaan, kuni 29.08

Harju 13, Tallinn

Tallinna Õpetajate maja

„Kahekõne läbi lillede”

Piibe Arraku ja Liive Koppeli

maalinäitus, kuni 31.08

Raekoja plats 14, Tallinn

Tampere Maja

“Muinasjutumaalid”

Anna Almi akvarellid, kuni 08.09

Jaani 4, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“TÜ maalieriala bakalaureusetööde näitus”, kuni 22.08

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Kunstimaja

“Üle ühe” Evi Gailiti ja Tõnis Kriisa ühisnäitus, kuni 29.08

“Ehitatud ja ehitamata arhitektoonid”, kuni 29.08

“Stiilne Viisnurk” Jasper Zoova ja Kiwa, kuni 29.08

Vanemuise 26, Tartu

Tartumaa Muuseum

“Trollid, mäekollid ja vetehaldjad”

Theodor Kittelseni maalid ja joonistused, kuni 26.08

Pikk 2, Elva

Tartu Mänguasjamuuseum

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

XVII Rahvusvaheline aktinäitus

“Mees ja naine”, alateemaga

“Tugevad tunded, haprad suhted”,

kuni 05.09

„Bart“ Jari Arffman, fotonäitus.

Kuraator Asko Mäkelä, kuni 01.09

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal Galerii

Kadri Alesmaa, kuni 24.08

Tartu mnt 80d, Tallinn

Vabaduse Galerii

“Modern Plastic” Rafael Arutjunjan, maalid ja skulptuurid, kuni 01.09

Vabaduse väljak 6, Tallinn

Viinistu Kunstimuuseum

Jaan Manitski erakogu Eesti kunstist läbi aegade

Viinistu küla, Kuusalu vald, Harjumaa

Võru Linnagalerii

“Kos sa olõt?” Kuraatorprojekt –

Võrust pärit või seotud kunstnikute näitus, kuni 03.09

Liiva 13, Võru

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee