24. august 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Koolituskokkulepe või tähtajaline tööleping? 

Tööandjal on õigus tulevase töötajaga sõlmida koolituskokkulepe, kui tööandja panustab töötaja koolitamisse, selgitab advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN Äripäeva käsiraamatute foorumis.

Küsimus: Selleks, et asuda tööle müüja ametikohale, peab töötaja läbima arvutiprogrammi koolituse, mille eest tasub tööandja. Tööandja ei tahaks, et töötaja peale koolituse läbimist ütleks tähtajatu töölepingu üles. Kuna tähtajalise lepingu sõlmimiseks peab olema eriline põhjus, tekkis küsimus - kas sellises situatsioonis saab koolituskulud käsitada lisakuludena TLS § 34 lg 1 mõttes? Ehk kas tööandja saab antud juhul sõlmida koolituskulude hüvitamise kokkulepet? Ja kas tegemist ei ole tööandja kohustusega koolitada oma töötajaid (TLS § 28 lg 2 p.5)?

Vastus: Kui isik soovib asuda tööle, kuid tegelikult ei vasta hetkel töökoha nõuetele (antud juhul ebapiisav arvutioskus), siis tööandja kulul koolituse võimaldamine on tööandjapoolne vastutulek - tööandja võiks ka hoopis võtta töötaja, kes juba oskab piisavalt arvutit kasutada ning mitte võimaldada koolitust.

Seega on tegemist koolitusega, mille korraldamise kohustust tööandjal ei ole. Sellest tulenevalt leiame, et taolise koolituse osas on võimalik sõlmida töötajaga koolituskokkulepe ja näha ette siduvusaeg.

Vastas advokaadibüroo Lepik & Luhaäär LAWIN

Autor: Lemmi Kann, Urve Vilk

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700