Eesti noorte tööpuuduselt ELis esikolmikus

Euroopa Liidus on alla 25aastaste inimeste seas suurim töötus Hispaanias, järgnevad Läti ja Eesti, teatas Eurostat.

Hispaanias oli juulis tööta 41,5 protsenti noortest, Lätis esimese kvartali andmeil 39,5% ja Eestis teises kvartalis 37,2%.

27-liikmelises Euroopa Liidus tervikuna oli tööta 20,2% alla 25aastastest, 16 riiki hõlmaval euroalal 19,6%. Mullu juulis olid need näitajad vastavalt 20,1% ja 19,8%.

Eesti on ELis esikolmikus ka üldiselt töötuse tasemelt. Teises kvartalis oli meil ilma tööta 18,6% tööealisest elanikkonnast. Suurem oli töötus vaid Hispaanias (20,3%) ja Lätis (20,1%). Madalaim töötus oli suvel Austrias (3,8%) ja Hollandis (4,4%).

Eelmise aasta sama ajaga võrreldes vähenes töötus kolmes ELi liikmesriigis, kahes jäi samaks ning 22 riiki nägid töötuse kasvu. Enim kasvas töötus Lätis (13,5 protsendilt mullu esimeses kvartalis 20,1 protsendini tänavu) ja Leedus (11,2%-lt 17,3%ni).

Euroopa Liidus oli juulis tööta 9,6% tööealisest elanikkonnast. Sama tulemus oli ka juunis. Eurot kasutavate riikide seas oli töötus nii juunis kui juulis 10,0%.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Indrek Kald

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev ajaloolises Roseni Tornis

Eksklusiivsed peoruumid - Roseni Torni väga hea asukoht südalinna tuiksoonel, kaasaegne esitlustehnika ning suurepärane ajalooline interjöör loovad mõnusa keskkonna erinevateks sündmusteks.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara