Religioon on tähtis eelkõige vaestele

Gallupi poolt 114 riigis läbi viidud uurimusest selgus, et religioon on igapäevaelus olulisel kohal 84 protsendi inimeste jaoks. Uuringust selgus ka huvitav fakt, et riigi rikkuse suurenedes muutub religioon seal elavate inimeste jaoks üha vähemtähtsaks, kirjutas LiveScience.

Kõige vaesemates riikides (SKT inimese kohta alla 2000 dollari aastas) on religioon olulisel kohal 95% inimeste jaoks. Rikkaimates riikides (SKT üle 25 000 dollari) on religioon tähtis vaid 47% protsendile inimestest.

Kõige religioossemad riigid on Bangladesh, Niger, Jeemen, Indoneesia, Malawi ja Sri Lanka, kõigis neis riikides on religioon tähtsal kohal 99 protsendi inimeste jaoks.

Eesti elanikest on 16% jaoks religioon tähtis. Ka teised Euroopa riigid on vähereligioossed: Rootsis on religioon olulisel kohal 17%, Taanis 19%, Suurbritannias 27%, Prantsusmaal 30% inimeste jaoks.

Kuigi seos rikkuse ja madala religioossuse vahel on tugev, on selle seletamine mõnevõrra keerukas. Üheks võimaluseks on uuringu autorite arvates käsitleda religiooni kui emotsionaalset abilist igapäevases võitluses enda ja oma pere äraelamise tagamisel.

Osale arutelus

 • Urve Vilk

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara