Muudatuste elluviimise kunst: suhetest kirjutav füüsik  

Harvardi emeriitprofessor ja mitme bestseller autor John Kotter kirjutab HBR-i blogis, mida ta õppis oma viimase raamatu kaasautorilt füüsik Lorne Whitehead'ilt ning mõtiskleb kuidas seda muudatuste juhtimisel kasutada saaks.

Tavaliselt ei oodata, et füüsik kirjutab raamatut inimsuhetest, aga Lorne tegi seda. Kotter ütleb, et selle koostöö suurim väärtus seisnes selles, et kuigi nad vaatasid samu asju, nägid nad sageli täiesti erinevaid asju. Mõlemad tõlgendasid nähtut lähtuvalt enda kogemustest, teadmistest ja eelarvamustest, vahendab juhtimine.ee.

Samas oleme me üles kasvanud ajastul kui kõikvõimalikes komisjonides, komiteedes ja muudes otsustamisorganites istuvad sarnase taustaga inimesed. Ja siis me imestame, et miks muudatuste elluviimine nii vaevaline on. Kui tahad elluviimise võimalusi suurendada, ütleb Kotter, siis pane kokku meeskond, mille liikmed erinevad vanuse, hariduse, kohustuste ja juhtimisoskuste poolest ning kellel on mõjuvõimu, juurdepääsu informatsioonile ja häid suhteid organisatsiooni erinevates osades ning kes soovitavalt esindavad erineva staažiga töötajate gruppe.

Selline meeskonna komplekteerimine tagab kaks suurt elluviimise eeldust:

• plaanid saavad paremini läbi mõeldud, kuna inimesed märkavad erinevaid asju,
• otsustel on kandepinda organisatsiooni igas subkultuuris.

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Juhtimine. ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara