Lugeja küsib: kuidas arvutatakse puhkusepäevi

Küsimus: Töötan ettevõttes alates 25.06.2008.aastast. Perioodil 1.10.2009 - 1.03.2010 olin seoses rasedusega (kergemale tööle mitte saamise tõttu) töövõimetuslehel. Minu dekreet oli 1.03-23.07. 2010. Hetkel olen vanemapuhkusel.

Puhkusel olin 2009. aastal 30 päeva ja 2010. aastal 13 päeva (veebruaris 2010 kuni dekreedini). Nüüd oleks mul küsimus, kas mul on õigus töölepingu lõpetamisel saada veel 11päeva eest (dekreedis oldud aeg) puhkusetasu?

Kuna meil asutuses personalitöötajat pole, siis tegeleb sellega raamatupidaja, kes väidab, et kui ma tänase päevaga töölepingu lõpetaks, siis oleks mul saada ainult ühe puhkusepäeva eest tasu?

Vastus: Selgitan teile töölepingu seaduse( TLS) § 68 lg 1, mille kohaselt põhipuhkuse õiguse andmise aluseks oleva aja hulka arvestatakse lisaks töötatud ajale ajutise töövõimetuse aeg, puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja poolte kokkuleppe antud tasustamata puhkuse aeg.

Seega töövõimetuslehel oldud perioodide eest on õigus puhkust saada, samuti puhkusel oldud aja eest. Lapsehoolduspuhkusel oleku aja eest puhkusepäevi ei arvestata.

Loodan, et koos raamatupidajaga arvutate välja, kui paljude kasutamata puhkuse päevade eest on Teil õigus saada hüvitist töösuhte lõppemise korral. Iga kuu annab puhkust 2,33 päeva.

 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Ann Tiitson

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara