Autor: Signe Sillasoo • 26. november 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Mida teha nädalavahetusel?

Äripäev pakub välja rea sündmusi, mida teha nädalavahetusel ja järgneval nädalal.

TEATER

Cabaret Rhizome

27.11 kl 19 “Avangardist / Oraatorid”

28.11 kl 19 “Avangardist / Oraatorid”

Kaarli pst 9, Tallinn

Eesti Draamateater

26.11 kl 19 “Lõputu kohvijoomine”

26.11 kl 19 “Leekrüübe”

27.11 kl 19 “Vombat”

27.11 kl 19 “Vihmatants”

28.11 kl 19 “Augustikuu”

28.11 kl 19 “Panso” esietendus

30.11 kl 19 “Augustikuu”

30.11 kl 19 “Panso”

01.12 kl 19 “Mängud tagahoovis ehk Because”

01.12 kl 19 “Metspart”

02.12 kl 19 “Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...”

02.12 kl 19 “John Gabriel Borkman”

02.12 kl 19 “Krappi viimane lint.

Sammumisi”

Pärnu mnt 5, Tallinn

Eesti Nuku- ja Noorsooteater

26.11 kl 11 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

27.11 kl 12 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

28.11 kl 12 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

30.11 kl 11 “Ise, ise ka!”

30.11 kl 11 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

01.12 kl 11 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

02.12 kl 11 “Ahne hamster ja värvilised jäälilled”

Lai 1, Tallinn

Endla Teater

26.11 kl 19 “Janu”

27.11 kl 12 “Kolm põrsakest ja hea hunt”

27.11 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

02.12 kl 19 “Ära muretse, kallis!”

Keskväljak 1, Pärnu

Estonia

26.11 kl 19 “Armastus kolme apelsini vastu”

27.11 kl 19 “Kolm musketäri”

28.11 kl 12 “Käsikivi kosmosest”

28.11 kl 17 “Silva”

01.12 kl 10 “Mõmmi jõuluaabits”

01.12 kl 13 “Mõmmi jõuluaabits”

02.12 kl 10 “Mõmmi jõuluaabits”

02.12 kl 12 “Käsikivi kosmosest”

02.12 kl 13 “Mõmmi jõuluaabits”

02.12 kl 14 “Käsikivi kosmosest”

02.12 kl 19 “Boheem”

Estonia pst 4, Tallinn

Kanuti Gildi Saal

28.11 kl 15 “Rebellesque from Helsinki” Feministid tulevad kell kolm:

burleski performance

30.11 kl 19.30 hypekas: Krista Köster & Carmel Köster & Rene Köster + Kaspar Aus

Pikk 20, Tallinn

Kuressaare Linnateater

30.11 kl 19 “Hind”

Orissaare Kultuurimajas

01.12 kl 19 “Hind”

Kuressaare Linnateatris

02.12 kl 10.45 “Tänav”

Orissaare Kultuurimajas  

Tallinna 20, Saaremaa

Rakvere Teater

26.11 kl 19 “Tuulte pöörises”

26.11 kl 19 “Oscar ja roosamamma:

Kirjad jumalale”

Kohtla-Nõmme rahvamajas

26.11 kl 19 “Papagoide päevad”

27.11 kl 19 “Kunstveri ja -pisarad”  

27.11 kl 19 “Täismäng”

29.11 kl 13 “Kaval-Ants ja Vanapagan” Valga kultuurikeskuses

29.11 kl 19 “Kui Harry kohtas Sallyt”

Valga kultuurikeskuses 

02.12 kl 19 “Oscar ja roosamamma:

Kirjad jumalale” 

Kreutzwaldi 2a, Rakvere

Tallinna Linnateater

26.11 kl 19 “Tallinna Linnateater laulab”  Pärnu Kontserdimajas     

27.11 kl 20 “Tallinna Linnateater laulab”  Estonia Kontserdisaalis

29.11 kl 19 “Kivid sinu taskutes”

Lai 23, Tallinn

Tartu Uus Teater

28.11 kl 19 “Peeter Volkonski viimane suudlus” Genialistide Klubis

29.11 kl 19 “Peeter Volkonski viimane suudlus” Genialistide Klubis

01.12 kl 19 “Sisaliku tee”

Genialistide Klubis

Magasini 5, Tartu

Teoteater

27.11 kl 19 “Kõik armastavad Roosit” Kuimetsa Rahvamajas

Vana-Kalamaja 9a,Tallinn

Theatrum

26.11 kl 19 “Planeet”

27.11 kl 19 “Planeet”

01.12 kl 18 “Kokteiliõhtu”

Vene 14, Tallinn

Ugala Teater

26.11 kl 19 “Maakad”

27.11 kl 13 “Karlsson katuselt”

27.11 kl 19 “Helesinine vagun”

29.11 kl 19 “Nii nagu taevas” Vanemuises

30.11 kl 19 “Nii nagu taevas”

01.12 kl 19 “Jürka”

02.12 kl 19 “Piloot”

Vaksali 7, Viljandi

Vana Baskini Teater

27.11 kl 19 “Äärmiselt piinlik”

Haljala Rahvamajas

29.11 kl 19 “Valedetektor”

Salme Kultuurikeskuses

30.11 kl 19 “Valedetektor”

Rapla Kultuurikeskuses

02.12 kl 19 “Üllatuskülaline”

Vene Kultuurikeskuses

Tartu mnt.55/59, Tallinn

Vanemuine

26.11 kl 19 “Vihmamees”

teatri väikeses majas

26.11 kl 19 “Vanamees ja meri”

Sadamateatris

27.11 kl 19 “Helisev muusika” esietendus

27.11 kl 19 “Don Juan”

teatri väikeses majas

28.11 kl 16 “Helisev muusika”

28.11 kl 16 “Sviit” teatri väikeses majas

30.11 kl 15 “Appi! Ooper!?” fuajees

30.11 kl 19 “Orpheus põrgus”

01.12 kl 12 “Helisev muusika”

01.12 kl 19 “Mowgli”

01.12 kl 19 “Quevedo” Sadamateatris

02.12 kl 12 “Kuidas kuningas kuu peale kippus”

02.12 kl 19 “Huntluts”

02.12 kl 19 “Madame Butterfly”

teatri väikeses majas

02.12 kl 19 “Rumm ja viin”

Sadamateatris

Vanemuise 6, Tartu

Varius

29.11 kl 18 “Rida on raha”

Vilde muuseumis

30.11 kl 18 “Rida on raha”

Vilde muuseumis

01.12 kl 18 “Rida on raha”

Vilde muuseumis

Tõnismägi 2, Tallinn

VAT Teater

26.11 kl 18 “Robinson & Crusoe”

29.11 kl 18 “Robinson & Crusoe”

30.11 kl 18 “Pal-tänava poisid”

01.12 kl 18 “Pal-tänava poisid”

02.12 kl 18 “Robinson & Crusoe”

Tõnismägi 2, Tallinn

Viljandi Nukuteater

28.11 kl 12 “Kõige suurem sõber”

28.11 kl 16 “Kõige suurem sõber”

30.11 kl 11 “Kõige suurem sõber”

02.12 kl 15 “Jänes ja Punamütsike”

Viiratsi Hoolekandekeskuses

Lossi 31, Viljandi

Võru Linnateater

01.12 kl 11 “Vaibaalused ja Jõulumemm”

02.12 kl 11 “Vaibaalused ja Jõulumemm”

02.12 kl 13 “Vaibaalused ja Jõulumemm”

Liiva 13, Võru

KONTSERT

Clazz

26.11 kl 22 Tanel Ruben & Victoria

30.11 kl 22 Denise Fontoura Band

Vana turg 2, Tallinn

Estonia kontserdisaal

28.11 kl 17 Advendikontsert

Robert Schumann. Oratoorium

Paradiis ja Peri 

29.11 kl 15 Eesti Rahvusmeeskoor

30.11 kl 19 CCiurlionis String Quartet (Leedu)

02.12 kl 19 Brüsseli Filharmoonikud

Estonia pst 4, Tallinn

Estonia Talveaed 

30.11 kl 19 “Vanad armastuskirjad.

Õhtu Raimond valgre lauludega”

Ele Raik (vokaal), Tõnu Kilgas (vokaal), Vambo Pikknurm (tšello, bass),

Jaak Lutsoja (akordion) 

Estonia pst 4, Tallinn

Genialistide klubi

02.12 kl 19 Jazzliit: Ajavares

Magasini 5, Tartu

Jõhvi kontserdimaja

26.11 kl 19 “Pictures”

Teemu Viinikainen (kitarr, Soome),

Ain Agan (kitarr),

Mihkel Mälgand (kontrabass),

Mika Kallio (trummid, Soome)

02.12 kl 19 “Geenius Mozart”

Elar Kuiv (viiul), Neeme Punder (flööt),

Olev Ainomäe (oboe), Tõnu Jõesaar (tšello), Ivo Sillamaa (haamerklaver) 

Pargi 40, Jõhvi

Jõhvi Mihkli kirik

28.11 kl 14 Jõuluaaria Helen Lokuta

Rakvere 6, Jõhvi

Kaarli kirik

01.12 kl 18 “Jõulujazz 2010”

Take 6 (USA)

Toompea 10, Tallinn

Kanuti Gildi Saal

02.12 kl 19.30 Improtest:

Eleonora Tikas + Roomet Jakapi

Pikk 20, Tallinn

Karksi Valla Kultuurikeskus

28.11 kl 17 Tallinna Poistekoor,

dirigent Lydia Rahula,

dirigent ja kontsertmeister Tomi Rahula

Viljandi mnt. 1, Karksi-Nuia, Viljandimaa

Kloostri Ait

27.11 kl 20 Janno Pokk (nükkelharf), Indrek Liit (akordion)

Vene 14, Tallinn

Klubi Plink Plonk

26.11 kl 22 Ans. Andur, Honey Power 

27.11 kl 22 Bonzo plaadi Diip

esitluskontsert

02.12 kl 22 Sitimaan 20,

Liisi Koikson, Cake of Peace

Vallikraavi 4, Tartu

NO99

26.11 kl 22 Jazzklubi: Xpress Quartet

27.11 kl 16 Jazzklubi:

Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio

Sakala 3, Tallinn

Puhas Kuld

27.11 kl 20 Trubetsky Rock’n’Roll Circus

Lossi 15, Viljandi

Pärimusmuusika Ait

26.11 kl 19 Kaminakontsert

Marju Kõivupuuga

28.11 kl 18 Ansambel Resonabilis

Tasuja pst 6, Viljandi

Pärnu kontserdimaja

27.11 kl 19 Advendikontsert

Robert Schumann. Oratoorium

Paradiis ja Peri

01.12 kl 19 CCiurlionis String Quartet (Leedu)

Aida 4, Pärnu

Rock Cafe

27.11 kl 20 “Gunnar Grapsi mälestuskontsert 2010” Magnetic Band,

Crazy Dayz, Kolumbus Kris, Revolver, Erik Meremaa & Tamur Marjasoo, Herald

28.11 kl 19 Carpark North (DEN)

02.12 kl 19 Therion (SWE)

Tartu mnt. 80d, Tallinn

Sadala Rahvamaja

27.11 kl 14 Eesti Filharmoonia

Kammerkoori Meeskvartett

Sillasoo 4, Sadala alevik

Tallinna Jaani kirik

27.11 kl 18 Jõuluaaria Helen Lokuta

28.11 kl 20 Jõulumuusika festival -

Advendiaeg oreliga

Vabaduse väljak 1, Tallinn 

TallinnaLauluväljaku Klaassaal

28.11 kl 19 Seto Sümfoonia Peko

Narva mnt. 95, Tallinn

Tartu Ülikooli aula

27.11 kl 19 Seto Sümfoonia Peko

Ülikooli 18, Tartu

Teatri Puhvet

29.11 kl 19 Toomas Rull, Peedu Kass, Meelis Vind, Virgo Sillamaa

Teatri väljak 3, Tallinn

Väravatorn

27.11 kl 16 Hortus Musicus

Lühike Jalg 9, Tallinn

Värska Kultuurikeskus

26.11 kl 19 Seto Sümfoonia Peko

Pikk 12, Värska alevik

KINO

Cinamon Tartu 

“Harry Potter ja surma vägised: Osa I”

kl 12.15, 15.15 (v.a. E), 18.15, 21.15

“Skyline – ära vaata üles”

kl 13.30, 20.30, 22.00 (v.a. L–E);

L–E kl , 13.00, 20.00

“13”

kl 15.45, 17.45

“Pidurdamatu”

kl 14.25, 17.15 (v.a. R,L,N)

“Jälle sina”

kl 12.25

“Õigeks ajaks”

kl 13.00, 15.00, 19.45 (v.a. L–E);

21.45 (v.a. L,P,E,N); L–E kl 13.30; N kl 17.15

“Mina, supervaras”

eesti keeles: kl 12.00, 14.05; E kl 16.30

“Hamlet”

E kl 15.00

“Kiirem”

N kl 20.30

Turu 2, Tartu

Coca-Cola Plaza 

“Söö, palveta, armasta”

kl 16.35

“Mina, supervaras” 3D

eesti keeles: kl 11.45 (v.a. T), 14.00;

vene keeles: kl 11.30, 16.45

“RED-eriti ohtlikud agendid”

kl 22.05

“Õigeks ajaks”

kl 11.55 (v.a. K–N), 16.55 (v.a. N), 22.00

“Saag” 3D

kl 14.30, 19.15, 21.40

“Jälle sina”

kl 12.30, 17.20

“Pidurdamatu”

kl 12.00, 14.20, 19.30, 21.45

“Harry Potter ja surma vägised: Osa I”

kl 11.50, 12.45, 14.55, 16.05, 18.10, 19.05, 21.15

“13”

kl 15.00, 19.40 (v.a. K), 21.55

“Kõrbelill”

kl 14.05 (v.a. K, N), 19.10

“Skyline - Ära vaata üles”

kl 11.40, 13.50, 22.10 (v.a. N)

“Kolm järgmist päeva”

kl 11.35, 14.15, 17.00, 19.35, 22.15

14. Tallinna

Pimedate Ööde Filmifestival

Hobujaama 5, Tallinn

Ekraan

“Saag” 3D

P–E kl 21.00

“Õigeks ajaks”

kl 19.15

“Harry Potter ja surma vägised: Osa I”

kl 12.00, 15.00, 18.00, 21.00 (v.a. P, E)

“Häbimärk”

kl 13.15, 17.15

“Saatan”

15.15, 21.30

Riia 14, Tartu

Forum Cinemas Astri         

“Harry Potter ja surma vägised: Osa I”

vene keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: kl 15.00, 18.00 (v.a. E), 21.00; L–P kl 12.00;

inglise keeles, eesti- ja venekeelsete

subtiitritega: E kl 18.00

“Saag VII”

kl 15.15, 17.15, 19.15, 21.15; L–P kl 13.15

“Külm linn”

kl 14.15, 19.00

“Häbimärk”

17.00, 21.30; L–P kl 12.15

Tallinna mnt 41, Narva

Kino Diva

“Sotsiaalvõrgustik”

P kl 17.00, 19.30; T kl 18.00, 20.30;

E, K kl 18.30; R, N kl 19.30

Raekoja 8, Kuressaare

Kino Kannel

“Muumitroll ja punane komeet”

E kl 17.30

Liiva 13, Võru

Kino Kosmos

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

NBB! Kuni 5. detsembrini toimuvad Kosmose mõlemas saalis

PÖFFi seansid

Pärnu mnt. 45, Tallinn

Mai kino

NB! Kino on esmaspäeviti suletud!

“Harry Potter ja surma vägised: Osa I” kl 18.30; L–P kl 16.00

“Üksik mees“

kl 21.00

Papiniidu 50,  Pärnu

Solaris Kino 

“Söö, palveta, armasta”

L–P kl 11.30, 16.25 ; R kl 15.00, 17.45;

T–K kl 15.30; E, N kl 17.15

“Mina, supervaras” 3D

eesti keeles.

L kl 11.05; T, N kl 12.00;

P, E, K kl 12.15; R kl 12.25;

vene keeles. R, E, K kl 12.00; L–P kl 11.00; T, N kl 11.45

“Sotsiaalvõrgustik”

E, N kl 13.30; T–K kl 13.55; R–P kl 22.45 

“RED – Eriti Ohtlikud Agendid”

T–N kl 12.10; R kl 12.40;

L–P kl 14.30; E kl 15.00    

“Õigeks ajaks”

E, N kl 13.00, R–P kl 16.45; E kl 17.15;

T, K kl 18.15; T kl 22.45

“Saag” 3D

K kl 14.00; E kl 16.00; T, N kl 22.40;

R–P kl 22.55

“Pidurdamatu”

R kl 14.35, 20.35; L–P kl 12.30, 18.45;

E kl 15.10, 22.00; T kl 13.45, 20.15;

K kl 14.00, 20.15; N kl 14.15, 22.00

“Jälle sina”

R kl 12.30; L–P kl 14.15; E kl 12.55;

T kl 13.15; K kl 11.45; N kl 15.05

“Harry Potter ja surma vägised: Osa 1” R kl 11.15, 12.45, 14.05, 15.45, 17.05, 20.00, 21.00;

L, P kl 11.15, 13.05, 14.10, 16.00, 17.05, 20.00, 21.30;

E kl 12.45, 14.15, 16.00, 17.15, 20.15, 21.15;

T,N kl 12.45, 13.45, 15.45, 16.45, 19.45, 21.30;

K kl 12.45, 14.15, 15.45, 17.15, 20.15, 21.30

“Skyline. Ära vaata üles”

R kl 16.55, 23.20; L,P kl 12.05, 20.45;

E kl 14.00, 20.00; T kl 14.00, 22.15;

K kl 13.30, 22.15; N kl 13.55, 22.35

“Kolm järgmist päeva”

R kl 12.05, 14.30, 18.55, 21.25;

L kl 12.00, 16.35, 19.15, 21.45;

P kl 11.05, 13.30, 19.15, 21.45;

E kl 12.30, 15.00, 19.15, 21.45;

T, K, N kl 14.25, 16.50, 19.15, 21.45

“Kiirem”

esilinastus: N kl 20.00

Estonia pst 9, Tallinn

NÄITUS

Adamson-Ericu muuseum

“Ernst Jõesaar (1905–1985)”,

kuni 20.03

Lühike jalg 3, Tallinn

ArtDepoo

ArtDepoo esimene püsinäitus,

30.11–15.01

Merike Estna, kuni 27.11 

Jahu 12, Tallinn

Draakoni Galerii

“Slippery terrain” Nina Lassila (FI/SE),

Juliana Espana Keller (CA/UK),

Thora Gunnarsdottir &

Elin Thorisdottir (IS), 29.11—11.12

“Piinlikult kurb” Kristi Kongi, kuni 27.11  

Pikk 18, Tallinn

Haus Galerii

“Muutumised” Ivi Arrak, kuni 10.12

Uus tn.17, Tallinn

Hobusepea galerii

“Nimetu” Maarit Murka, 01.12–13.12

“Nähtamatu mees” Andres Tali,

kuni 29.11                 

Hobusepea 2, Tallinn

Kadrioru kunstimuuseum

“Šedöövri sünd. Kadrioru kunstimuuseum 10”, kuni 23.04

Püsiväljapanek:

16.–20. saj maalikunst. Madalmaade, saksa, itaalia, vene meistrid

18.–20. saj Lääne-Euroopa ja Vene tarbekunst ning skulptuur

Weizenbergi 37, Tallinn

Kondase Keskus

Peterburi kunstniku Jelena Tšebakova kollaažimaalid, kuni 06.01

“Mõtted savis”, kuni 18.12 

““See“ surnud ehitised eestis.ee”

Tõnu Nooritsa ja Uku Põllumaa fotonäitus, kuni 28.11

Pikk 8, Viljandi

Kumu

“Kõik saab korda”, kuni 02.01

Sirje Runge “Suur Armastus”,

kuni 02.01

“Väliseesti foto”, kuni 19.12

“John Constable. Victoria & Alberti muuseumi kogudest”, kuni 02.01

“Eesti kunst paguluses”, kuni 02.01

“Metafüüsilised maastikuvaated 1970. aastate eesti graafikas”, kuni 05.12

Püsiväljapanek:

Eesti kunsti klassika 18. sajandi algusest Teise maailmasõja lõpuni.

Eesti kunst Teise maailmasõja

lõpust taasiseseisvumiseni.

Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Pärnu Kunstnike Maja

„Lenini lapsed“ Ahti Seppet,

skulptuur, maal, kuni 11.12 

Nikolai 27, Pärnu

Pärnu Linnagalerii

“Pärnu kunsti aastanäitus”,

kuni 04.12

Teija Kotipalo, Hanna Schroderus, maal (FIN), kuni 04.12

Aida 4, Pärnu

Tallinna Linnagalerii

Erkki Luuk & Chaneldior, kuni 12.12

Harju 13, Tallinn

Tallinna Õpetajate Maja

Ülo Sarapuu maalide näitus, kuni 30.11

Raekoja plats 14, Tallinn

Tampere Maja

“Soome kunsti Matti Miliuse kogust”, kuni 14.12

Jaani 4, Tartu

Tartu Kunstimuuseum

“Split Mind” Tanja Muravskaja,

kuni 28.11

Raekoja plats 18, Tartu

Tartu Kunstimaja

„Družba narodov ehk rahvaste sõprus“ keraamikute ühisnäitus, kuni 12.12

“Heli Šestakovi mälestusnäitus”,

kuni 12.12

“Kerttu Lätt´i personaalnäitus”,

kuni 12.12

Vanemuise 26, Tartu

Tartu Mänguasjamuuseum

“Malenupunukud” Kertu Kokk,

Tartu Kunstikooli diplomitöö 2009,

kuni 09.01

“Sõrmuste Isanda nukud”

“Ajalugu mängides” Näitus Tõnu Laugu ja Väinu Paasi meisterdatud mänguasjadest

“Jars-Jamp” Ühe poistekamba päevik

“Miriami maailm”

Lutsu 8, Tartu

Uue Kunsti Muuseum

“Kunstnik loeb” Enn Põldroos, Jüri Arrak, Leonhard Lapin, Raul Meel, Toomas Vint, Ervin Õunapuu, kuni 30.11

“Leiutasu”, Tartu Kõrgema Kunstikooli tekstiiliosakonna üliõpilaste ja õppejõudude näitus, kuni 03.01

“Teistmoodi loodus” Loodusfotograafide Bj¸rn R¸rslett’i (Norra) ja Tiina Gill’i (Eesti) väljapanek, kuni 01.12

Esplanaadi 10, Pärnu

Vaal galerii

Talvesalong, kuni 31.12

Tartu mnt 80d, Tallinn

Võru Linnagalerii

“Akvarellistide Liit”, kuni 10.12

Liiva 13, Võru

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700