PP: elulised seigad muinasjutust reaalsuseni

Juba esimesest viiest minutist oli aru saada, et Rakvere teatri lavastus “Kunstveri ja -pisarad” põhineb aastatega tuttavaks saanud süþeel, mille on välja kujundanud lugematu arv seebioopereid.

Peategelaseks oli vaene tüdruk maalt (Liis Haab), kes satub rikkasse linnaperekonda majapidajannaks. Perepoeg armub tüdrukusse, kuigi on ise kihlatud oma onupoja tütrega.

Etenduse alguses olid kõik karakterid kliðeelikud ja algelised. Nende melodramaatiline olek ajas mitu korda naerma. Tõesti meenutasid nii groteskne kõneviis kui ka ülepaisutatud þestid Ladina-Ameerika seebikat.
Kui põhiteema oli läbi mängitud, hakati seda kordama. Iga korraga muutus see lähedasemaks reaalsusele. Kordused aga tekitasid küsimuse, kas sellega kõik piirdubki.
Kuid ei. Iga esitamisega muutusid teatud elemendid, näiteks riietus ja kõneviis, ning sellega kaasnes üha rohkem huumorit.
Eriti meeldisid mulle laulunumbrid. Kõrvu jäi kõlama Diego (Lauri Kaldoja) esitatud laul “Kangelased”.

Kui rääkida karakterite arengust, siis toimus see sujuvalt, kuid iga stseeni taust muutus aina sürrealistlikumaks. Kasutati erinevaid vahendeid ja võtteid: televiisor, kus kerisid laulusõnad, kardinatagune siluett ja akvaarium.
Lõpuks oli lavale kogunenud nii mitu lavastuslikku elementi ja eset, et mõte, mida trupp ehk üritas edasi anda, ei pruukinud vaatajani jõuda.

Pean tunnistama, et veidi pettumust valmistas kiire ja järsk lõpp, mille arendamine oleks loonud sisule tugeva raami ja võib-olla pannud nii mõnegi inimese pikemalt mõtlema.
Oleksin tahtnud näha rohkem teemaarendust ning põhjuste ja tagajärgede seoseid. Aga eks selle tüki vaatamine oligi rohkem nagu pusle kokku panemine.

‘’Kunstveri ja -pisarad’’
5/10
Rakvere teater
Esietendus 22.10.2010


 

Osale arutelus

 • Urve Vilk, Catriona Taruste

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara