26. november 2010
Jaga lugu:

PP: soolikad, veri, seks ja vägivald

Kunstihoone galeriis on avatud Marko Mäetamme näitus “30 lugu ja 4 prussakat”, mille fookuses sellise perekonna lugu, kes käitub vastupidi igasugustele moraalinormidele.

Kui Marko Mäetamm midagi ette võtab, siis ikka suurelt. Aastatetaguselt Veneetsia biennaalilt rahvusvahelise kunstimaailma orbiidile lennanud Mäetamm ei ole ka kodumaal tagasihoidlik – novembri-detsembri jooksul on tema näitused avatud lausa kolmes Tallinna galeriis.

Peatume lähemalt Kunstihoone galerii väljapanekul. Seal on väljas kaks tööd: väikeste akvarellijoonistuste sari “30 lugu” ja tagumises ruumis video “4 väikest prussakat”.

Esimene neist jutustab kolmkümmend lugu perekonnast, kahest lapsest ja nende vanematest. Need tegelased on Mäetamme loomingust juba hästi tuttavad – perekond, kes käitub vastupidi igasugustele moraalsetele normidele ja kehtivatele pereväärtustele. Aga kogu see morbiidse huumori kompott ei ole ainult väärastunud fantaasia väljendus, vaid kohati lihtsalt üle võimendatud reaalsus.

Lootusetu tulevik

Tundub, nagu ei annaks Mäetamm mingit lootust paremale tulevikule. Ükskord tüdinetakse teineteise nägudest ikkagi ära, ükskord muutub voodielu ikkagi tuimaks, tülid on vältimatud. Lõplikud järeldused teeb igaüks ise.

Romantikutele seda näitust ei soovita.    

Marko Mäetamme "30 lugu ja 40 prussakat"

Kunstihoone galerii, Vabaduse väljak 6

Näitus on avatud kuni 05.12

 

 

Autor: Urve Vilk, Ragne Nukk

Jaga lugu:
SEKRETÄRI UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Sekretäriuudised igal nädalal enda postkasti.

Sekretär.ee toetajad:

Enimloetud
Laura Tahk
Laura TahkSekretar.ee toimetajaTel: 53 444 071laura@sekretar.ee
Cätlin Puhkan
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700catlin.puhkan@aripaev.ee