Autorid: Urve Vilk, Urve Vilk, Ehitusuudiste kuukirja toimetaja • 5. jaanuar 2011

Kuidas ennetähtaegselt töölepingut lõpetada?

Enne 01.07.2009 sõlmitud tähtajalistele töölepingutele rakendub TLS § 132, millega seoses ei pea nende lepingute ennetähtaegsel lõpetamisel hüvitama kogu raha kuni plaanitud tähtaja möödumiseni, nagu seda tuleb teha hiljem sõlmitud lepingute puhul.

Küsimus: Loomingulise töötajaga sõlmiti 30. aprillil 2009 tööleping, mis hakkas kehtima 01.09.2009. Nüüd aga soovitakse leping ennetähtaegselt lõpetada. Kas töötajale kohandub kehtiv töölepingu seaduse paragrahv 132? Kas selle lepingu alguse kuupäevaks peab lugema sõlmimise kuupäeva või tööle asumise kuupäeva? Kas tööandja on kohustatud maksma tähtajalise töölepingu puhul 4 aasta saamata jäänud raha? (TL sõlmitud viieks aastaks).

Vastus: Enne 01.07.2009 sõlmitud tähtajalistele töölepingutele rakendub TLS § 132. Seoses sellega ei pea nende lepingute ennetähtaegsel lõpetamisel hüvitama kogu raha kuni plaanitud tähtaja möödumiseni, nagu seda tuleb teha hiljem sõlmitud lepingute puhul. TLS § 132 räägib lepingu sõlmimise, mitte tööle asumise ajast, seega võiks lähtuda sellest.

Küsimusele vastas Äripäeva käsiraamatute foorumis LAWIN Lepik & Luhaäär.   

 

Jaga lugu
Sekretar.ee toetajad:
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700